Spawarka dla Jeana

spawarka1

Jean Noel mieszka w Mbaikoro w południowym Czadzie tuż przy misji Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Jest drugim beneficjentem fundacyjnego projektu Inkubator Przedsiębiorczości Afrykańskiej.

Na misji pracują dwie polskie misjonarki, które znają go bardzo dobrze i to one zarekomendowały mężczyznę jako osobę godną zaufania, cierpliwą i pomocną we wszystkich misyjnych pracach. Zgodnie z tym, co mówią siostry, Jean Noel jest też osobą niezwykle ambitną – niestabilna sytuacja w kraju nieraz krzyżowała mu plany, to jednak nie wpłynęło na jego siłę charakteru. Wielu mężczyzn z okolicy popadło w alkoholizm. Bieda i brak perspektyw ściągają ich coraz bardziej w dół. Jednak Jean Noel chce czegoś więcej od życia. Chce więcej dla swojej żony Lidii i dwójki wspólnych dzieci.

Ten 26-letni mężczyzna zna się na stolarce i murarstwie, a lokalna społeczność poznała go już jako dokładnego budowlańca. Właśnie w tym kierunku Jean Noel chciałby się rozwijać. Mężczyzna planuje zakup spawarki i agregatu. Poza pracą zarobkową chce też przeszkolić młodych chłopców, aby potrafili posługiwać się takim sprzętem, by w przyszłości również mogli swoją pracą zapewnić byt sobie i rodzinie.

Dziś fundacja postanowiła wesprzeć Jean Noela w jego dążeniach. Na zakup spawarki i agregatu potrzebujemy 8 200 zł. To nie mało, ale wierzymy, że wspólnie pomożemy Jean Noelowi stworzyć mocne jak spaw podstawy jego własnego biznesu.

Więcej o projekcie na profilu FB Inkubator Przedsiębiorczości Afrykańskiej


spawarka2

Jean z rodziną przed swoim domem

 Akcja zakończona :-)
pozyskaliśmy 8.657 zł

/stan na dz. 29.12.2017 r./
Akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc:

1. Tomasz – Janów Lubelski
2. Mariusz – Goleniów
3. Monka – Brzoza Królewska
4. Beata – Kotuń
5. Bernadetta – Bielsko-Biała
6. Robert – Warszawa
7. Katarzyna – Warszawa
8. Jacek – Grójec
9. Anna – Łukawiec
10. Łukasz – Warszawa
11. Sylwia – Piastów
12. Ewa – Lidzbark Warmiński
13. Wojciech – Chorzów
14. Magdalena – Wieleń
15. Lidia – Kielce
16. Polska Fundacja dla Afryki