Wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki!

wyslijmy350Dla dzieci żyjących na kontynencie afrykańskim szkoła jest wielką przygodą, a często niespełnionym marzeniem. Dzieci te cieszą się z każdej kolorowej kredki, długopisu, czy nawet zwykłego ołówka… A jaką radość może sprawić piórnik wyposażony w szkolne przybory?

4.000 zł – takiej kwoty potrzebujemy, by przekazać ubogim dzieciom w Afryce, kolejne tysiąc piórników, zebranych przez uczniów polskich szkół, dzięki otwartości mnóstwa Ludzi Pięknych Serc. Przybory szkolne to wielkie marzenie każdego afrykańskiego dziecka pragnącego uczęszczać do szkoły. Niestety, na co dzień uczniowie biednych wiosek Czarnego Lądu nie mają dostępu do pomocy i przyborów szkolnych, z jakich korzystają nasze dzieci. Dlatego pragniemy wysłać im piórniki…

wyslijmy2Dla większości z nich będzie to pierwszy raz w życiu, kiedy otrzymają ten powszechny dla polskiego ucznia przedmiot. Pragniemy wywołać uśmiech na twarzach dzieci, bo już nieraz widzieliśmy ogrom radości z otrzymanego piórnika. To już trzecia edycja naszej akcji „Piórniki do Afryki”. Przeprowadziliśmy ją w ubiegłym roku w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej. Wyniki akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół w całej Polsce było ogromne, z czego niezmiernie się cieszymy – i bardzo, bardzo dziękujemy. Zebraliśmy 9.548 piórników z pełnym wyposażeniem (w dwóch poprzednich edycjach zebraliśmy ok. 3.400 piórników), z których część została już wysłana do Burundi, Czadu, Etiopii, Ghany, Kamerunu, Malawi, Namibii, Rwandy, Tanzanii, Ugandy i Zambii. Jednak wciąż około 5 tys. piórników czeka na swoją wysyłkę – i Twoją pomoc.

Aby wysłać kolejnych tysiąc piórników, potrzebujemy czterech tysięcy złotych, ponieważ nadanie jednej paczki do Afryki z zawartością min. 50 piórników to koszt 187 złotych. Niestety, nasze fundacyjne środki nie są wystarczające, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie. Wciąż trwa sortowanie i pakowanie piórników. Nasi wolontariusze nadal sortują piórniki i pakują je w kartony, ale niebawem chcielibyśmy paczki z piórnikami wysłać do kolejnych szkół w Afryce. Niech wreszcie trafią do swoich nowych właścicieli – czekających na nie z utęsknieniem. Nasze możliwości magazynowe są mocno ograniczone, podobnie jak środki finansowe konieczne na pokrycie kosztów wysyłki. Nie chcemy, by z powodu takich ograniczeń piórniki ofiarowane z dobroci serca przez polskich uczniów zalegały w magazynie w oczekiwaniu na kolejną wysyłkę.

wyslijmy3Potrzebujemy 4 tys. złotych, by wysłać tysiąc piórników – 4 zł umożliwia wysyłkę jednego w pełni wyposażonego piórnika. W oczekiwaniu na uśmiech dziecka wspólnie sprawmy radość afrykańskim dzieciom, które pragną uczyć się, zdobywać wiedzę, zmieniać świat, bo ten, w którym żyją na co dzień, sprawia im cierpienie, wywołuje ból i łzy… A tak niewiele potrzeba, by mogły wziąć do rąk kolorowe kredki i odkrywać swoje marzenia, by choć na chwilę mogły zapomnieć o biedzie, głodzie, wojnie, bólu, czy śmierci…

Sprawmy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej troski i wsparcia dla dzieci żyjących w afrykańskich wioskach. Twoja pomoc może naprawdę wiele zmienić. Chcesz pomóc? Przyłącz się do naszej zbiórki. Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki – zbierzmy cztery tysiące złotych – niech to będzie sprawdzian z naszej solidarności z afrykańskimi dziećmi.

Barbara Jarząbek

Dziękujemy za pomoc w wysyłce piórników :-)

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: H4 – Piórniki do Afryki


wyslijmy4

akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc :-)
mamy już 1.272

/stan na dz. 13.09.2019 r./

Adrian – Starogard Gdański
Agnieszka – Tczew
Albert – Jelenia Góra
Anna – Kozie Głowy
Anna – Strzelce Krajeńskie
Danuta – Rudnik n. Sanem
Ewa i Kamil – Drohiczyn
Ewelina – Albigowa
Jolanta – Łódź
Justyna – Lubartów
Justyna – Podnieśno
Magdalena – Prochowice
Marek – Poznań
Maria – Poznań
Mariusz – Goleniów
Marlena – Kozłowo
Marta – Poznań
Marzena – Toruń
Norbert – Januszkowice
Roman – Rybnik
Wojciech – Szczecin
Zuzanna – Terespol