Waka Waka na kongresie!

Waka Waka na kongresie!

W minioną sobotę (13 czerwca) na warszawskim Torwarze odbył się IV Krajowy Kongres Misyjny „Stacja dla dzieci”. Jego głównym celem było promowanie tematyki misyjnej wśród duszpasterzy i wiernych, budzenie powołań misyjnych oraz zintensyfikowanie pomocy zarówno duchowej, jak i materialnej dla działalności polskich misjonarzy i misjonarek w świecie.

Na Kongres zjechało się ponad 4500 dzieci z całej Polski. Gościem honorowym był m.in. kard. Fernando Filoniego, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Poza uroczystą, wypełnioną śpiewem i radością Mszą Świętą, na najmłodszych czekało wiele innych atrakcji. Przy kilkudziesięciu stanowiskach misjonarze oraz współpracujące z nimi fundacje i stowarzyszenia prezentowały swoje działania oraz przeprowadzały animacje dla zgromadzonych na Torwarze maluchów.

waka2Fundacja Dzieci Afryki również miała zaszczyt znaleźć się w tym gronie.

Nasze fundacyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Szczególną uwagę przyciągały zabawki wykonane własnoręcznie przez małych Afrykańczyków. Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i kreatywności mieszkańców Czarnego Lądu. Bambusowe domki, czy lalki z liści bananowca były rozchwytywane przez dzieci. Wśród dorosłych natomiast hitem okazały się klapki zrobione ze zużytej opony.

Podczas Kongresu fundację wspierały również dzieci z Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie. Podopieczni Sióstr Salezjanek przygotowali pokaz tańca afrykańskiego. Do grupy mógł dołączyć każdy z publiczności i spróbować swoich sił w tańcu do przeboju Shakiry „Waka Waka”. Wśród ochotników znalazły się nie tylko osoby świeckie, ale również uśmiechnięte i pełne energii siostry zakonne. Kto nie czuje się pewnie na parkiecie, mógł skorzystać z lekcji gry na bębnach.

Nad fundacyjnym stanowiskiem czuwały wolontariuszki Dzieci Afryki – Teresa, Ania i Marta.

waka3