Podarujmy wodę… jesteśmy blisko celu

Podarujmy wodę… jesteśmy blisko celu

Misyjny ośrodek zdrowia w Djouth czeka na bieżącą wodę. Jest nadzieja, że wkrótce popłynie z zamontowanych, lecz nieczynnych od lat, kranów.

Fundacja Dzieci Afryki od 9 miesięcy prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę studni we wschodnim Kamerunie. Dzięki hojności wielu Polaków udało nam się zebrać ponad 12 tysięcy złotych na ten cel. To połowa kwoty niezbędnej do rozpoczęcia budowy. Drugą połowę w kwocie 3.500 EUR przekazał Zarząd fundacji rozdysponowując, podarowane przez podatników sympatyzujących z naszą fundacją, środki z 1 procenta podatku na budowę studni w Djouth. Jesteśmy już blisko celu, jednakże bardzo wysoki kurs EURO sprawia, że do wymaganej kwoty 6 tys. EURO wciąż brakuje kilkuset złotych (około 200 EUR).

15 stycznia 2016 r. wyruszamy na 8.MISJONERĘ, by nieść radość dzieciom w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej. Nazajutrz po wylądowaniu na Czarnym Lądzie udajemy się w głąb lasów deszczowych, do Djouth aby zebrane pieniądze przekazać s. Donacie Krupie ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej i rozpocząć budowę studni. W sercu dżungli, polska misjonarka, od 12 lat niesie pomoc ubogim mieszkańcom regionu, w którym najbliższy szpital znajduje się w odległym o ponad 100 km mieście. Bez bieżącej wody i prądu odbiera porody i wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne. Polscy lekarze odwiedzający przychodnię są pełni podziwu dla jej heroicznej pracy. Wkrótce tej ciężkiej posłudze przyniesiemy ulgę. Dostęp do wody z kranu usprawni leczenie pacjentów, podniesie bezpieczeństwo i higienę pracy w ośrodku. Z pewnością będzie można pomóc większej ilości chorych.

Bardzo cieszy nas to, że po niespełna roku od prośby skierowanej przez misjonarkę do naszej Fundacji w sprawie pomocy w budowie studni, uda się ją spełnić. To wielka sprawa, która jednak bez Waszego wsparcia nie byłaby możliwa. Dlatego też z całego serca dziękują za okazane dotychczasowe wsparcie. Po raz ostatni ośmielam się apelować do Ludzi Pięknych Serc, teraz w tym przedświątecznym okresie, kiedy częściej myślimy o potrzebujących, by każdy kto może, w miarę możliwości, przeznaczył choć niewielką kwotą 5 czy 10 zł na ten cel, by z sukcesem zakończyć zbiórkę.

Teresa Stachowicz,
wolontariuszka DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł:
K12 – budowa studni dla ośrodka zdrowia w Djouth

Djouth

 więcej o zbiórce