Warto nam zaufać

1procent1

Drodzy Darczyńcy, Ludzie Pięknych Serc, jak co roku – w tym właśnie okresie – rozliczając się z fiskusem możemy uczynić wiele dobra, dzieląc się 1% podatku z ubogimi dziećmi w Afryce.

Nasza fundacja już od 9 lat stara się poprzez swoje działania pomagać Afryce. Współpracujemy z misjonarzami, którzy poprzez swą pracę na kontynencie afrykańskim najlepiej znają jego bolączki, problemy i potrzeby.

Tylko wspólne działania wielu osób, praca i zaangażowanie misjonarzy w krajach afrykańskich oraz praca i zaangażowanie wolontariuszy w Polsce przynoszą pożądane efekty. Jednakże musimy jasno powiedzieć, że bez wpłat finansowych, w tym tych przekazywane w ramach 1% podatku, nie byłoby dzieła, które staramy się tworzyć wspólnymi siłami.

1procent4Przysłowie afrykańskie mówi: „Wielu ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, mogą przemienić oblicze świata”.

Wasz pojedynczy, wydawać by się może komuś mogło – niepozorny 1% podatku, będzie stanowić bardzo wiele, gdy wielu ludzi nam zaufa i postanowi przekazać właśnie Dzieciom Afryki swój coroczny datek.  Niby mała rzecz, a dla nas właśnie taka wielka, bo jak w tym afrykańskim przysłowiu – dzięki niej możemy przemieniać oblicze świata.

Z kolei polskie przysłowie, które niejednokrotnie wszyscy z pewnością nie raz słyszeliśmy mówi: „Zbieraj ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka”. W ciągu tych wszystkich lat działalności fundacji, udało nam się dzięki Ludziom Pięknych Serc i Ich wpłatom zebrać niejedną już miarkę, a tym samym pomagać Afryce – Afryce biednej, głodnej, brudnej, obdartej, zapadającej na niezliczone choroby; Afryce niewykształconej i nękanej wewnętrznymi konfliktami.

W naszej pomocy skupiamy się na:

  • edukacji – budując szkoły, wyposażając je w pomoce naukowe, podnosząc kwalifikacje nauczycieli, działając w obszarze edukacji ogólnej, zawodowej, edukacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej,
  • zwalczaniu głodu – zakupując mleko jakże konieczne dla niemowląt, których matki nie mogą karmić będąc chorymi na AIDS, budując kuchnie, w których przygotowuje się posiłki dla dzieci,
  • wspieraniu ośrodków dla dzieci i sierocińców – w których dzieci otrzymują edukację, dożywianie i opiekę,
  • działaniach na rzecz zdrowia – wspierając ośrodki zdrowia i zakupując lekarstwa dla chorych, lecząc chorych przy wsparciu polskich lekarzy, budując studnie,
  • opiece nad ludźmi starymi i niedołężnymi,
  • rozwijaniu przedsiębiorczości – aby usamodzielniać dorosłych mieszkańców Afryki.

1procent2To główne formy naszych działań na rzecz kontynentu afrykańskiego, ale jest ich dużo więcej, jak również wiele jest afrykańskich krajów, do których już dotarliśmy. Możemy tu wymienić: Kamerun, Ghanę, Ugandę, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Etiopię, Angolę, Gambię, Burundi, Namibię, Rwandę, Sudan Południowy, Tanzanię, Zambię.

Potrzeb jest ogromna ilość, a my staramy się pomagać wszędzie tam, gdy ta pomoc jest naprawdę potrzebna i gdzie często do tej pory jeszcze nie dotarła.

Jest mnóstwo Darczyńców, którzy nam zaufali i od wielu lat ofiarowują nam swą pomoc finansową dla poszczególnych programów oraz przekazują swój 1% podatku . Zapewniamy, że doceniamy każdą wpłatę i każdy dar i jesteśmy za nie niezmiernie wdzięczni. Tych z Państwa, którzy być może dopiero niedawno dowiedzieli się o naszej fundacji, zapewniamy, że nie zmarnujemy żadnej złotówki, żadnej wpłaty.

Zapewniamy, że przekazany przez Państwa 1 % podatku dla Dzieci Afryki, jak ziarnko zakiełkuje wydając plon w postaci działań niezbędnych i koniecznych dla Afryki, o których wcześniej pisaliśmy. Na pewno przysłuży się także przyszłym afrykańskim pokoleniom.

Warto nam zaufać. Twój 1% podatku to naprawdę wielka i konkretna pomoc, to radość afrykańskich dzieci i wdzięczność ich rodziców. Zaufaj nam.

Barbara Bujko

1procent3

W tym miejscu powstaje studnia z ubiegłorocznego 1% podatku w wiosce Kwamneke (Tanzania).

ZOBACZ jak wykorzystaliśmy 1% podatku w ubiegłych latach

ZOBACZ na co przeznaczymy tegoroczny 1% podatku

PRZEKAŻ TERAZ DZIECIOM AFRYKI 1% podatku
(przez Internet, za darmo, szybko i bezpiecznie)

1% online