Platforma misyjna

Jesteś ciekawy świata? Dysponujesz czasem wolnym od 1 do 3 miesięcy lub dłuższym? Rozważasz możliwość wyjazdu na Czarny Ląd, by dzielić się swoimi umiejętnościami? Posiadasz środki na zakup biletu lotniczego do jednego z krajów afrykańskich? 

Jeżeli na wszystkie w/w pytania odpowiadasz „tak” to może jedna z ofert zgłoszonych przez polskich misjonarzy jest skierowana właśnie do Ciebie?

01. NAUCZYCIEL PRAC RĘCZNYCH
dyr Ewa Gawin przyjmie na wolontariat nauczyciela prac ręcznych – artystycznych do szkoły dla głuchoniemych dzieci w Bertoua, we wschodnim Kamerunie.

02. HYDRAULIK, MECHANIK
dyr ks. Mirosław Gucwa przyjmie na wolontariat tzw. „złotą rączkę” do prac technicznych na terenie Centrum Misyjnego w Bouar, na zachodzie Republiki Środkowoafrykańskiej.

03. POMOC MEDYCZNA
s. Donata Krupa przyjmie na wolontariat osobę z przygotowaniem medycznym (pielęgniarka, ratownik medyczny) do misyjnego ośrodka zdrowia w Djouth, we wschodnim Kamerunie. Wymagana znajomość jęz. francuskiego (komunikatywność), samodzielność w podejmowaniu decyzji.

04. NAUCZYCIEL MUZYKI i/lub MATEMATYKI
Polskie siostry franciszkanki Służebnice Krzyża przyjmą na wolontariat roczny (lub dłużej) osobę z przygotowaniem muzycznym do szkoły dla niewidomych w Siloe, w RPA (od stycznia 2017 r.).

Wymagania odnośnie kandydatów (04):
1. Dobra znajomość j. angielskiego.
2. Minimalny okres wolontariatu to rok szkolny (od stycznia do listopada), jeśli jest taka możliwość, to nawet okres dwuletni.
3. Preferowane, by wolontariusz przyjechał w towarzystwie drugiego wolontariusza/szki (nauczyciele instrumentów dętych, pianina lub jeden nauczyciel muzyki i jeden nauczyciel matematyki).
4. Obowiązki: Odpowiedzialność za szkołę muzyczną i lekcje muzyki i tańca w szkole, prowadzenie dokumentacji, kontakty ze środowiskiem muzycznym w kraju, przygotowanie uczniów do egzaminów, zajęcia indywidualne i grupowe, przygotowanie do występów, wyjazdy na występy i koncerty, w miarę możliwości szukanie środków finansowych na rozwój szkoły muzycznej.
5. Dobrze widziane prawo jazdy (międzynarodowy dokument).
6. Praca w soboty i wg potrzeby w niedziele, wolne ferie szkolne (trzy razy do roku).
7. Bilet lotniczy i wiza we własnym zakresie (siostry wysyłają potrzebne zaproszenia itp.).
8. Potrzebne świadectwo zdrowia oraz zaświadczenie od psychologa, ze kandydat nadaje się do pracy wolontariackiej w RPA.
Co oferują siostry? (04):
1. Darmowe zakwaterowanie.
2. Darmowy obiad wg menu internatu uczniów szkoły średniej.
3. Miesięczne stypendium w kwocie około 100 Euro.
4. Darmowy internet.
5. Możliwość pożyczania samochodu.
6. Wg potrzeb wydajemy referencje oraz dla studentów potwierdzenie praktyk.

w/w misjonarze zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie

KONTAKT:
fundacja@dzieciafryki.com


Fundacja DZIECI AFRYKI pośredniczy wyłącznie w nawiązaniu kontaktu z autorem ogłoszenia. Nie jest organizatorem wolontariatu misyjnego.