Ambasadorowie

ania_winiarska

dr Anna Chałupczak – Winiarska, koordynator programu „Dermatolog dla Afryki”, wolontariuszka (Ostrowiec Świętokrzyski)

Specjalista dermatolog. „Po prostu leczę ludzi i staram się to robić najlepiej jak umiem. Ot i wszystko. Poza tym lubię dzieci. Wzrusza mnie ich ufność wobec dorosłych ludzi, którzy często właśnie wobec nich bywają bardzo okrutni. Swoją wiedzą i doświadczeniem pragnę dzielić się z dziećmi w Afryce. Nie mogę zmienić świata ale mogę poprawić życie choćby kilkorgu czy kilkudziesięciu z nich, i to jest mój cel. Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka /Jan Paweł II/”

s.Imma

s. Immakulata Faustynowicz, misjonarka (Kikaikelaki)

Misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła. „Przed wyjazdem do Afryki wiedziałam, że jej mieszkańcy żyją bardzo ubogo, ale to co zobaczyłam, przekroczyło moje wyobrażenia. U Kameruńczyków urzeka mnie niesamowita otwartość, prostota i akceptacja. W odpowiedzi na tę postawę domy misyjne są otwarte dla innych, a na podwórku wciąż jest dużo dzieci, ku naszej radości.”

iwonadr Iwona Filipecka, koordynator programu „Okuliści dla Afryki”, wolontariuszka (Mikołów)

Specjalista chorób oczu, kieruje prywatną kliniką okulistyczną, podróżniczka. „Mój zawód to moja pasja. Pasja + kontakt z „Dentystą w Afryce” = wyjazd do Kamerunu, by leczyć dzieci!!! Zobaczyłam biedę, głód, cierpienie. Ale także radość, wdzięczność i nadzieję w dużych oczach afrykańskich dzieci. Te dzieci mogą żyć lepiej i zmieniać Afrykę, dlatego warto im pomóc. Cała moja Rodzina pomaga!!! CZYTAJ

xAndrzej1ks. Andrzej Lemieszko – duszpasterz fundacji (Moryń)

Kapłan diecezji szczecińsko – kamieńskiej, proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Moryniu CZYTAJ

KRdr Konrad Rylski, koordynator programu „Dentysta w Afryce”, wolontariusz (Warszawa)

Lekarz stomatolog. „Prowadzę gabinety, mam pacjentów, rodzinę, mimo to, do tej pory, czułem się jeszcze nie do końca spełniony… Moją pasją jest leczenie dzieci. Jednak żadna dotychczasowa praca nie dała mi tyle satysfakcji, jak to, co robiłem, aby ludzie żyjący w Kamerunie mieli możliwość korzystania z pomocy stomatologa.” CZYTAJ

darek_tuleja1dr Dariusz Tuleja – projekt „Okuliści dla Afryki”, wolontariusz (Koło)

Lekarz okulista. Pracuje w swoim gabinecie. „Robię to co lubię, dlatego praca zawodowa, mimo iż zajmuje dużo czasu, sprawia mi przyjemność. Uwielbiam też podróże. Dzięki Iwonie Filipeckiej zaangażowałem się w akcję „Okuliści dla Afryki” a potem we współpracę z Fundacją „Dzieci Afryki”. W czasie wyjazdów poznałem wspaniałych i niezwykłych ludzi – misjonarzy, poznałem też jak biednie i w jak trudnych warunkach żyją mieszkańcy Afryki. Uważam, że najważniejsza jest pomoc dzieciom, stworzenie im warunków do edukacji, do rozwoju, do lepszego życia. Mogę to zrobić pomagając tym, którzy źle widzą”.

dr Michał Wierzbicki – ekspedycja artykułów medycznych dla misyjnych ośrodków zdrowia, wolontariusz (Białystok)

Z wykształcenia i z zawodu farmaceuta oraz nauczyciel. „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem” – Irena Sendlerowa.