Prezenty otwierają serca

Z radością publikujemy list świąteczy jaki otrzymaliśmy w styczniu od naszych podopiecznych w Nguelemendouka (Kamerun) napisany przez Alexis Balla – pracownika pedagogicznego oratorium. 

Treść listu nawiązuje do akcji świąteczno-noworocznej „Paczka dla dzieciaczka” przeprowadzonej w IV kwartale 2013 r.

Ten czas, kiedy dzieci mają wolne z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, jest dobrą okazją, by wyrazić naszą wdzięczność za pomoc nie tylko opuszczonym dzieciom, ale również ich rodzicom, którzy nie mają możliwości ofiarowania im prezentów, jakie otrzymują od Was.

Podczas rozdawania prezentów, każde dziecko otrzymało torbę, dzięki której będzie mogło uporządkować swoje ubrania, gdyż w domach wiesza się je jedynie na zawieszonych sznurkach. Torby te będą również służyć w podróżach, tak jak w tym okresie, kiedy dzieci wyjeżdżają na wieś.

Dzieci otrzymały też szczoteczki oraz pasty do zębów, które pomogą im w utrzymaniu higieny jamy ustnej, której brak jest powodem problemów z zębami. W paczkach było mydło do prania i do mycia. Wiemy, że wiele rodzin przez kilka dni pozostaje bez możliwości prania ubrań lub mycia naczyń z powodu braku mydła. Dzięki mydłu do mycia dzieci dowiedziały się, że takim mydłem można również umyć się i oprócz przyjemnego zapachu czyści również skórę.

Dzieci otrzymały także ręczniki, których będą mogły używać po kąpieli, gdyż często nie wiedzą do czego służą, nie mając ich w domu.

Trzeba powiedzieć, ze otrzymane prezenty pozwolą dzieciom poczuć, że mogą żyć normalnie, jak inne osoby w społeczeństwie.

Nie wiemy jak wyrazić naszą wdzięczność, jak również rodziców oraz dzieci, którym pomagacie i które otrzymały prezenty. Oni uważają, że dając ich dzieciom, uczycie je również dawania. Dlatego, aby Wam podziękować, ofiarowują Was łasce Boga, aby wynagrodził Wam dobre uczynki na tym świecie i zapewnił radość życia wiecznego.

Życzymy Wam wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku pełnego sukcesów w pracy.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Alexis Balla
Pracownik pedagogiczny