Podaruj posiłek

TERAZ!

podarujp350aŚwiat zachodni, w którym mamy szczęście żyć, bez końca powiększa zyski, sprawiając, że globalne południe nie ma co jeść. Głód dotyka blisko miliard niedożywionych ludzi na całym świecie, w tym setki milionów dzieci. Większość żyje w tak zwanych krajach demokratycznych.

Dodatkowym sprzymierzeńcem coraz prędzej galopującego zjawiska głodu w Afryce jest kryzys wywołany pandemią COVID-19. Produkcja, dystrybucja i konsumpcja żywności w wielu miejscach została zachwiana i poważnie zagrożona.

podaruj8AKiedy my zastanawiamy się jak żyć zdrowo i ekologicznie, jak zachować dobrą linię i kondycję, jak zapewnić sobie długowieczność… ci, którzy urodzili się na kontynencie niesprawiedliwości społecznej każdego dnia walczą o przetrwanie, by cokolwiek włożyć do ust, by zasnąć nie myśląc o głodzie.

A ich głód to stały niepokój, że jutro być może nie będzie nic do jedzenia. Ich głód to mniej niż 2000 kalorii dziennie. Ich głód to zabójcza monotonia potraw. Ich głód to jedyny horyzont świadomości.

Fundacja Dzieci Afryki finansuje zakup mleka w proszku dla dzieci głodujących w Czadzie, Kamerunie i Malawi oraz zakup fasolki dla dzieci głodujących w Burundi.

Dla ubogich wiejskich dzieci sfinansowała budowę czterech szkół w Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie, których działalność wspiera. Jednak dokształcanie nauczycieli czy wyposażanie uczniów w podręczniki i przybory szkolne to zdecydowanie za mało. „Dzieci nie mogą efektywnie uczyć się gdy są głodne – alarmują dyrektorzy szkół – puste brzuszki są ich największym zmartwieniem”. To trzeba zmienić!

dav

uczniowie w kolejce po posiłek w Kiruddu, Uganda

W Afryce niejednokrotnie miałem okazję zobaczyć jak dzieci dzielą się ze sobą jedzeniem – mówi Robert Noga, prezes fundacji – na stołówce szkolnej chowają gotowaną fasolkę do kieszonki w spodniach, by w domu podzielić się nią z młodszym rodzeństwem„. Misjonarka s. Immakulata Faustynowicz CSSMA dodaje „Wręczając jednemu dziecku garść ciasteczek nie trzeba mu mówić, aby podzielił się z kolegami, ono dobrze wie, że trzeba tak właśnie postąpić„.

Weźmy przykład z afrykańskich dzieci, podzielmy się posiłkiem!

Jeden pożywny i smaczny posiłek w szkołach Dzieci Afryki to koszt 3 złotych i 50 groszy. W naszych lodówkach nie ubędzie jedzenia a kelner w restauracji, do której chodzimy co jakiś czas, nawet nie zauważy, że część napiwku przeznaczymy na posiłek dla dziecka w Afryce. Proste? A jakże potrzebne!

Tak, stać mnie na to, chcę dożywiać dzieci w Afryce, chcę zmieniać świat!

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: H7 – Posiłek dla ucznia w Afryce

Beautiful Earth - South Africa and Madagascar

wykrzyknik1Jednorazowe wsparcie programu dożywiania jest ważne!
Złożenie stałego zlecenia w banku bezcenne!

jeden dzienny posiłek = 3,5 zł
tygodniowy zestaw pięciu posiłków = 17,50 zł
miesięczny zestaw wszystkich posiłków = 70 zł


Środki finansowe z programu „Podaruj posiłek” zostaną przeznaczone w roku 2021 na dożywianie uczniów szkół Dzieci Afryki w Bundoli (Ghana) i Kiruddu (Uganda). Marzymy, by w kolejnych latach dożywianie zapewnić także uczniom Dorze (Etiopia) i w Kwamneke (Tanzania).


akcję dożywiania uczniów wsparli Ludzie Pięknych Serc :-)
mamy już 4.456,50 zł / równowartość 1.273 posiłków

/stan na dz. 27.10.2020 r./

Aleksandra – dotpay
Aleksandra – Michałowice
Aleksandra – Siemiatycze
Andżelika – Dziemiany
Andrzej – Rumia
Aneta – Wałcz
Anna – dotpay
Anna – Warszawa
Barbara – Chojnice
Beata – Myślenice
Cezary – dotpay
Dżesika – Stanisławczyk
Ewa – Biłgoraj
Hanna – dotpay
Hubert – Piekoszów
Joanna – Łopienno
Kamil – dotpay
Karol – Siemiatycze
Karolina – Kraków
Klaudia – Łódź
Krzysztof – Otwock
Lidia – Jarocin
Leszek – Małgorzata – Gniezno
Lucyna – Barcin
Magdalena – Gliwice
Maria – Poznań
Mirosław – Łomża
Monika – Wrocław
Piotr – Ropczyce
Robert – Warszawa
Sławomir – Knurów
Sylwia – Pawłowice
Teresa – Warszawa
Wojciech – Sucha Beskidzka

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.