Wolontariusze

ZESPÓŁ 2016/2017

 

Ania Ad.150Anna Adamczyk – koordynator grupy EVENTOWEJ (Warszawa)

Absolwentka stosunków międzynarodowych. Interesuje się współpracą rozwojową, a swoją przyszłość wiąże z pracą w trzecim sektorze. Marzy o podróży dookoła świata. „Człowiek, który pragnie pozostać wierny sprawiedliwości, musi nieodwołalnie zbuntować się przeciwko triumfującej niesprawiedliwości”.

adama1Adam Amine – asystent biura, publicysta,  wspiera projekt „Szkoła w Kiruddu” w Ugandzie (Warszawa)

93 czyli najlepszy rocznik :-) Jest studentem V roku w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i Ochrony na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Pracuje w hurtowni elektro-technicznej, jako magazynier. Miłośnik zwierząt, a szczególnie psów. Jego największą pasją jest sport i muzyka. Szczególnie interesuje się historią i polityką. W Fundacji znalazł się przez  przypadek, ale możliwość działania w niej traktuje, jako część własnej samorealizacji. Chce zmieniać świat, a jego celem jest dotarcie do jak największej grupy ludzi, by móc obudzić w nich wrażliwość oraz miłość.

sylwia2

Sylwia Ausfeld – koordynator projektu „Dzieci Mgolole” w Tanzanii (Warszawa)

Absolwentka filozofii i psychologii. Z fundacją związała się po swojej wizycie na misjach w Tanzanii, gdzie zobaczyła dramatyczne warunki życia dzieci z miejscowych sierocińców. Miłośniczka polskiego kina z lat 30, pieszych pielgrzymek oraz od niedawna trzody chlewnej, bydła i drobiu. W życiu pomaga jej niewybredne poczucie humoru i miły uśmiech dla każdego.

slawekSławek Jasiński – asystent biura (Łochów)

Jestem zwyczajnym człowiekiem jak tysiące ludzi i niczym szczególnym się nie wyróżniam. Pracuję w branży piekarniczej. Wolontariatem postanowiłem zająć się z chęci zadośćuczynienia Dobremu zwrotowi biegu mego życia oraz mojej wrażliwości na nieszczęście i cierpienie.

sylwia.k_150Sylwia Kilińska – wspiera projekt „Dzieci Dorze” w Etiopii (Warszawa)

Kim jestem? Siostrą, przyjaciółką, ciocią, prawnikiem, adwokatem, szefową departamentu korporacyjnego, wolontariuszką, wnuczką, córką, kobietą, dzieckiem, podróżnikiem, kierowcą, rowerzystą… i długo by tak jeszcze wymieniać. Uważam, że marzenia się nie spełniają… marzenia się spełnia! Jedno ze swoich spełniłam wyjeżdżając na misję do Afryki, poświęcając swój czas dzieciom  z wioski Amhara i Bodo (Etiopia) – były to fantastyczne chwile, których nigdy nie zapomnę. Obecnie gonię DorzeHelm (Helm w języku amarskim to marzenie) – marzenie o pięknej, kolorowej szkole, z pomocami naukowymi i punktem podstawowej opieki medycznej. Wierzę, że wspólnymi siłami spełnimy to dziecięce marzenie.

karina_lembowicz1Karina Lembowicz – tłumacz (Madryt)

W 2004 roku, po skończeniu studiów, spełniając swoje marzenie wyjechałam do Hiszpanii i od tego czasu mieszkam w Madrycie. Pracuję w sektorze odnawialnych źródeł energii jako kontroler finansowy. Moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur, bo w czasie krótkiego wyjazdu człowiek dowiaduje się więcej o świecie niż podczas lat nauki. W wolnym czasie uczę się języków obcych, czytam i uprawiam sport.

pawel2Paweł Macuga – prawnik (Sokołów Podlaski)

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowaniem do książek, podróży i dziwienia się światu. „Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania (…). Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”. – Albert Einstein

agnieszka_makieła1Agnieszka Makieła – tłumacz (Katowice)

Studentka budownictwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2013 roku wakacyjna wolontariuszka w Lourdes. Ciekawa świata, lubi języki i szybko się ich uczy, żeby móc porozumiewać się z przyjaciółmi różnych narodowości.

magda makowska150Magda Makowska – koordynator grupy FUNDRAISINGOWEJ (Warszawa)

Jestem absolwentką kierunku finanse i rachunkowość SGH. Mieszkam w Warszawie gdzie pracuję jako kontroler finansowy a w wolnych chwilach pomagam w fundacji. Spełniam marzenia podróżując, podejmując nowe wyzwania, uprawiając sport i prowadząc bloga z autorskimi wierszami.

ewelina150Ewelina Wiśniewska - asystent biura (Warszawa)

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiowałam higienę stomatologiczną oraz zdrowie publiczne. O Fundacji DZIECI AFRYKI dowiedziałam się poprzez program „Dentysta w Afryce”, który jest mi bliski ze względu na pracę zawodową i moje zainteresowania związane ze stomatologią. Pan Bóg stawia na mojej drodze ludzi, od których doświadczam wiele dobra i sama też pragnę dzielić się dobrem z innymi. Wolontariat w Fundacji daje mi dużo radości. Mogę pomagać w różny sposób i poznawać jak wygląda praca misyjna na kontynencie afrykańskim.

AMBASADOROWIE I LEKARZE