Wolontariat w Fundacji DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI zrzesza osoby zakochane w Czarnym Lądzie, które chcą poświęcić swój wolny czas i pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Wolontariat fundacji skupia się głównie na działaniach prowadzonych w Polsce i polega na:

- propagowaniu we własnym środowisku celów fundacji
– organizowaniu w szkołach, zakładach pracy i parafiach spotkań animacyjnych
– reprezentowaniu fundacji na imprezach plenerowych i innych
– organizowaniu i przeprowadzaniu zbiórek rzeczowych i pieniężnych
– podejmowaniu własnych inicjatyw na rzecz dzieci w Afryce
– koordynowaniu wybranego projektu na rzecz dzieci w Afryce
– wspieraniu fundacji w codziennych działaniach

Tak naprawdę każdy pomysł, którego realizacja może pomóc dzieciom cierpiącym w Afryce, jest pomysłem do zrealizowania. Dlatego wolontariusz musi być osobą kreatywną i chętną do działania.

wolontariat11

Jeśli myślisz o wyjeździe na Czarny Ląd, to też jest możliwe.

Organizowanie wyjazdów nie jest naszym priorytetem, ale wiemy, ile znaczy dodatkowa para rąk do pomocy tam na miejscu i w miarę naszych możliwości pomagamy naszym wolontariuszom zorganizować taki wyjazd.

Zanim jednak zostaniesz wolontariuszem misyjnym, musimy się dobrze poznać i zdobyć wzajemne zaufanie.

Dlatego zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu – daj się poznać!

Aby zrealizować marzenia o wyjeździe do Afryki, wolontariusz powinien wykazać się zaangażowaniem w działalność fundacji w kraju, brać udział w spotkaniach dla wolontariuszy oraz uzyskać rekomendację Zarządu fundacji.
przedstaw się za pomocą ankiety zgłoszeniowej:

ankieta dla wolontariusza w PDF

gosia@dzieciafryki.com

Zgłosiłem się do wolontariatu Fundacji DZIECI AFRYKI i co dalej?

Wiele osób, które zgłasza chęć zostania wolontariuszem, nie ma żadnego doświadczenia w tym zakresie. Oczywiste jest zatem, że oczekują wsparcia merytorycznego i poprowadzenia ich – wykorzystania ich chęci i zaangażowania.

Początki działalności są tym samym co początki w nowej pracy – trzeba się zaaklimatyzować i poznać miejsce, zanim zaczniemy czuć się i działać swobodnie – to naturalne i wiemy, że tego oczekują wolontariusze od koordynatorów.

Czego oczekuje fundacja od wolontariusza?

Kreatywności i chęci! Tyle wystarczy!

Dla osób mieszkających w Warszawie, zadań do wykonania będzie z pewnością więcej, bo tutaj znajduje się siedziba i biuro fundacji. Okresowo będziemy potrzebować wsparcia np. przy przygotowaniu korespondencji świątecznej lub wysyłki darów rzeczowych. Nie oznacza to jednak, że zgłaszać się do nas mogą jedynie osoby z Warszawy!

Zawsze możecie liczyć na wsparcie ze strony władz fundacji i doświadczonych wolontariuszy! Decyzja o podjęciu się organizacji jakiegoś wydarzenia nie oznacza, że zostaniecie z tym sami! Działamy razem!!!

wolontariat12