Piórniki do Afryki

III edycja

piorniki3.1b

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie. Dlatego rozpoczynamy kolejną, trzecią edycję akcji „Piórniki do Afryki”.

Cel wciąż ten sam – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. A ile przy tym radości, oglądania otrzymanego prezentu, szukania sposobu, jak go otworzyć i zajrzeć do środka! Ekscytują się nie tylko dzieci, ale również nauczyciele oraz rodzice, których ciekawość jest nie mniejsza.

Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy i przekazaliśmy uczniom w Afryce aż 3.400 piórników wyposażonych w komplet przyborów szkolnych! Przyborami mogły cieszyć się dzieci z Burundi, Etiopii, Ghany, Kamerunu, Rwandy, Tanzanii i Ugandy a w samą akcję włączyło się mnóstwo szkół z całej Polski.

Zachęcamy do ponownego wzięcia udziału w tym niezwykłym i jakże pożytecznym przedsięwzięciu. Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez tak prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat.

Zbiórka publiczna nr 2018/352/OR trwa od 1 lutego do 31 października 2018 r.

Piórniki z wyposażeniem należy dostarczyć na koszt własny do biura fundacji w Warszawie, przy stacji Metro „Stare Bielany”:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13
01-829 Warszawa

Piórniki można zakupić w e-sklepiku misyjnym:
piornik

Placówki edukacyjne i wspólnoty parafialne otrzymają podziękowanie za wzięcie udziału w akcji – w terminie do 31 grudnia 2018 r. Na życzenie fundacja przesyła plakat akcji w formie elektronicznej (biuro@dzieciafryki.com), plakat w wersji papierowej do odbioru w biurze przy al. Zjednoczenia 13.

piorniki3.3


WYKAZ PLACÓWEK EDUKACYJNYCH, KTÓRE PRZEKAZAŁY PIÓRNIKI
(III edycja):