Spotkajmy się w Częstochowie

dz.dz.a1_350

Założyciele, Rada i Zarząd fundacji serdecznie zapraszają Wolontariuszy oraz Sympatyków naszej organizacji na dwudniowe spotkanie w Częstochowie, by podsumować roczną działalność oraz wspólnie celebrować Święto Dzieci Afryki.

Coroczne spotkanie jest doskonałą okazją, aby poznać się wzajemnie, posłuchać o działaniach jakie podejmujemy na rzecz ubogich w Afryce, spotkać się z Założycielami, Wolontariuszami misyjnymi oraz Misjonarzami.

Święto Dzieci Afryki stwarza okazję, by porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i przemyśleniami z zakresu mądrego pomagania, spróbować odnaleźć własne miejsce w strukturach fundacji oraz naładować akumulatory pozytywną energią, na kolejny rok wspólnych wysiłków w trosce o szczęśliwe dzieciństwo ubogich afrykańskich dzieci.

dz.dz.a4Na tegoroczne spotkanie, w sposób szczególny, zapraszamy adopcyjnych rodziców dzieci oraz dziewcząt z Bouar w Rep. Środkowoafrykańskiej, by od s. Renaty Grzegorczyk – misjonarki i opiekunki dzieci, usłyszeć najświeższe wieści dot. swoich podopiecznych z fundacyjnych programów pomocy „Adopcja Serca” i „Bilet do Świata”.


Święto Dzieci Afryki odbędzie się w dniach 9 i 10 czerwca 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym Św. Kaspra w Częstochowie przy ul. Mąkoszy 1.

W programie m.in.:

  • podsumowanie działalności fundacji w roku 2017/2018
  • wyróżnienia Założycieli: Misjonerzy 2018
  • spotkanie z wolontariuszami medycznymi oraz misyjnymi
  • debata misyjna z misjonarzami s. Ewą Milanowską – Franciszkanką od Cierpiących (Czad), s. Renatą Grzegorczyk – Pasterzanką (Rep. Środkowoafrykańska), o. Mariuszem Pacułą – Werbistą (Ghana / Bangladesz)
  • spotkanie z Alexem Mwalim Oleshao – masajskim wojownikiem (Tanzania)
  • premiera filmu „Radość świątecznej pomocy” (dokument relacjonujący ostatnią MISJONERĘ do Etiopii i Czadu)
  • wspólna modlitwa za dzieci w Afryce

Rozpoczęcie 09.06. (sobota) godz. 10.00 / zakończenie 10.06. (niedziela) po godz. 15.00.

Dziękujemy za wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa. W przypadku chęci skorzystania z wyżywienia w Domu Świętego Kaspra (obiad, kolacja – podczas spotkania) prosimy o kontakt z biurem fundacji* do dnia 30 maja 2018 r.

*tel. 22-381-27-74 i 601-319-878 lub na e-mail: biuro@dzieciafryki.com

Do zobaczenia w Częstochowie :-)

czestochowa2017

rok 2017

 *Koszt uczestnictwa, pokrywający nocleg w pokoju 2. osobowym z łazienką oraz wyżywienie wynosi:
200 zł – nocleg 8 i 9 czerwca, wyżywienie 9 i 10 czerwca (śniadanie x2, obiad x2, kolacja x1, barek kawowy)
140 zł – nocleg 9 czerwca, wyżywienie 9 i 10 czerwca (śniadanie x1, obiad x2, kolacja x1, barek kawowy)