Z misją do Ghany

misjaghana350Wszystko zaczęło się od pomysłu, jakim była pomoc ubogim dzieciom, które nie mają szans na edukację, dalszy rozwój intelektualny oraz zostały dotknięte nieszczęściami. W ramach projektu społecznego „Zwolnieni z teorii” pomorska młodzież podjęła decyzję o wsparciu ubogich dzieci w Ghanie.

Szacuje się, że ok. 60% tamtejszej ludności to analfabeci. Chcieliśmy to zmienić. Tak nasza organizacja przyjęła nazwę „MisjaGhana”. Dlaczego misja? Dlatego, że jest to nasz główny cel z jakim dążymy… z misją do Ghany.
Pierwszym podjętym krokiem było nawiązanie współpracy z Fundacją DZIECI AFRYKI, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
W dniach od 24 lutego do 31 marca 2019 r. przeprowadziliśmy publiczną zbiórkę nr 2019/455/OR, którą zarejestrowała fundacja. Zbiórka prowadzona była do puszek w sklepie MAX w Kokoszkowach, Pizzerii Tabu oraz w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Dodatkowo 2 i 16 marca za zgodą właściciela sklepu MAX, udało nam się zorganizować zbiórkę do puszek przed sklepem. Również 3 marca zbieraliśmy fundusze na starogardzkim rynku.
Dnia 17 marca w Hotelu REN**** w Starogardzie Gdańskim, zorganizowaliśmy małe podsumowanie dotychczasowych działań i spotkanie z mieszkańcami. Podczas gali również zbieraliśmy fundusze na ten cel. Swoją obecnością, podczas spotkania, zaszczycili nas także polscy podróżnicy. Była to Anna Polakowska (Uczestniczka Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show 2018) z Warszawy i ekipa Na UAZach w Świat z Bydgoszczy i Tczewa. Za oprawę muzyczną spotkania, odpowiedzialna była studentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Ewa Kiełpińska.
 .
misjaghana2Za zgodą Dyrektomisjaghana3ra Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim p. Andrzeja Błażyńskiego, z pomocą pani archeolog dr Magdaleny Wałaszewskiej, dnia 12 kwietnia podczas wernisażu oraz 18 maja podczas Nocy Muzeów zorganizowaliśmy kiermasze produktów.
Do puszek kwestarskich udało nam się zebrać kwotę 2.195,60 zł, wspierając projekt fundacji „Budujemy szkołę w Ghanie„.
.. .
Wszystkim, którzy wsparli nasz wysiłek, w imieniu dzieci w Bundoli, składam serdeczne podziękowanie.
..
Mateusz Podyma
kierownik projektu „MisjaGhana”
A Zarząd fundacji dziękuje pomorskiej młodzieży za ogromne pokłady empatii, podziwia zaangażowanie i trud oraz gratuluje wypełnienia misji :-) a Klaudii Krzyżanowskiej – wolontariuszce Dzieci Afryki, składa wyrazy wdzięczności za koordynację działań z ramienia fundacji :-)
misjaghana4