Pierwsze praktyki Johna

john2.350Z wielką radością i nie mniejszym wzruszeniem przeczytaliśmy list, który nadszedł z Ghany. Napisał do nas podopieczny programu „Bilet do Świata” John Biliguri. Fundacja Dzieci Afryki wspiera chłopaka od 2013 roku, gdy uczył się jeszcze w podstawówce. Obecnie John – po ukończeniu szkoły średniej – rozpoczął trzyletni kurs pielęgniarski.

W sierpniu bieżącego roku członkowie zarządu fundacji Iwona Kreczmańska i Robert Noga złożyli mu wizytę i wysłuchali jego historii (znajdziecie ją tutaj: link). A oto treść listu, którego adresatami – oprócz fundacji – są wszyscy Ludzie Pięknych Serc wspierający Johna Biliguri:

Pragnę wyrazić szczerą wdzięczność i miłość Fundacji Dzieci Afryki, dzięki której mogę kontynuować naukę na kursie pielęgniarstwa.

Po trwającej miesiąc nauce teorii w szkolnych ławkach wszyscy uczniowie wysłani zostali do różnych szpitali w Ghanie, aby sprawdzić nabytą wiedzę w działaniu. Ja trafiłem do szpitala miejskiego Damango. Praktyka również będzie trwała miesiąc, a po jej zakończeniu wrócę do szkoły.

john2.1W szpitalu po raz pierwszy mam okazję sprawdzać podstawowe parametry życiowe pacjenta (temperatura, puls, oddychanie, ciśnienie krwi i waga) w celu ustalenia jego ogólnego stanu zdrowia, podawać leki i dokumentować przebieg postępowania medycznego. Badania przeprowadzam zaraz przy przyjęciu pacjentów do szpitala i po każdych czterech godzinach, a ewentualne nieprawidłowości i niepokojące wyniki zgłaszam lekarzowi.

W zrealizowaniu mojego marzenia o zostaniu pielęgniarzem i niesieniu pomocy chorym nie wystarczyłaby moja ciężka praca, dlatego też chciałbym podziękować z całego serca wszystkim wspierającym mnie ludziom, a także panu Robertowi i pani Iwonie za ich wizytę.

Niech Bóg was błogosławi.

Biliguri John Bosco

john2.2Podopieczny fundacji wnioskuje o pokrycie 2/3 rocznych wydatków, jest to kwota ok. 3.500 zł/rok. Można pomóc spełnić marzenia Johna o pielęgniarstwie, przystępując do programu „Bilet do Świata” (w arkuszu deklaracji należy wybrać program BILET DO ŚWIATA, kraj GHANA Gushiegu 600zł/rok, w uwagach wpisać JOHN 2)  lub wpłacić dowolną darowiznę z przeznaczeniem na jego edukację na rachunek bankowy:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: G3– studia pielęgniarskie Johna 2   

 Najpóźniej w styczniu musimy opłacić kolejną ratę czesnego. Dziękujemy :-)

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.