Wolontariusze

ZESPÓŁ 2017/2018

GRUPA ADMINISTRACYJNO-BIUROWA

dzesi1_150Dżesika Haręzga - koordynator (sekretarz biura)

Pochodzi z okolic Przemyśla, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje nauki o rodzinie na UKSW. Jej pasją są podróże, przyroda, bieganie, siłownia oraz kolekcjonowanie pamiątek i wspomnień. Czyta dużo książek o tematyce religijnej i przygodowej. Marzy o wyjeździe do Etiopii. Praca w fundacji daje jej wiele radości i satysfakcji. „Żeby zmieniać świat na lepszy, powinniśmy najpierw zaczynać od siebie i dawać miłość, dobroć i cenny czas innym. To naprawdę jest możliwe! Warto podjąć ten trud dzielenia się sobą z innymi, warto od siebie wymagać!”

Adam Amine
Sławek Jasiński
Anna Gawdzik
Ewelina Wiśniewska


GRUPA REDAKCYJNO-PUBLICYSTYCZNA

adama1Adam Amine – koordynator

93 czyli najlepszy rocznik :-) Jest studentem V roku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.

Sylwia Ausfeld
Grzegorz Gałczyński
Ewelina Wiśniewska


GRUPA EVENTOWA

magda nazaruk_150Magdalena Nazaruk – koordynator

Zawsze fascynowałam się Afryką – głównie w kategorii ludzi, kultury i przyrody – tak odmiennej od naszej. Z tego powodu nie chciałam stać biernie wobec niesprawiedliwości i krzywd z jaką od wielu lat boryka się ten kontynent. Jestem w fundacji, ponieważ jestem już zmęczona rozwiązywaniem problemów tzw. „pierwszego świata”. Pragnę zaoferować poprzez swoje działania realną pomoc mieszkańcom Czarnego Lądu oraz szukam miejsca gdzie mogłabym się realizować jako człowiek, robiąc coś co w moim odczuciu naprawdę ma sens. Prywatnie bardzo lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z psem, spotykać się ze znajomymi oraz podróżować w ciepłe i piękne miejsca nad wodą.

Adam Amine
Anna Adamczyk
Karolina Kot
Joanna Kowalska


GRUPA FUNDRAINSINGOWA

magda makowska150Magda Makowska – koordynator

Jestem absolwentką kierunku finanse i rachunkowość SGH. Mieszkam w Warszawie gdzie pracuję jako kontroler finansowy a w wolnych chwilach pomagam w fundacji. Spełniam marzenia podróżując, podejmując nowe wyzwania, uprawiając sport i prowadząc bloga z autorskimi wierszami.

Magdalena Nazaruk
Grzegorz Gałczyński
Karolina Kot
Joanna Kowalska
Sylwia Kilińska


EDUKACYJNA

Dżesika Haręzga
Sylwia Kilińska


TŁUMACZE

Dżesika Haręzga – koordynator (sekretarz biura)

karina_lembowicz1Karina Lembowicz

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.

agnieszka_makieła1Agnieszka Makieła

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.

Adam Amine
Magda Makowska
Hubert Perliński


PRAWNIK

pawel2Paweł Macuga

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein


w fundacji przynajmniej z 6.miesięcznym stażem:

Ania Ad.150Anna Adamczyk

Absolwentka stosunków międzynarodowych. Interesuje się współpracą rozwojową, a swoją przyszłość wiąże z pracą w trzecim sektorze. Marzy o podróży dookoła świata. „Człowiek, który pragnie pozostać wierny sprawiedliwości, musi nieodwołalnie zbuntować się przeciwko triumfującej niesprawiedliwości”.

sylwia2Sylwia Ausfeld – koordynator projektu „Dzieci Mgolole”

Absolwentka filozofii i psychologii. Z fundacją związała się po swojej wizycie na misjach w Tanzanii, gdzie zobaczyła dramatyczne warunki życia dzieci z miejscowych sierocińców. Miłośniczka polskiego kina z lat 30, pieszych pielgrzymek oraz od niedawna trzody chlewnej, bydła i drobiu. W życiu pomaga jej niewybredne poczucie humoru i miły uśmiech dla każdego.

slawek

Sławek Jasiński (wolontariusz roku 2016/2017)

Jestem zwyczajnym człowiekiem jak tysiące ludzi i niczym szczególnym się nie wyróżniam. Pracuję w branży piekarniczej. Wolontariatem postanowiłem zająć się z chęci zadośćuczynienia Dobremu zwrotowi biegu mego życia oraz mojej wrażliwości na nieszczęście i cierpienie.

sylwia.k_150

Sylwia Kilińska – wspiera projekt „Dzieci Dorze”

Kim jestem? Siostrą, przyjaciółką, ciocią, prawnikiem, adwokatem, szefową departamentu korporacyjnego, wolontariuszką, wnuczką, córką, kobietą, dzieckiem, podróżnikiem, kierowcą, rowerzystą… i długo by tak jeszcze wymieniać. Uważam, że marzenia się nie spełniają… marzenia się spełnia! Jedno ze swoich spełniłam wyjeżdżając na misję do Afryki, poświęcając swój czas dzieciom  z wioski Amhara i Bodo (Etiopia) – były to fantastyczne chwile, których nigdy nie zapomnę. Obecnie gonię DorzeHelm (Helm w języku amarskim to marzenie) – marzenie o pięknej, kolorowej szkole, z pomocami naukowymi i punktem podstawowej opieki medycznej. Wierzę, że wspólnymi siłami spełnimy to dziecięce marzenie.

ewelina150Ewelina Wiśniewska

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowałam higienę stomatologiczną oraz zdrowie publiczne. O Fundacji DZIECI AFRYKI dowiedziałam się poprzez program „Dentysta w Afryce”, który jest mi bliski ze względu na pracę zawodową i moje zainteresowania związane ze stomatologią. Pan Bóg stawia na mojej drodze ludzi, od których doświadczam wiele dobra i sama też pragnę dzielić się dobrem z innymi. Wolontariat w Fundacji daje mi dużo radości. Mogę pomagać w różny sposób i poznawać jak wygląda praca misyjna na kontynencie afrykańskim.

 

AMBASADOROWIE I LEKARZE