Wolontariusze poszukiwani

nabór 2019/2020w.poszukiwani_350

Nie musisz przywdziewać habitu, by w Afryce nieść pomoc potrzebującym, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, którym do szczęścia potrzeba niekiedy tak niewiele… zwykle talerz ciepłej strawy, tablica w szkole, piórnik czy ołówek, a zawsze… uśmiech lub serdeczny uścisk dłoni…

wolontariat2019-2020Afryka dla wielu osób jest niespełnionym marzeniem. To marzenie może się spełnić w ramach wolontariatu misyjnego, który oferuje Fundacja Dzieci Afryki w Etiopii, Ghanie i Ugandzie.

Jeśli pragniesz spędzić kilka miesięcy w Afryce, reprezentując fundację jako jej wolontariusz, asystując nauczycielom szkół Dzieci Afryki, organizując zajęcia edukacyjne, wspierając uczniów w nauce, motywując do zdobywania wiedzy,w.poszukiwani3 inspirując do aktywności na rzecz własnego rozwoju, być wsparciem i służyć pomocą dzieciom osieroconym, każdego dnia na misji zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka to… włącz się do akcji wolontariatu misyjnego Dzieci Afryki :-)

Wolontariuszem misyjnym Dzieci Afryki może zostać osoba pełnoletnia, ze znajomością języka angielskiego, odważna, mająca dobre chęci i pozytywne nastawienie do ludzi i świata, osoba  gotowa do aktywnego uczestniczenia w spotkaniach przygotowujących do wyjazdu misyjnego, posiadająca umiejętność pracy z dziećmi lub gotowa takową nabyć, aktywnie działająca na zapleczu działań misyjnych, która po kilkumiesięcznym przygotowaniu zyska zaufanie i rekomendację organizatorów wolontariatu misyjnego :-)

Zw.poszukiwani4 ogromną radością przyjmiemy każdego ochotnika. Każda nowa osoba, poza ogromnym entuzjazmem, wnosi świeże spojrzenie na wiele problemów, w tym dotyczących życia dzieci w Afryce.

Wspólne dzieło, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w szkołach Dzieci Afryki oraz szeroko rozumiane wsparcie jej uczniów daje ogrom radości i satysfakcji, zawsze tworzymy w atmosferze optymizmu i radości :-)

W swoim gronie, w kręgu kilkunastu pozytywnie zakręconych ludzi, dyskutujemy o wielu ważnych dla dzieci Afryki sprawach, zarówno tych małych, jak i dużych. Poznajemy Afrykę, jej kulturę, potencjał i problemy, różnice kulturowe, klimat oraz zagrożenia zdrowotne. Uczymy się aktywizujących metod pracy z dziećmi, roli wolontariusza w szkole Dzieci Afryki oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wolontariat misyjny to także spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy nie tylko widzieli prawdziwą Afrykę, jej niepowtarzalne piękno, ale też zetknęli się z jej ogromnymi problemami, żyją tam na co dzień lub przebywali przez kilka miesięcy.

w.poszukiwani1Dlatego, jeśli interesuje Cię Afryka i problematyka krajów rozwijających się, jeśli chciałbyś wyjechać na misje, by zrobić coś dobrego dla innych, jeśli masz dużo wolnego czasu i chciałbyś go pozytywnie spożytkować, a przy tym poznać wielu fantastycznych, „zakręconych” ludzi, zarażających entuzjazmem i optymizmem, albo jeśli po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wolontariatu misyjnego – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Misja każdego wolontariusza rozpoczyna się w biurze naszej fundacji.

SPOTKANIE OTWARTE odbędzie się 12 października 2019 r. Czekamy na Ciebie w sobotę o godz. 12.00 w warszawskim biurze fundacji przy al. Zjednoczenia 13 (stacja Metro „Stare Bielany”).

Osoby, które zdecydują się na wolontariat misyjny Dzieci Afryki, będą brały udział w spotkaniach przygotowujących, raz w miesiącu w sobotę – począwszy od 26 października 2019 r. do 20 czerwca 2020 r.

Kierunek wolontariatu misyjnego dla osób z naboru 2019/2020 to Ghana i Etiopia (od października 2020 r.) oraz Uganda (od stycznia 2021 r). Czas od 60 do 90 dni lub dłużej.

Dziękujemy za potwierdzenie Twojej obecności na e-mail:
biuro@dzieciafryki.com

Głęboko wierzymy, że jeśli ludzie jednoczą się wokół jednego celu i wspólnie realizują wymyślone w swoim gronie projekty, tworzy się między nimi niezwykła więź i rodzi prawdziwa przyjaźń. Im jest nas więcej, tym bardziej rosną szanse na skuteczne działania, szybciej pojawiają się cenne sugestie, rodzą się nowe pomysły i efektywniej możemy realizować kolejne akcje dla afrykańskich dzieci.

w.poszukiwani2