wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

14 czerwca 2021

NOWI MISJONERZY - ZASŁUŻENI DLA DZIECI AFRYKI

 

 

Do Księgi Wyróżnionych Dzieci Afryki, Założyciele fundacji dopisali nazwiska kolejnych osób o pięknych i bezinteresownych sercach. Podczas tegorocznego Święta Dzieci Afryki w Częstochowie, które odbyło się 13 czerwca, Robert Noga i Paweł Werakso wyróżnili tych, którzy w ostatnich latach w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju działań fundacji w kraju i na kontynencie afrykańskim.

 

W roku 2020, z powodu pandemii koronawirusa odwołano spotkanie częstochowskie. Mimo to Założyciele spotkali się, by przyznać wyróżnienia w dwóch kategoriach i ogłosić je światu z rocznym opóźnieniem.

 

MISJONERZY 2020

 

w kategorii wolontariat krajowy wyróżniono Magdalenę Nazaruk
 

Osoba nominowana związana z fundacją od dobrych kilku lat. Od samego początku aktywności w wolontariacie dała się poznać jako dobra organizatorka, pewna siebie i swoich umiejętności, profesjonalistka. Chętnie bierze udział w organizowanych przez fundację eventach i kwestach, pomaga przy organizacji spotkań częstochowskich i w biurze fundacji. W podejmowanych działaniach na rzecz ubogich afrykańskich dzieci angażuje własne środowisko pracy, w tym z najważniejszych gabinetów firm korporacyjnych. Ostatnia jej inicjatywa, zrealizowana na rzecz pozyskania funduszy na budowę szkoły w Ghanie, zakończyła się spektakularnym sukcesem.

 

Magdalena Nazaruk z jednej strony skromna dziewczyna, z drugiej pełna wigoru i determinacji. Za jej sprawą Polska Rada Centrów Handlowych - organizator Christmas Party dla pracowników galerii handlowych z całego kraju, przeznaczyła dochód z tej charytatywnej imprezy na dokończenie budowy szkoły w Bundoli. Dzięki jej staraniom nasi ghańscy uczniowie mogą dziś cieszyć z nowego budynku szkoły.

 

w kategorii Darczyńca / Sponsor wyróżniono Beatę Warzechę-Litwa
 

Sprawy misji i potrzeba pomagania dzieciom zawsze zajmowały ważne miejsce w jej sercu. Adopcyjna mama licznej gromadki afrykańskich dzieci, wrażliwa na ich potrzeby oraz wszystkie ważne akcje organizowane przez Dzieci Afryki. Osoba nominowana wspiera działania fundacji od 12 lat a wysiłki na rzecz dzieci w Afryce jednego z Założycieli jeszcze dłużej, gdyż wiernie towarzyszyła mu w przygotowaniach do jego pierwszej „wyprawy życia” do Kamerunu w ramach profilu e-misjonarze na nieistniejącej już platformie Nasza Klasa.pl

 

Beata Warzecha-Liwa skromna pielęgniarka o szlachetnym i bezinteresownym sercu. Czerpie radość z pomagania, które stało się jej zawodową i społeczną pasją. Beata otwiera cudowną listę Ludzi Pięknych Serc, od 12 lat wspierających działania Fundacji Dzieci Afryki, bez których hojności, zaufania i lojalności nie moglibyśmy pełnić misji pomagania najuboższym w Afryce. Śp. Napoleon Werakso – współzałożyciel fundacji, którego 5. rocznicę śmierci w tym czasie wspominamy, rzekłyby "Niebo zdobywa się kochając innych i dzieląc się z nimi tym, co posiadamy"… Beato, jesteś na właściwej drodze!

 

MISJONERZY 2021

 

w kategorii wolontariat krajowy wyróżniono Karinę Lembowicz

 

Osoba nominowana działania fundacji wspiera od wielu lat. Mimo to nigdy nie poznaliśmy się osobiście. Zawsze gotowa do pomocy, dzielenia się umiejętnościami językowymi. Jest najlepszym przykładem na to, że można być wolontariuszem krajowym – nie mieszkając w Polsce, i dobrze wywiązując się zadeklarowanej aktywności wolontariackiej - nawet nie wychodząc z domu.

 

Karina Lembowicz na stałe mieszka w Madrycie, skromna, dyspozycyjna, rzetelnie wywiązująca się ze zleconych prac. Zawsze możemy na nią liczyć w prostych i bardziej złożonych tłumaczeniach anglojęzycznych. Jest nieocenioną pomocą w codziennej pracy biura fundacji. Wyróżnienie przyznane Karinie jest ukłonem w stronę wszystkich cichych, skromnych Sympatyków Dzieci Afryki wspierających nasze działania swoimi umiejętnościami z miejsca zamieszkania, online.

 

w kategorii Darczyńca / Sponsor wyróżniono Magdalenę Matkowską

 

Osoba nominowana wspiera działania fundacji od 2010 roku, należy zatem do grupy jej pierwszych sympatyków. Najpierw jako adopcyjna mama kameruńskich dzieci, potem aktywna wolontariuszka krajowa, obecnie stale i hojnie wspierająca wszelkie akcje pomocowe na rzecz dzieci i ubogich w Afryce.

 

Magdalena Matkowska niezwykle wrażliwa na niesprawiedliwość społeczną, na krzywdę ludzką. Osoba o nie zmierzonych pokładach empatii. Mimo wielu własnych trosk i problemów zawsze gotowa do udzielania wsparcia tym, których los nie szczędzi. Wiele dzieci i ubogich w Afryce są beneficjentami jej pięknego, wrażliwego i szczodrego serca.   

 

w kategorii Misjoner honorowy wyróżniono o. Mariusza Pacułę SVD

 

Od blisko 10 lat nasze drogi krzyżują się. Osoba nominowana jest niezwykle otwarta na innych, chętna do współpracy, inspirująca. Mimo wielu obowiązków wynikających ze stanu duchownego gościnna, dyspozycyjna, dzieląca się doświadczeniem misyjnym. Nasze drogi krzyżowały się wielokrotnie najpierw w białołęckim mieszkaniu jednego z Założycieli, snując formy pomocy afrykańskim uczniom, potem na afrykańskiej sawannie i piaszczystym brzegu Oceanu Atlantyckiego, gdy po odprawionej „prywatnej” Mszy św. oznajmił „by Wasze dzieło trwało, fundacja musi mieć mocne fundamenty oparte na Bogu oraz własną modlitwę i... odmawiajcie ją”. Od tamtego momentu nasze drogi krzyżowały się już wielokrotnie czy to w biurze fundacji, kościołach podczas niedziel misyjnych czy częstochowskich spotkań.

 

Zawsze można liczyć na o. Mariusza Pacułę - misjonarza Werbistę, przyjaciela i wychowawcę ghańskiej młodzieży, wysoce zatroskanego o ich moralne i edukacyjne wychowanie. Nieszablonowy, po opuszczeniu Ghany, z dalekiego Bangladeszu, nadal wspiera swoich podopiecznych, koordynując programem „Bilet do Świata”. Ojciec Mariusz jest nie tylko przyjacielem ghańskiej młodzieży, jest Przyjacielem Fundacji Dzieci Afryki, jej doradcą i dobrym duchem.

 

Wszystkim wyróżnionym składamy najserdeczniejsze podziękowanie i gratulacje!

 

Robert Noga & Paweł Werakso
Założyciele Fundacji Dzieci Afryki

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK