Wolontariusze 2019/2020

zadeklarowani ze stażem przynajmniej 6. miesięcznym:

adama1Adam Amine (trzykrotny wolontariusz roku 2018, 2019 i 2020), opiekun programu „Szkoła Dzieci Afryki nr 2 w Kiruddu

93 czyli najlepszy rocznik :-) Jest studentem V roku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.


b.jarzabek)150

Barbara Jarząbek 
wsparcie merytoryczne – projekty pomocowe
Studiowałam pedagogikę oraz zarządzanie i marketing. O fundacji słyszałam od kilku lat, ale „prawdziwie” poznałam ją w 2018 roku na spotkaniu podsumowującym wolontariat krajowy, w Częstochowie. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie – spotkanie w jednym miejscu tylu wspaniałych ludzi – oddanych sprawie misjonarzy i wolontariuszy, pasjonatów niesienia pomocy w Afryce. Empatia, bezinteresowna pomoc, poświęcony czas, determinacja i zaangażowanie, wielkie i małe projekty, ogromne wsparcie dla afrykańskich dzieci – oto słowa, które już zawsze będą kojarzyć mi się z Fundacją DZIECI AFRYKI. Właściwie od zawsze starałam się nieść pomoc, angażując się w różne projekty na rzecz społeczności lokalnych – głównie z obszaru edukacji, ekologii, kultury i sportu. Wolontariat zawsze kojarzyłam z moimi wcześniejszymi doświadczeniami – zbiórkami pieniędzy czy rzeczy, wspólnymi akcjami pomocowymi, wspieraniem ubogich. Po kilku miesiącach współpracy z fundacją przekonałam się, że wolontariat DZIECI AFRYKI to nie akt filantropii wobec potrzebujących czy też troski o dobro wspólne… To raczej osobliwa forma życia, która wynika z określonej wrażliwości człowieka (u każdego innej) ukształtowanej świadomością, że człowiek odnajduje się i realizuje przez bezinteresowny dar z siebie..


..karina_lembowicz1Karina Lembowicz
tłumacz

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.


pawel2

Paweł Macuga
prawnik

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein


agnieszka_makieła1

Agnieszka Makieła
tłumacz

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.


johnJohn Mbiyieba
koordynator programów w Ghanie

Pochodzę ze społeczności wiejskiej w północnej Ghanie. Obecnie jestem studentem medycyny, szkołę ukończę do końca 2020 r. Lubię wspierać ludzi z nizin społecznych oraz szukać sposobów, by dać im nadzieję na lepszą przyszłość. Z Fundacją Dzieci Afryki jestem związany od roku 2013 kiedy jej Założyciele odwiedzili moją wioskę i pomogli mi finansowo zrealizować marzenia o studiach medycznych.


magda nazaruk_150Magdalena Nazaruk

Zawsze fascynowałam się Afryką – głównie w kategorii ludzi, kultury i przyrody – tak odmiennej od naszej. Z tego powodu nie chciałam stać biernie wobec niesprawiedliwości i krzywd z jaką od wielu lat boryka się ten kontynent. Jestem w fundacji, ponieważ jestem już zmęczona rozwiązywaniem problemów tzw. „pierwszego świata”. Pragnę zaoferować poprzez swoje działania realną pomoc mieszkańcom Czarnego Lądu oraz szukam miejsca gdzie mogłabym się realizować jako człowiek, robiąc coś co w moim odczuciu naprawdę ma sens. Prywatnie bardzo lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z psem, spotykać się ze znajomymi oraz podróżować w ciepłe i piękne miejsca nad wodą.


Grażyna

Grażyna Pol
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Dom dla dzieci niepełnosprawnych w Katima Mulilo

Z wykształcenia jestem socjologiem. Interesują mnie problemy społeczne i nierówności jakie dotykają nasz glob. Pomagam, bo mam wyobraźnię i chcę zmieniać świat. Poza tym zawsze nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu.

magda stefańska150Magdalena Stefańska
koordynator wolontariatu krajowego, wolontariusz misyjny, opiekun programu „Szkoła buduje szkołę

W styczniu 2019 roku dołączyłam do fundacji „Dzieci Afryki”. Tu zrozumiałam, że najważniejsze dla mnie jest pomoc drugiemu człowiekowi.  Wiem, że pomaganie dzieciom jest daniem im szansy na normalne, bardziej godne życie, że zapewniając im dostęp do wiedzy inwestujemy w ich przyszłość. Dlatego stworzyłam i zaangażowałam się projekt budowy szkoły w Ghanie. Od września 2019 roku uczestniczę w rocznym szkoleniu przygotowującym do wyjazdu misyjnego do Afryki. Chcę osobiście wpłynąć na przyszłość dzieci i lepiej zrozumieć problemy, z którymi borykają się na co dzień, abym po powrocie do Polski mogła lepiej szerzyć ideę pomagania.


ewelina150Ewelina Wiśniewska
opiekun programu „Dzieci Mbaikoro

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowałam higienę stomatologiczną oraz zdrowie publiczne. O Fundacji DZIECI AFRYKI dowiedziałam się poprzez program „Dentysta w Afryce”, który jest mi bliski ze względu na pracę zawodową i moje zainteresowania związane ze stomatologią. Pan Bóg stawia na mojej drodze ludzi, od których doświadczam wiele dobra i sama też pragnę dzielić się dobrem z innymi. Wolontariat w Fundacji daje mi dużo radości. Mogę pomagać w różny sposób i poznawać jak wygląda praca misyjna na kontynencie afrykańskim.


ola wojtkowska_150Aleksandra Wojtkowska
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Szkoła w Kiruddu” w Ugandzie

„Jako wolontariusz odwiedziłam Afrykę trzykrotnie – Ugandę, Rwandę i Kenię. Zakochałam się po uszy. Czułam się tam jak w domu. Po doświadczeniach poprzednich wolontariatów misyjnych chciałam zaangażować się w wolontariat Dzieci Afryki, w pomoc mieszkańcom Afryki „z głową”. Sposób w jaki fundacja wspiera Afrykę bardzo mi się podoba, rozumiem ich misję i popieram wszystkie projekty. Od lipca 2020 prowadzę grupę na FB „Szkoła w Kiruddu” opisującą działania fundacji na rzecz najmłodszych w Ugandzie – wybudowaną szkołę, adopcję serca potrzebujących dzieci, zapewnienie podstawowych potrzeb. Poprzez wolontariat w fundacji mam również nadzieję na nauczenie się jak najwięcej z jej wieloletniego doświadczenia pomocy w Afryce. Marzę o powrocie do Ugandy, gdyż kultura, tradycje i styl życia stały się moją główną pasją. „


ada150

Ada Wróblewska
wolontariusz misyjny, opiekun programu „Bilet do Świata w Ghanie
 
Afryka jest w moim sercu od najmłodszych lat. Wyjazd na Czarny Ląd w celu niesienia pomocy jest moim celem najwyższym. Jako licealistka byłam dwukrotnie  finalistką Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Jestem osobą, która głęboko wierzy w dobro i energię między ludźmi. Lubię robić ruchy oraz potrafię widzieć to, co niewidoczne dla oczu. Od 2016 roku biorę udział w charytatywnym rajdzie Złombol, który łączy moje trzy największe pasje – podróże dalekie od turystyki masowej, motoryzacja szczególnie ta klasyczna i z duszą, oraz pomoc tym bardziej potrzebującym. Mam ogromny szacunek do rzeczy starych – kocham analogową fotografie, klasyki kina, ponadczasową muzykę. Moje życie przeplata również Straż Pożarna. Jako nastolatka uczestniczyłam w obozach strażackich, na których jestem obecnie wychowawczynią. Praca ta sprawia mi ogromną radość oraz spełnia mnie na wielu płaszczyznach. Zwykle ubieram się na czarno, lecz mój charakter jest mieszanką wielu intensywnych barw.

wykaz wolontariuszy zadeklarowanych początkujących
w zakładce DLA WOLONTARIUSZY