Potrzebny mikroskop biologiczny

mikroskop

W ramach projektu „Leki dla afrykańskiej apteki” fundacja wspiera tworzenie nowego misyjnego ośrodka zdrowia w Balengou w zachodniej części Kamerunu.

Placówkę otwiera s. Maksymilla Igras ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Jego powstanie to wielka szansa na upowszechnienie opieki zdrowotnej oraz łatwiejszy do niej dostęp w tej górzystej części kraju. To szansa na zdrowie, a nawet na życie dla wielu ubogich mieszkańców Balengou i okolic. To szansa szczególnie dla najbardziej potrzebujących pomocy, a jednocześnie najbardziej bezbronnych – dzieci.

Niezbędnym wyposażeniem powstającego ośrodka zdrowia jest mikroskop biologiczny służący do wykonywania podstawowych analiz, które wykonywane są w celu diagnostyki wielu, często śmiertelnych chorób. Wynegocjowany koszt zakupu takiego mikroskopu to kwota 7.800 zł. Projekt „Leki dla afrykańskiej apteki” dysponuje kwotą 4.343 zł (stan na dz. 30.06.).

Musimy zatem szybko zebrać brakującą część, czyli 3.457 zł, aby mikroskop biologiczny trafił do Kamerunu jeszcze przed zakończeniem wakacji.

AKCJA ZAKOŃCZONA POWODZENIEM :-)
od 11 do 29 lipca akcję wsparli:

Adam z Łodzi
Adrian z Bielin
Agnieszka z Białegostoku
Anna z Lipska
Anna z Łodzi
Artur z m. Krupniki
Beata z Myślenic
Dawid ze Skoczowa
Ewelina z Białegostoku
Halina z Białegostoku
Katarzyna z Białegostoku
Magdalena
Magdalena z Płońska
Magdalena z Tychów
Maria z Poznania
zebraliśmy całą potrzebną kwotę
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :-)
Misyjny ośrodek zdrowia w Balengou będzie trzecim w Kamerunie, który wspiera Fundacja DZIECI AFRYKI.
dr Michał Wierzbicki
kamerun_moz