Szkolne Safari

safari350Szkolne Safari to międzynarodowy projekt edukacji przyrodniczej dla dzieci popularyzujący ideę wypraw do parków narodowych i zachęcająca do poznawania dzikiej przyrody. Dzieci ze szkół podstawowych wyruszają do parków narodowych, poznają przyrodnicze piękno swoich krajów, a następnie dzielą się odkryciami z rówieśnikami z innych państw, przygotowując prezentacje edukacyjne i artystyczne.

Równolegle z przygotowaniem opowieści, uczestnicy podejmują liczne aktywności, by zbierać fundusze na wyprawy do parków narodowych dla dzieci szkolnych z kontynentów, które borykają się z trudnymi warunkami życia i słabym dostępem do edukacji. Dzięki edukacyjnej przygodzie dzieci uczestniczą w misji dzielenia się radością, odkrywania uroków dzieciństwa i rozwijania różnych talentów.

W roku szkolnym 2018-2019 w projekcie uczestniczy sześć szkół podstawowych z Polski, grupa dzieci z programu Junior Ranger z rezerwatu przyrody Kullaberg ze Szwecji oraz szkoła podstawowa z wioski Kidongo Cheusi w Tanzanii. To właśnie dla afrykańskich dzieci zbieramy fundusze by wyruszyły na szkolne safari.

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M12 – Szkolne Safari

Twórcą projektu „Szkolne Safari” jest Krystian Tyrański – podróżnik, prezenter radiowy Polskiego Radia Dzieciom, twórca programów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, partner Fundacji Dzieci Afryki.

więcej o projekcie – czytaj

safari5