1% dla Dzieci Afryki 2019

119_350
Fundacja DZIECI AFRYKI od roku 2011 posiada status organizacji pożytku publicznego. Już po raz ósmy została umieszczona w wykazie OPP uprawnionych do otrzymania 1% podatku.

Zachęcamy wszystkich,
aby rozważyli w swoim sercu
możliwość podzielenia się
1 procentem podatku
z ubogimi dziećmi w Afryce.

Miliony z nich umiera z powodu głodu, niedożywienia i chorób. Wielu tysiącom dzieci afrykańskich pomagają polscy misjonarze oraz lekarze współpracujący z fundacją. Za ich pośrednictwem możemy żywic i leczyć dzieci ubogie i osierocone, możemy je uczyć, poprawiać ich warunki bytowe oraz sprawiać radość.

Nie bądźmy obojętni!
Podzielmy się 1 procentem podatku
z ubogimi mieszkańcami Afryki!
KRS 00003312121-procent


Możesz wskazać cel szczegółowy:

Czysta woda” – z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce
Szkoła dla Masajów” – z przeznaczeniem na budowę szkoły w Kwamneke (Tanzania) – we współpracy ze Stowarzyszeniem To Help Africa
Szkoła w Ghanie” – z przeznaczeniem na wsparcie edukacji uczniów szkoły Dzieci Afryki im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli – we współpracy z o. Mariuszem Pacułą SVD
African Music School” – z przeznaczeniem na wsparcie działalności Szkoły Muzycznej w Bouar (Rep. Środkowoafrykańska) we współpracy z br. Benedyktem Pączka OFMCap
Dermatolog dla Afryki” – z przeznaczeniem na wsparcie misji humanitarnej lekarza dermatologa dr Anny Chałupczak-Winiarskiej
Dar dla oczu” – z przeznaczeniem na wsparcie misji humanitarnej lekarza okulisty dr Dariusza Tulei
Leki dla afrykańskiej apteki” – z przeznaczeniem na wsparcie działalności pomocowej farmaceuty dr Michała Wierzbickiego
Dzieci Afryki” – z przeznaczeniem na wsparcie działalności fundacji, w tym pokrycie części kosztów administracyjnych


W latach poprzednich za środki pochodzące z 1 procenta dofinansowaliśmy m.in.:

– budowę szkoły w Kiruddu (Uganda), szkoły w Kwamneke (Tanzania), „Domu Nadziei” w Lainya (Sudan Południowy), „Centrum Dziecka” w Yaounde i świetlicy w Kikaikelaki (Kamerun)
– wyposażenie szkoły w Bundoli (Ghana), Kiruddu (Uganda) i Abong-Mbang (Kamerun)
– wyposażenie domu dla niepełnosprawnych fizycznie dzieci „Talita Kum” w Lai (Czad)
– odwiert studni w Bundoli (Ghana),  Djouth (Kamerun) i Kwamneke (Tanzania)
– zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Misyjnej w Wiaga (Ghana), motocykla – ambulansu leśnego dla misyjnego ośrodka zdrowia w Djouth (Kamerun) oraz lekarstw dla ośrodka misyjnego w Mbaikoro (Czad)
– zakup lekarstw oraz sprzętu medycznego dla wolontariuszy medycznych Dzieci Afryki („Okuliści dla Afryki”, „Dentysta w Afryce”, „Dermatolog dla Afryki”, „Leki dla afrykańskiej apteki”)

Ponadto wsparliśmy setki dzieci ubogich i niepełnosprawnych, starców i chorych oraz ubogie rodziny w Garata i Bużumbura (Burundi), w Nguelemendouka, Bertoua, Balengou i Yaounde (Kamerun), w Katima Mulilo (Namibia) w Bouar (Republika Środkowoafrykańska) oraz w Bodo & Amara (Etiopia).

Wybrane projekty sfinansowane lub dofinansowane z 1% podatku w poszczególnych latach:

1procenet_lawki1_burundi1procent_aparat1_proceent_studnia1procent_sanitariaty1procent_lekarstwa

 

 

1procent_kikaikelaki

 

 

 

 

 

 


Makieta - 1dzielny ekonomiczn...Darczyńcy, którzy w zeznaniu podatkowym wyrażą zgodę na przekazanie fundacji swoich danych adresowych, mogą otrzymać kalendarz ścienny na kolejny rok – limitowany certyfikat darczyńcy podatkowego Fundacji Dzieci Afryki.