Wolontariusze poszukiwani

w.poszukiwani_350Nie musisz przywdziewać habitu, by w Afryce nieść pomoc potrzebującym, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, którym do szczęścia potrzeba niekiedy tak niewiele… zwykle talerz ciepłej strawy, tablica w szkole, piórnik czy ołówek, a zawsze… uśmiech lub serdeczny uścisk dłoni…

Afryka dla wielu osób jest niespełnionym marzeniem. To marzenie może się spełnić w ramach wolontariatu misyjnego, który oferuje Fundacja Dzieci Afryki.

w.poszukiwani3Jeśli pragniesz spędzić kilka miesięcy w Afryce, reprezentując fundację jako jej wolontariusz, organizując zajęcia edukacyjne dla uczniów szkoły Dzieci Afryki, wspierając je w nauce, motywując do zdobywania wiedzy, inspirując do aktywności na rzecz własnego rozwoju, być wsparciem i służyć pomocą dzieciom osieroconym, każdego dnia na misji zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka to… włącz się do akcji wolontariatu misyjnego Dzieci Afryki :-)

Wolontariuszem misyjnym Dzieci Afryki może zostać ten, kto ma dobre chęci i pozytywne nastawienie do ludzi i świata, kto jest  gotowy aktywnie uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach przygotowujących na wyjazd misyjny, kto zna język angielski, kto posiada umiejętność pracy z dziećmi lub jest gotowy takową nabyć, kto skutecznie potrafi działać na zapleczu działań misyjnych lub jest gotowy podjąć się takiego wyzwania, kto po kilkumiesięcznym przygotowaniu zyska zaufanie i rekomendację organizatorów wolontariatu misyjnego :-)

Zw.poszukiwani4 ogromną radością przyjmiemy każdego ochotnika. Każda nowa osoba, poza ogromnym entuzjazmem, wnosi świeże spojrzenie na wiele problemów, w tym dotyczących życia dzieci w Afryce. Im jest nas więcej, tym bardziej rosną szanse na skuteczne działania, szybciej pojawiają się cenne sugestie, rodzą się nowe pomysły i efektywniej możemy realizować kolejne akcje dla afrykańskich dzieci. Wspólne dzieło, którego celem jest pomoc dzieciom w Afryce i które daje ogrom radości i satysfakcji, zawsze tworzymy w atmosferze optymizmu i radości. W swoim gronie, w kręgu kilkunastu pozytywnie zakręconych ludzi, dyskutujemy o wielu ważnych dla dzieci Afryki sprawach, zarówno tych małych, jak i dużych. Głęboko wierzymy, że jeśli ludzie jednoczą się wokół jednego celu i wspólnie realizują wymyślone w swoim gronie projekty, tworzy się między nimi niezwykła więź i rodzi prawdziwa przyjaźń. Wolontariat misyjny to także spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy nie tylko widzieli prawdziwą Afrykę, jej niepowtarzalne piękno, ale też zetknęli się z jej ogromnymi problemami, żyją tam na co dzień lub przebywali przez kilka miesięcy.

w.poszukiwani1Dlatego, jeśli interesuje Cię Afryka i problematyka krajów rozwijających się, jeśli chciałbyś wyjechać na misje, by zrobić coś dobrego dla innych, jeśli masz dużo wolnego czasu i chciałbyś go pozytywnie spożytkować, a przy tym poznać wielu fantastycznych, „zakręconych” ludzi, zarażających  entuzjazmem i optymizmem, albo jeśli po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wolontariatu misyjnego – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Misja każdego wolontariusza rozpoczyna się w biurze naszej fundacji.

DZIEŃ OTWARTY już 12 i 13 kwietnia 2019 r. Czekamy na Ciebie w piątek o godz.  17.00 lub w sobotę o godz. 11.00 w warszawskim biurze fundacji przy al. Zjednoczenia 13 (stacja Metro „Stare Bielany”). Osoby, które zdecydują się na wolontariat misyjny Dzieci Afryki, będą brały udział w spotkaniach przygotowujących, raz w miesiącu w sobotę i niedzielę – począwszy od 27/28 kwietnia do grudnia 2019 r. (poza lipcem i sierpniem). Kierunek pierwszego wolontariatu misyjnego to Etiopia, termin od stycznia 2020 roku, czas od 60 do 90 dni lub dłużej.

Dziękujemy za potwierdzenie Twojej obecności na e-mail:
wolontariat@dzieciafryki.com

Barbara Jarząbek
koordynator wolontariatu misyjnegow.poszukiwani2