FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

MARKET DZIECI AFRYKI 24h/7

NASZA KLASA TONGA

Tonga to jedno z najuboższych plemion na naszej planecie, które najsilniej wierzy w życie, wyrażając to poprzez szczęście i radość każdego dnia! Tonga wierzy też w miłość i swoim prostym życiem dąży do tej miłości.

 

Tymi słowami swoich przyjaciół z Malawi przedstawia polska wolontariuszka Dorota Pichowicz. Przez kilka miesięcy w roku mieszka w Nkhata Bay, przez kolejne w Wielkiej Brytanii, by zarobić na utrzymanie Domu Jedno Serce. Poruszeni historią jej życia, samozaparciem oraz miłością do ubogich Fundacja DZIECI AFRYKI rozpoczęła współpracę z Dori, by wspomóc działalność jej świetlicy dla sierot i dzieci z ubogich rodzin, którą założyła wspólnie z TONGA HERITAGE BAND. Świetlica, którą Dorota nazywa NASZĄ KLASĄ, mieści się w wynajmowanym od lokalnej rodziny domu mieszkalnym. Liczy około 30 podopiecznych. Jej wychowankami są dzieci z lokalnego plemienia Tonga, bez ograniczeń wiekowych.

 

NASZA KLASA – to miejsce, gdzie dziecko jest w towarzystwie swoich rówieśników. Dzieci wymieniają się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Nauczyciele w świetlicy starają się zapewnić dzieciom beztroskie, ale nie pozbawione obowiązków dzieciństwo. Każde dziecko traktujemy poważnie i z każdym dzieckiem prowadzimy poważne dyskusje – przekonuje Dorota.

 

Nauczyciele organizują dla dzieci zajęcia edukacyjne m.in. z nauki języka angielskiego, sportowe, artystyczne – malowanie, rysowanie, rzeźbienie w drzewie, nauka tańca i śpiewu oraz gry na instrumentach. Ulubionymi przez dzieci zajęciami edukacyjnymi są te z geografii, które prowadzi Dorota, lubią też przyrodę i zajęcia z dobrego życia z Panem Bogiem, tak, tak w Malawi ludzie żyją często według historii z biblii.

 

„Prowadzimy bardzo proste, skromne życie. W całości zgodne z naturą, pokorne i cierpliwe. Gotujemy dla NASZEJ KLASY zdrowe jedzenie i uczymy, jak ważne jest to co jemy” – Tonga. Pełnowartościowe posiłki dla dzieci i nauczycieli są gotowane kilka razy w tygodniu, ale naszym celem jest zapewnienie jednego gorącego posiłku w każdy dzień dla każdego podopiecznego.

 

Uczestniczenie w życiu społecznym w NASZEJ KLASIE jest nieodpłatne dla dzieci i dorosłych. Potrzeb jest wiele: stałe dożywianie, remont dachu, pensje dla nauczycieli.  Wierzymy, że z pomocą Ludzi Pięknych Serc Dom Jedno Serce, w którym działa NASZA KLASA, będzie tętnił kolorowym życiem, w którym dzieci, z pełnymi brzuszkami, będą mogły bezpiecznie spędzać czas, poznawać świat, doświadczać miłości.

 

Czy Twoje serce bije w tym samym rytmie?

 

Dziękujemy za każdą pomoc finansową:

 

 

w roku 2021

program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 100,00 zł

(stan na 31.01.2021 r.)

 

Mirosław - Środa Śląska

 

 

 

Fundacja DZIECI AFRYKI

od roku 2018 na realizację programu wydatkowała*:

 

 

 

*stan na dz. 31 grudnia ubiegłego roku

wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna MA1 - nasza klasa Tonga