Podziękowania z Gatara

Otrzymaliśmy listy z Gatara. W jednym z nich s.Natanaela Worzała ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia zwraca się podziękowaniami do Przyjaciół Afryki. Słowa wdzięczności szczególnie kierowane są do osób, którzy wspierają fundacyjny program „Osierocone dzieci Burundi”: 

Drodzy Przyjaciele Afryki
z Fundacji DZIECI AFRYKI!

Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję za Waszą ogromną pomoc jaką przekazujecie dla afrykańskich dzieci, szczególnie tych z Gatara. Często dzieci te mają ogromne problemy, zwłaszcza finansowe i przez to nie mają dostępu do edukacji. Dzięki Waszej pomocy, doskonale rozumiecie potrzeby misji, dajecie dzieciom z biednych, niepełnych rodzin szansę na lepszą przyszłość, na lepsze życie, która jest w edukacji i wychowaniu. Wielokrotnie ci młodzi ludzie mają bardzo trudną historię swojego młodego życia, zwłaszcza ci którzy byli świadkami tej niemiłosiernej wojny między Tutsi i Hutu, jako dzieci. Wojna, która zniszczyła bardzo dużo moralnie i materialnie, jak wiecie bieda króluje wszędzie. Prawie 50% dzieci w wieku szkolnym nie może się cieszyć z prawa do edukacji. Więc Wasza pomoc jest ogromną nadzieją dla młodych Burundyjczyków. Z tej sumy 810 USD skorzystała młodzież z liceum Gatara z najbiedniejszych rodzin, wiele z nich to zupełne sieroty, ofiary wojny – rodzice zginęli w czasie wojny. Dzieci z grupy tamburyniarzy otrzymali różne rzeczy. Również zakupiłam mydło, żywność dla dzieci sierot, które przychodzą do naszej misji, a nie są wspierane przez jakąkolwiek organizację(…)

Siostra dołącza zdjęcie jednej z rodzin, którą zaopiekowlaiśmy się z uwagi na 8. letniego Samuela – bohatera m.in. fundacyjnego kalendarza (kwiecień 2012). Misjoanrka tak opisuje poniższą fotografię:

oczywiście do zdjęcia ubrałam mamę w igitengę i dzieci też, wiecie jak przychodzą obdarte. Ta mała Melanie w czerwonym sweterku dostała też buty – co za radość. Według Waszej prośby, pomagam im systematycznie. Naprawdę widzę jak na lepsze zmieniło się ich życie, swoja wdzięczność okazują przez uśmiech ale i codzienną modlitwą za Was. Niech Duch Święty wieje intensywnie w Waszych Sercach.

Drugi list napisali młodzi tamburyniarze, których poznaliśmy podczas 3. misjonery m.in. do Burundi.

Nasi Kochani Rodzice, którzy nam pomagacie z dalekiej Polski z Fundacji DZIECI AFRYKI.

Bardzo serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy Wam pokoju Pana i Jego nadziei na każdy dzień. Z całego serca dziękujemy za Waszą pomoc dla nas: dzieci i młodzieży tamburyniarzy – prawie połowa z nas to sieroty i półsieroty.
Dziękujemy za Waszą pomoc którą otrzymaliśmy: pieniądze na zapłacenie czesengo, ubrania do szkoły, zeszyty, przybory szkolne, długopisy, skarpetki, mydło. Dajecie nam miłość i nadzieję. Niech Dobry Bóg Was za to nieustannie błogosławi. Bardzo za Wami tęsknimy, jesteście dla nas Rodzicami, macie bardzo dobre, kochające serca. My sieroty z Gatra ciągle o Was pamiętamy i za Was codziennie się modlimy. Dziękujemy za wszystko.

tłumaczenie listu s. Natanaela