Wolontariusze 2019/2020

zadeklarowani ze stażem przynajmniej 6. miesięcznym:

adama1Adam Amine (dwukrotny wolontariusz roku 2018 i 2019)

93 czyli najlepszy rocznik :-) Jest studentem V roku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.

b.jarzabek)150Barbara Jarząbek 
Studiowałam pedagogikę oraz zarządzanie i marketing. O fundacji słyszałam od kilku lat, ale „prawdziwie” poznałam ją w 2018 roku na spotkaniu podsumowującym wolontariat krajowy, w Częstochowie. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie – spotkanie w jednym miejscu tylu wspaniałych ludzi – oddanych sprawie misjonarzy i wolontariuszy, pasjonatów niesienia pomocy w Afryce. Empatia, bezinteresowna pomoc, poświęcony czas, determinacja i zaangażowanie, wielkie i małe projekty, ogromne wsparcie dla afrykańskich dzieci – oto słowa, które już zawsze będą kojarzyć mi się z Fundacją DZIECI AFRYKI. Właściwie od zawsze starałam się nieść pomoc, angażując się w różne projekty na rzecz społeczności lokalnych – głównie z obszaru edukacji, ekologii, kultury i sportu. Wolontariat zawsze kojarzyłam z moimi wcześniejszymi doświadczeniami – zbiórkami pieniędzy czy rzeczy, wspólnymi akcjami pomocowymi, wspieraniem ubogich. Po kilku miesiącach współpracy z fundacją przekonałam się, że wolontariat DZIECI AFRYKI to nie akt filantropii wobec potrzebujących czy też troski o dobro wspólne… To raczej osobliwa forma życia, która wynika z określonej wrażliwości człowieka (u każdego innej) ukształtowanej świadomością, że człowiek odnajduje się i realizuje przez bezinteresowny dar z siebie.
 ..
Patryk Kinel_150Patryk Kinel 

Od listopada 2018 roku, po namowie mojej dziewczyny Ani, dołączyłem do fundacji i przez rok przygotowuję się do wyjazdu na misję do Afryki. Z wykształcenia jestem geodetą inżynierem po krakowskim uniwersytecie oraz technikiem teleinformatykiem. We wrześniu 2018 po 4-rech latach pobytu w Stanach Zjednoczonych powróciłem do ojczyzny. Mam doświadczenie w pracy w zespole wielokulturowym. Potrafię współpracować z ludźmi i wspierać ich w rozwoju, co wpływa na efekty pracy całej grupy. Jestem osobą pracowitą, systematyczną i odpowiedzialną. Moimi mocnymi stornami jest krytyczne myślenie i kreatywność. Stawiam na rozwój i ciągłe doskonalenie. Nie boję się wyzwań i potrafię przyznać się do błędu. Interesuję się sportami ekstremalnymi jak snowboard, narty, skoki ze spadochronem, rower górski i wiele innych. Kocham podróże i pomoc innym!
 ..

karina_lembowicz1 Karina Lembowicz

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.

pawel2Paweł Macuga – prawnik

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein

agnieszka_makieła1Agnieszka Makieła

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.

Anna Malarska_150Anna Malarska

Od 2019 roku jestem świeżą położną w łódzkim szpitalu, kontynuuję studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W latach 2016 – 2018 mieszkałam w Ameryce Północnej. Interesuję się fotografią podróżniczą, krajobrazową i portretową. Moją fascynacją są także sporty ekstremalne jak skok ze spadochronem, bungee, jet-ski, spływy kajakowe i pontonowe, strzelanie z broni palnej czy nurkowanie. Lubią jeździć na rolkach i rowerze, grać w siatkówkę oraz tenis, ale najbardziej kocham turystykę górską. Przez 6 lat byłam harcerką w 22 łódzkiej drużynie ZHP – skąd mój zapał do podróży i muzyki, aż do dziś. Zawsze staram się być radosna i szalona, ale rozsądna. Mam wielkie, pomysłowe serce oraz gotowość i chęć do działania! Fundacje odnalazłam sama online i postanowiłam dołączyć do niej po powrocie do kraju w listopadzie 2018 roku, a teraz mam w planach wyjazd misyjny do Afryki, dzięki przygotowaniom misyjnym naszej grupy!

magda nazaruk_150Magdalena Nazaruk

Zawsze fascynowałam się Afryką – głównie w kategorii ludzi, kultury i przyrody – tak odmiennej od naszej. Z tego powodu nie chciałam stać biernie wobec niesprawiedliwości i krzywd z jaką od wielu lat boryka się ten kontynent. Jestem w fundacji, ponieważ jestem już zmęczona rozwiązywaniem problemów tzw. „pierwszego świata”. Pragnę zaoferować poprzez swoje działania realną pomoc mieszkańcom Czarnego Lądu oraz szukam miejsca gdzie mogłabym się realizować jako człowiek, robiąc coś co w moim odczuciu naprawdę ma sens. Prywatnie bardzo lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z psem, spotykać się ze znajomymi oraz podróżować w ciepłe i piękne miejsca nad wodą.

GrażynaGrażyna Pol

Z wykształcenia jestem socjologiem. Interesują mnie problemy społeczne i nierówności jakie dotykają nasz glob. Pomagam, bo mam wyobraźnię i chcę zmieniać świat. Poza tym zawsze nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu.

ewelina150Ewelina Wiśniewska

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowałam higienę stomatologiczną oraz zdrowie publiczne. O Fundacji DZIECI AFRYKI dowiedziałam się poprzez program „Dentysta w Afryce”, który jest mi bliski ze względu na pracę zawodową i moje zainteresowania związane ze stomatologią. Pan Bóg stawia na mojej drodze ludzi, od których doświadczam wiele dobra i sama też pragnę dzielić się dobrem z innymi. Wolontariat w Fundacji daje mi dużo radości. Mogę pomagać w różny sposób i poznawać jak wygląda praca misyjna na kontynencie afrykańskim.

ada150Ada Wróblewska
Afryka jest w moim sercu od najmłodszych lat. Wyjazd na Czarny Ląd w celu niesienia pomocy jest moim celem najwyższym. Jako licealistka byłam dwukrotnie  finalistką Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Jestem osobą, która głęboko wierzy w dobro i energię między ludźmi. Lubię robić ruchy oraz potrafię widzieć to, co niewidoczne dla oczu. Od 2016 roku biorę udział w charytatywnym rajdzie Złombol, który łączy moje trzy największe pasje – podróże dalekie od turystyki masowej, motoryzacja szczególnie ta klasyczna i z duszą, oraz pomoc tym bardziej potrzebującym. Mam ogromny szacunek do rzeczy starych – kocham analogową fotografie, klasyki kina, ponadczasową muzykę. Moje życie przeplata również Straż Pożarna. Jako nastolatka uczestniczyłam w obozach strażackich, na których jestem obecnie wychowawczynią. Praca ta sprawia mi ogromną radość oraz spełnia mnie na wielu płaszczyznach. Zwykle ubieram się na czarno, lecz mój charakter jest mieszanką wielu intensywnych barw. W fundacji jestem opiekunką programu „Bilet do Świata” prowadzonego w Ghanie.

wykaz wolontariuszy zadeklarowanych początkujących
w zakładce DLA WOLONTARIUSZY