Wolontariusze poszukiwani

nabór 2020/2021w.poszukiwani_350

Nie musisz przywdziewać habitu, by w Afryce nieść pomoc potrzebującym, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, którym do szczęścia potrzeba niekiedy tak niewiele… zwykle talerz ciepłej strawy, tablica w szkole, piórnik czy ołówek, a zawsze… uśmiech lub serdeczny uścisk dłoni…

wolontariat2020-2021Afryka dla wielu osób jest niespełnionym marzeniem. To marzenie może się spełnić w ramach wolontariatu misyjnego, który oferuje Fundacja Dzieci Afryki w Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie.

Jeśli pragniesz spędzić kilka miesięcy w Afryce, reprezentując fundację jako jej wolontariusz, asystując nauczycielom szkół Dzieci Afryki, organizując zajęcia edukacyjne, wspierając uczniów w nauce, motywując do zdobywania wiedzy,w.poszukiwani3 inspirując do aktywności na rzecz własnego rozwoju, być wsparciem i służyć pomocą dzieciom osieroconym, każdego dnia na misji zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka to… włącz się do akcji wolontariatu misyjnego Dzieci Afryki :-)

Wolontariuszem misyjnym Dzieci Afryki może zostać osoba pełnoletnia, ze znajomością języka angielskiego, odważna, mająca dobre chęci i pozytywne nastawienie do ludzi i świata, osoba  gotowa do aktywnego uczestniczenia w spotkaniach przygotowujących do wyjazdu misyjnego, posiadająca umiejętność pracy z dziećmi lub gotowa takową nabyć, aktywnie działająca na zapleczu działań misyjnych, która po kilkumiesięcznym przygotowaniu zyska zaufanie i rekomendację organizatorów wolontariatu misyjnego :-)

Zw.poszukiwani4 ogromną radością przyjmiemy każdego ochotnika. Każda nowa osoba, poza ogromnym entuzjazmem, wnosi świeże spojrzenie na wiele problemów, w tym dotyczących życia dzieci w Afryce.

Wspólne dzieło, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w szkołach Dzieci Afryki oraz szeroko rozumiane wsparcie jej uczniów daje ogrom radości i satysfakcji, zawsze tworzymy w atmosferze optymizmu i radości :-)

W swoim gronie, w kręgu kilkunastu pozytywnie zakręconych ludzi, dyskutujemy o wielu ważnych dla dzieci Afryki sprawach, zarówno tych małych, jak i dużych. Poznajemy Afrykę, jej kulturę, potencjał i problemy, różnice kulturowe, klimat oraz zagrożenia zdrowotne. Uczymy się aktywizujących metod pracy z dziećmi, roli wolontariusza w szkole Dzieci Afryki oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wolontariat misyjny to także spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy nie tylko widzieli prawdziwą Afrykę, jej niepowtarzalne piękno, ale też zetknęli się z jej ogromnymi problemami, żyją tam na co dzień lub przebywali przez kilka miesięcy.

w.poszukiwani1Dlatego, jeśli interesuje Cię Afryka i problematyka krajów rozwijających się, jeśli chciałbyś wyjechać na misje, by zrobić coś dobrego dla innych, jeśli masz dużo wolnego czasu i chciałbyś go pozytywnie spożytkować, a przy tym poznać wielu fantastycznych, „zakręconych” ludzi, zarażających entuzjazmem i optymizmem, albo jeśli po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wolontariatu misyjnego – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Misja każdego wolontariusza rozpoczyna się w biurze naszej fundacji.

wykrzyknik1SPOTKANIE OTWARTE planowane jest w sobotę 10 października 2020 r. o godz. 12.00 (koniecznie potwierdź swój udział do 2 października! na: biuro@dzieciafryki.com). Jednak nie czekaj do tego czasu, zgłoś się już dziś do wolontariatu krajowego. Każdy wolontariusz misyjny Dzieci Afryki, zanim wyjedzie na misje, powinien wykazać się przynajmniej 12 miesięcznym aktywnym stażem w wolontariacie krajowym. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej się poznamy, zdobędziesz pełniejsze doświadczenie :-) 

więcej: wolontariat krajowy

Osoby, które zdecydują się na wolontariat misyjny Dzieci Afryki, będą brały udział w spotkaniach przygotowujących, zazwyczaj w co trzecią sobotę – począwszy od 24 października 2020 r. do 12/13 czerwca 2021 r.

Kierunek wolontariatu misyjnego dla osób z naboru 2020/2021 to Ghana (od października 2021 r.) oraz Uganda (od stycznia 2022 r). Czas od 45 do 90 dni lub dłużej.

Głęboko wierzymy, że jeśli ludzie jednoczą się wokół jednego celu i wspólnie realizują wymyślone w swoim gronie projekty, tworzy się między nimi niezwykła więź i rodzi prawdziwa przyjaźń. Im jest nas więcej, tym bardziej rosną szanse na skuteczne działania, szybciej pojawiają się cenne sugestie, rodzą się nowe pomysły i efektywniej możemy realizować kolejne akcje dla afrykańskich dzieci.

SZCZEGÓŁY WOLONTARIATU MISYJNEGO – czytaj

w.poszukiwani2