Podarujmy wodę!

Podarujmy wodę!

Każdego dnia tysiące ludzi w Afryce umiera nie tylko z głodu ale również z powodu braku wody. Dzieci pijące zanieczyszczoną wodę zapadają na wiele pasożytniczych chorób i umierają w cierpieniach. Możemy temu choć trochę zapobiec.

Podarujmy wodę, czyli zdrowie i życie ubogim mieszkańcom Kamerunu! – I etap projektu zakończony 31.12.2015 r.

We współpracy z s. Donatą Krupą ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej pomogliśmy w realizacji projektu budowy studni dla przychodni misyjnej w Djouth. Siostra, która jest pielęgniarką pracuje w bardzo ciężkich warunkach bez wody, światła i telefonu. Spełniający funkcję szpitala ośrodek z 25 łóżkami (porodówka i sale hospitalizacyjne) działa całodobowo. Wyobraźmy więc sobie porody, drobne zabiegi chirurgiczne czy jakąkolwiek pomoc medyczną wykonywaną bez możliwości skorzystania z bieżącej wody. Trudno, prawda?

W roku 2015 zbieraliśmy środki na budowę studni dla misyjnego ośrodka zdrowia, w którym prowadzona jest szeroko rozumiana opieka medyczna. Chorzy i potrzebujący docierają do placówki, przemierzając pieszo niejednokrotnie po kilkadziesiąt kilometrów, ponieważ najbliższym miastem, w którym znajduje się szpital, jest Mpunge odległe 40 km od Djouth.

Dziękujemy za wszelką pomoc okazaną potrzebującym dzieciom
i wsparcie budowy studni dla ośrodka zdrowia w Djouth :-)

ZBIÓRKA  ZAKOŃCZONA
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :-)

Teresa Stachowicz,
wolontariuszka DZIECI AFRYKI
studnia

montaż studni (luty 2016 r.)