Radość spakowana do plecaków

plecaki1

„Cieszyły się bardzo wyrażając radość uśmiechem, klaskaniem i  tańcem” – tak, w swoim liście do Fundacji Dzieci Afryki, relacjonuje reakcję maluchów na otrzymane prezenty s. Helena Nalepa ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek i Misjonarek Maryi w Ghanie. 

Prezentami, które sprawiły dzieciom tyle radości są plecaki ŚDM podarowane naszej fundacji przez Kurię Metropolitarną w Krakowie. Kilkanaście kartonów załadowanych po brzegi, tym uczniowskim atrybutem, trafiło do północno-wschodniej Ghany. Tam odebrał je o. Mariusz Pacuła SVD, który całkiem niedawno opuścił Czarny Ląd i wyjechał na misję do Bangladeszu. Jednak Jego Wielkie Serce nie pozwoliło mu zapomnieć o dzieciach i w spadku po sobie zostawił 320 plecaków.

Br. Andrzej Kędziora - Werbista, zaopiekował się nimi i niebawem dostarczył do trzech placówek misyjnych wskazanych przez Dzieci Afryki. 100 plecaków trafiło do przedszkola w Tamale, gdzie rozdaniem ich zajęła się już wcześniej wspomniana s. Helena. Kolejne 120 plecaków przekazano do szkoły podstawowej im. Ryszarda Kapuścińskiego w wiosce Bundoli, natomiast ostatnie 100 plecaków, br. Andrzej, rozdał w przedszkolu prowadzonym w jego parafii Yendi.

Wszystkie dzieci, które otrzymały plecaki były niezmiernie szczęśliwe. Wiele z nich nigdy wcześniej nie było w posiadaniu jakiegokolwiek tornistra. Jednak w tej tętniącej optymizmem, dziecięcą radością wiadomości, kryje się również dziecięcy smutek, ponieważ nie dla wszystkich maluchów starczyło prezentów. Niestety. Wśród dzieci trzeba było wybierać te najbardziej potrzebujące, a to chyba jeden z najtrudniejszych momentów, zarówno dla dzieci, jak i samych opiekunów, którzy tego wyboru muszą dokonać. Nic straconego!

W Fundacji Dzieci Afryki wciąż trwa zbiórka piórników w ramach akcji Piórniki do Afryki. Zróbmy dzieciom kolejny prezent, obdarowując je w najpiękniejsze piórniki! Zbierzmy ich jak najwięcej, by uśmiech pojawił się na buziach wszystkich dzieci!

Adam Amine

 

plecaki3

Tamale

plecaki4

Bundoli

plecaki2

Yendi

placaki5