Stypendium dla nauczyciela

PRIORYTET ROKU

Poziom nauczania w większości wiejskich szkół w Afryce jest żenująco niski. Pracujący w nich nauczyciele rzadko posiadają maturę, mają słabą motywację do pracy, która wynika z niskich i nieregularnych pensji oraz słabo rozwiniętej infrastruktury wiejskiej (brak dostępu do elektryczności, czy zasięgu telefonii komórkowej).     

szkoły2019Fundacja Dzieci Afryki, która wybudowała cztery szkoły w Ghanie, Ugandzie, Etiopii i Tanzanii pragnie w roku 2020 skupić się na podniesieniu jakości nauczania w szkołach Dzieci Afryki, zabiegając o fundusze na rzecz rozwoju zawodowego, zatrudnionych w nich, nauczycieli.

Chcemy, aby we wszystkich szkołach objętych naszą opieką, nauczyciele byli odpowiednio wykształceni i przygotowani do swojej pracy. Chcemy dać szanse młodym i ambitnym absolwentom naszych szkół, aby mogli przysłużyć się dla swoich społeczności. Wielu z nich to odpowiedzialni młodzi ludzie, którzy doskonale rozumieją zależność pomiędzy edukacją, a jakością życia ich lokalnych wspólnot, a także całego kraju. Niestety w realizacji ich marzeń, poważną przeszkodę stanowią wysokie koszty dalszej nauki z reguły dostępnej wyłącznie dla młodych z miast i bogatych rodzin.

W imieniu nauczycieli oraz uczniów szkół Dzieci Afryki apelujemy do Ludzi Pięknych Serc, aby dołączyli się do tego projektu. Wspólnie zdziałaliśmy już bardzo dużo i głęboko wierzymy, że i tym razem uda nam się wspiąć na wierzchołki gór. Pięknie dziękujemy :-)

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M13 – stypendium dla nauczyciela

Beautiful Earth - South Africa and Madagascar


wspieramy teraz:

nauczyciel2nauczyciel1


Fundacja DZIECI AFRYKI
na realizację projektu przekazała:

w roku 2019   1.946,57 zł

 w roku 2020
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 695,60 zł
(stan na 31.10.2020 r.)

Aleksandra – Ścinawka Średnia
Anna – Gdynia
Antonina – Słubice
Beata – Kotuń
Ludwina – Chochołów
Mariusz – Częstochowa
Marta – Poznań
Monika – Zawiercie
Sławomir

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.