Wolontariusze 2019/2020

zadeklarowani ze stażem przynajmniej 6. miesięcznym:

adama1Adam Amine (trzykrotny wolontariusz roku 2018, 2019 i 2020), opiekun programu „Szkoła Dzieci Afryki nr 2 w Kiruddu

93 czyli najlepszy rocznik :-) Jest studentem V roku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.


b.jarzabek)150

Barbara Jarząbek 
wsparcie merytoryczne – projekty pomocowe
Studiowałam pedagogikę oraz zarządzanie i marketing. O fundacji słyszałam od kilku lat, ale „prawdziwie” poznałam ją w 2018 roku na spotkaniu podsumowującym wolontariat krajowy, w Częstochowie. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie – spotkanie w jednym miejscu tylu wspaniałych ludzi – oddanych sprawie misjonarzy i wolontariuszy, pasjonatów niesienia pomocy w Afryce. Empatia, bezinteresowna pomoc, poświęcony czas, determinacja i zaangażowanie, wielkie i małe projekty, ogromne wsparcie dla afrykańskich dzieci – oto słowa, które już zawsze będą kojarzyć mi się z Fundacją DZIECI AFRYKI. Właściwie od zawsze starałam się nieść pomoc, angażując się w różne projekty na rzecz społeczności lokalnych – głównie z obszaru edukacji, ekologii, kultury i sportu. Wolontariat zawsze kojarzyłam z moimi wcześniejszymi doświadczeniami – zbiórkami pieniędzy czy rzeczy, wspólnymi akcjami pomocowymi, wspieraniem ubogich. Po kilku miesiącach współpracy z fundacją przekonałam się, że wolontariat DZIECI AFRYKI to nie akt filantropii wobec potrzebujących czy też troski o dobro wspólne… To raczej osobliwa forma życia, która wynika z określonej wrażliwości człowieka (u każdego innej) ukształtowanej świadomością, że człowiek odnajduje się i realizuje przez bezinteresowny dar z siebie..

Marysia150Marysia Krajewska
opiekun programu „Domowy sierociniec

Od początku liceum wiedziałam jaki jest mój życiowy cel. Poczułam chęć pomocy innym. Zakochałam się w Afryce, chociaż nigdy tam fizycznie nie byłam. Miałam wielu internetowych znajomych właśnie z Afryki. Dzięki nim poznałam wiele wspaniałych historii, oraz ludzi. To m.in. oni otworzyli mnie na pomoc. Pierwszy raz w Fundacji pojawiłam się pod koniec 2018 roku, kiedy znalazłam w Internecie ogłoszenie, że poszukuje wolontariuszy misyjnych. Nie powiem, że było łatwo. Mieszkam w okolicy Jeleniej Góry, więc dojazd zajmuje mi kilka godzin (około 5). Poznałam wtedy tak wielu wspaniałych ludzi, że dzisiaj ta droga jest dla mnie przyjemnością, kiedy kończy się wizytą w Fundacji. Na co dzień zajmuję się sprzedażą kosmetyków do włosów i twarzy. Mam w planach studiować na UKSW teologię, specjalność biblistyka. Jestem też młodą mężatką. W Fundacji najbardziej udzielam się jako tłumacz. Tłumaczę listy, dokumenty i wiadomości od naszych podopiecznych, lub współpracowników. Dzięki takiemu rodzajowi pracy poznaję tyle niesamowitych historii, że czasami nie potrafię powstrzymać wzruszenia.


..karina_lembowicz1Karina Lembowicz
tłumacz

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.


Lula Joanna_150Joanna Lula

Jestem uczennicą szkoły podstawowej. O Afryce najwięcej dowiedziałam od taty z jego opowieści z wyjazdów służbowych. Gdy zdecydował się pojechać na spotkanie wolontariatu w październiku 2019, zachęcił mnie, żebym pojechała z nim i dołączyliśmy do Fundacji. Zaczynałam od tłumaczeń, przepisywania tekstów i uczestniczenia w niektórych eventach, ale może kiedyś będę robić coś więcej…

SAMSUNG CAMERA PICTURESRadek Lula, opiekun programu „Centrum Dziecka w Yaounde

Zawodowo od wielu lat jestem związany z firmą badawczą zajmując się analizą i optymalizacją procesów pozyskiwania danych, ich przetwarzania, a także raportowania. Z Afryką po raz pierwszy zetknąłem się zawodowo, najpierw był to kontakt z ludźmi z tych krajów, potem wyjazdy służbowe. Od początku polubiłem zarówno kontynent jak i jego uśmiechniętych mieszkańców. W mojej opinii utwierdził mnie wyjazd na trekking do Tanzanii. Szukając niedużej, ale sprawnie działającej fundacji wspierającej Afrykę trafiłem na „Dzieci Afryki”. Przelewane regularnie kwoty przerodziły się w chęć ofiarowania czegoś więcej niż tylko pieniędzy i tak w październiku 2019 pojawiłem się na spotkaniu wolontariuszy.

pawel2

Paweł Macuga
prawnik

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein


agnieszka_makieła1

Agnieszka Makieła
tłumacz

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.


johnJohn Mbiyieba
koordynator programów w Ghanie

Pochodzę ze społeczności wiejskiej w północnej Ghanie. Obecnie jestem studentem medycyny, szkołę ukończę do końca 2020 r. Lubię wspierać ludzi z nizin społecznych oraz szukać sposobów, by dać im nadzieję na lepszą przyszłość. Z Fundacją Dzieci Afryki jestem związany od roku 2013 kiedy jej Założyciele odwiedzili moją wioskę i pomogli mi finansowo zrealizować marzenia o studiach medycznych.


Grażyna

Grażyna Pol
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Dom dla dzieci niepełnosprawnych w Katima Mulilo

Z wykształcenia jestem socjologiem. Interesują mnie problemy społeczne i nierówności jakie dotykają nasz glob. Pomagam, bo mam wyobraźnię i chcę zmieniać świat. Poza tym zawsze nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu.

magda stefańska150Magdalena Stefańska
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Szkoła buduje szkołę

W styczniu 2019 roku dołączyłam do fundacji „Dzieci Afryki”. Tu zrozumiałam, że najważniejsze dla mnie jest pomoc drugiemu człowiekowi.  Wiem, że pomaganie dzieciom jest daniem im szansy na normalne, bardziej godne życie, że zapewniając im dostęp do wiedzy inwestujemy w ich przyszłość. Dlatego stworzyłam i zaangażowałam się projekt budowy szkoły w Ghanie. Od września 2019 roku uczestniczę w rocznym szkoleniu przygotowującym do wyjazdu misyjnego do Afryki. Chcę osobiście wpłynąć na przyszłość dzieci i lepiej zrozumieć problemy, z którymi borykają się na co dzień, abym po powrocie do Polski mogła lepiej szerzyć ideę pomagania.


ola wojtkowska_150Aleksandra Wojtkowska
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Szkoła w Kiruddu” w Ugandzie

„Jako wolontariusz odwiedziłam Afrykę trzykrotnie – Ugandę, Rwandę i Kenię. Zakochałam się po uszy. Czułam się tam jak w domu. Po doświadczeniach poprzednich wolontariatów misyjnych chciałam zaangażować się w wolontariat Dzieci Afryki, w pomoc mieszkańcom Afryki „z głową”. Sposób w jaki fundacja wspiera Afrykę bardzo mi się podoba, rozumiem ich misję i popieram wszystkie projekty. Od lipca 2020 prowadzę grupę na FB „Szkoła w Kiruddu” opisującą działania fundacji na rzecz najmłodszych w Ugandzie – wybudowaną szkołę, adopcję serca potrzebujących dzieci, zapewnienie podstawowych potrzeb. Poprzez wolontariat w fundacji mam również nadzieję na nauczenie się jak najwięcej z jej wieloletniego doświadczenia pomocy w Afryce. Marzę o powrocie do Ugandy, gdyż kultura, tradycje i styl życia stały się moją główną pasją. „


zosia zaremba_150Zofia Zaremba
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Bilet do świata dla dziewcząt w Bouar
 
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Hebraistyka, jako że bardzo interesują mnie obce kultury. Z tego powodu uczę się również innych języków obcych, przede wszystkim arabskiego. Pomimo pracy w finansach, w życiu chciałabym poświęcić się pomaganiu i wolontariatowi. Dlatego też trafiłam do naszej Fundacji, która daje możliwości bardzo różnorodnej pomocy, a przede wszystkim wyjazd misyjny i pomoc „na miejscu”. Oprócz nauki języków obcych interesuję się podróżami, historią, fotografią, architekturą i muzyką. W wolnym czasie tańczę zumbę i chodzę na wycieczki.

wykaz wolontariuszy zadeklarowanych początkujących
w zakładce DLA WOLONTARIUSZY