Zapraszamy na 10 urodziny

częstochowa2019_350To już 10 lat jak działamy na rzecz ubogich w Afryce, 120 miesięcy nieprzerwanych wysiłków, by niwelować analfabetyzm, choroby, cierpienie, głód… W tym czasie działania fundacji wsparło tysiące Ludzi Pięknych Serc, dzięki którym dziesiątki tysięcy dzieci doświadczyło, zainteresowania, miłości, nadziei… DZIĘKUJEMY!

Rok 2019 jest dla nas rokiem szczególnym, jubileuszowym. Pierwsza wspólna wyprawa kolegów z dzieciństwa, w styczniu 2009 roku do Afryki, zaowocowała założeniem organizacji, która miała wspierać ubogie afrykańskie dzieci oraz pracę polskich misjonarzy. 15 kwietnia 2009 roku Robert Noga, Paweł Werakso i śp. Napoleon Werakso w kancelarii notarialnej w Stargardzie Szczecińskim powołali do życia Fundację Dzieci Afryki, która została zarejestrowana 10 czerwca 2009 roku.

Każdego roku, w drugi weekend czerwca, tuż przed Dniem Dziecka Afrykańskiego (16.06.) Ludzie Pieknych Serc, w tym wolontariusze, darczyńcy i sympatycy fundacji spotykają się w Częstochowie, by podsumować ostatnie 12 miesięcy wspólnego wysiłku na rzecz ubogich w Afryce.

Drodzy Przyjaciele Fundacji Dzieci Afryki, serdecznie zapraszamy Was na uroczystość jubileuszową z okazji DNIA DZIECKA AFRYKAŃSKIEGO oraz 10 ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI :-) 

Spotkajmy się ponownie, aby posłuchać ciekawych relacji z frontu działań misyjnych, spotkać się z Założycielami, wolontariuszami misyjnymi, w tym medycznymi oraz współpracującymi z fundacją misjonarzami i partnerami. W tym roku swój udział w uroczystościach potwierdzili m.in.:
s. Natanaela Worzała, kanoniczka – Burundi
s. Assunta Słysz, michalitka – Kamerun
s. Katarzyna Wiater, franciszkanka – Czad
s. Izabela Pilorz, pasterzanka – Rep. Środkowoafrykańska
o. Jacek Gniadek, werbista – Zambia
o. Wojciech Ulman, franciszkanin – Uganda
Tsehai Bogale – Etiopia

Święto Dzieci Afryki stwarza okazję, by porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i przemyśleniami z zakresu mądrego pomagania, spróbować odnaleźć własne miejsce w strukturach fundacji oraz naładować akumulatory pozytywną energią, na kolejny rok wspólnych wysiłków w trosce o szczęśliwe dzieciństwo ubogich afrykańskich dzieci.

Święto Dzieci Afryki odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym Św. Kaspra w Częstochowie przy ul. Mąkoszy 1.

program:

8.06. sobota
10.00   Rozważanie misyjne. Działalność fundacji w Afryce.
12.00   Relacje misyjne z Madagaskaru, Tanzanii, Etiopii.
po przerwie obiadowej:
16.00   Działalność fundacji w kraju. Wolontariat krajowy i misyjny.
18.00   Wyróżnienia Założycieli – MISJONERZY 2019.

9.06. niedziela
9.00   10 lat Dzieci Afryki – „Z potrzeby serc”.
11.00   Debata misyjna z udziałem zaproszonych gości, w tym misjonarzy.
po obiedzie:
14.00   Msza św. w Kaplicy MB na Jasnej Górze

Brak wolnych miejsc noclegowych w miejscu uroczystości :-(

*tel. 22-381-27-74 i 601-319-878 lub na e-mail: biuro@dzieciafryki.com

Do zobaczenia w Częstochowie :-)

czestochowa2018

*Koszt uczestnictwa, pokrywający nocleg w pokoju 2. osobowym z łazienką oraz wyżywienie wynosi:

200 zł – nocleg 7 i 8 czerwca, wyżywienie 8 i 9 czerwca (śniadanie x2, obiad x2, kolacja x1, barek kawowy)
140 zł – nocleg 8 czerwca, wyżywienie 8 i 9 czerwca (śniadanie x1, obiad x2, kolacja x1, barek kawowy)