Starsze Panie na pikniku

Starsze Panie na pikniku

list z Ghany
dot. akcji „Sukienki dla Afryki”

Jak co roku parafia Chrystusa Króla w Gushiegu (Ghana) organizuje piknik w Poniedziałek Wielkanocny. Parafianie zbierają się razem, by świętować Zmartwychwstanie Pana. Jest wiele gier i zabaw, można potańczyć i porozmawiać. Poza tym większość parafianek przynosi jedzenie i napoje, które później są dzielone wśród parafian.

Co roku z okazji tego święta parafianie zapraszają do wspólnego świętowania także kobiety mieszkające w „wiosce czarownic” w Gushiegu, nazywane przez parafian „Starszymi Paniami”, aby i one mogły poczuć atmosferę Wielkiej Nocy. Przygotowywane są dla nich napoje i posiłki. W tym roku parafię Chrystusa Króla odwiedził gość z Niemiec – pani Annelie. Chciała pomóc w przygotowaniach do przyjęcia „Starszych Pań” oraz ufundowała dla nich posiłek. Wraz z panią Annelie parafianki zdecydowały kupić dla „Starszych Pań” dwie kozy oraz wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potrawy z ryżu, Jollof.

Widać było, że „Starsze Panie” bardzo się cieszą, brały nawet udział we wspólnych tańcach, nie wiedząc jeszcze, że czekają na nie prezenty.

starszepanie2

o. Mariusz Pacuła SVD

Pod koniec marca proboszcz parafii, ksiądz Mariusz Pacula SVD, otrzymał z Polski 5 paczek pełnych damskich sukienek podarowanych za pośrednictwem Fundacji DZIECI AFRYKI. Ojciec Mariusz postanowił podarować sukienki „Starszym Paniom” właśnie w Poniedziałek Wielkanocny. W sumie przysłano około 130 sukienek, które misjonarz rozdał „Starszym Paniom” późnym popołudniem. Obdarowane bardzo ucieszyły się z tych prezentów, ponieważ większość z nich nie ma możliwości kupienia sobie nowych ubrań, dlatego często noszą to, co przywiozły ze sobą do wioski wiele lat temu.

W imieniu księdza proboszcza, parafian oraz oczywiście „Starszych Pań” z Gushiegu pragniemy podziękować wszystkim osobom, które podarowały sukienki. Dziękujemy za Waszą hojność i za zaufanie, którym obdarzyliście ojca Mariusza Paculę.

Serdecznie dziękujemy i niech Bóg Was błogosławi!

Parafia Chrystusa Króla w Gushiegu

starszepanie3

więcej zdjęć wkrótce na profilu FB „Sukienki dla Afryki”