Poznajcie Petera

peter1

„Inkubator Przedsiębiorczości Afrykańskiej” to fundacyjny projekt wspierający ambitnych Afrykańczyków z pomysłem na siebie. Aktualnie w ramach „Inkubatora…” wspieramy Petera, który mimo przeciwności losu chce coś w życiu osiągnąć.

Udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z Peterem, byście mogli lepiej go poznać – zapraszamy do lektury :-)

Fundacja: Cześć Peter. Czy mógłbyś nam powiedzieć kilka słów o sobie?

peter2Peter: Nazywam się Peter Milinga Kupalelwa. Mam 25 lat i mieszkam w Namibii, w regionie Zambezi, znanego bardziej jako region Caprivi. Jestem niepełnosprawny – nie słyszę. Ale moja niepełnosprawność nie ogranicza mnie – jestem normalnym, silnym mężczyzną.

F: Od pewnego czasu zajmujesz się produkcją cegieł. W tej chwili w Liselo jest duże zapotrzebowanie na ten towar. Czym jest dla Ciebie twoja praca?

P: Praca daje mi możliwość rozwoju. Pozwala zmieniać moje życie. To co robię jest ważne i potrzebne. Czuję się dzięki temu spełniony.

F: Jakie są Twoje plany na przyszłość? Twoje marzenia?

P: Kiedy byłem dzieckiem, marzyłem, żeby pracować w budowlance i mieć swoje mieszkania pod wynajem. Ze względu na moją niepełnosprawność zawsze chciałem część zarobionych pieniędzy przeznaczać na pomoc sierotom i dzieciom podobnym do mnie. Wciąż o tym marzę i do tego dążę.

F: Powiedz nam co lubisz? Co sprawia, że jesteś szczęśliwy?

P: Lubię żartować. Lubię też grać w piłkę, czy jeździć po okolicy na rowerze. To co jeszcze czyni mnie szczęśliwym, to wywoływanie uśmiechu na twarzach innych.

F: Czy chciałbyś coś jeszcze dodać na koniec?

P: Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają w osiągnięciu mojego celu.

Ty też możesz wesprzeć Petera i pomóc mu spełnić jego marzenia, a tym samym pomóc niedożywionym dzieciom z Liselo i okolic.

Fundacja DZIECI AFRYKI
Al. Zjednoczenia 13
01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M7 – betoniarka dla Petera

więcej informacji:

http://dzieciafryki.com/kupmy-betoniarke/

https://www.facebook.com/inkubatorprzedsiebiorczosciafrykanskiej/

peter3