lub wykonaj przelew

 

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna M1.1 - stypendium dla młodzieży

 

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

*w roku 2023

program stypendialny wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 1.091,96 zł

(stan na 31.10.2023 r.)

 

 

 

anonim - Przelewy24
Damian - Przelewy24
Mariusz - Goleniów
Paweł - Przelewy24

 

 

wybrani absolwencji fundacyjnego programu "Bilet do Świata":

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

Fundacja DZIECI AFRYKI

od roku 2013 na realizację programu wydatkowała*:

 

 

 

*stan na dz. 31 grudnia ubiegłego roku

deklaracja

 

 
Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
Numer telefonu
Adres e-mail
Wybór podopiecznego
Częstotliwość wpłat
Okres opieki
Uwagi
Jestem osobą pełnoletnią
Wyrażam zgodę na przetwarzanie daych osobowych zgodnie z RODO
Sposób otrzymywania korespondencji
Data wypełnienia deklaracji
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Aktualnie na wsparcie oczekują:

 
 

DANIEL z Palaro w Ugandzie

 

Urodzony w 2008 roku. Ojciec nie żyje. Ma tylko matkę oraz 4 rodzeństwa. Szkoła odnalazła go w dystrykcie Gulu i zapewniła dostęp do edukacji, ponieważ jego matki nie było stać na opłacenie czesnego. Mama ma wadę wzroku. Jest jednym z czworga uczniów w szkole Dzieci Afryki w Kiruddu z najlepszymi wynikami w nauce, dlatego został zgłoszony do programu Bilet do Świata, by mógł kontynuować edukację. Od lutego 2024 roku rozpocznie naukę w szkole ponadpodstawowej z internatem w Kojja. Chłopiec potrzebuje 4 (4/4) opiekunów do czasu zakończenia nauki w 2029 roku.

 

 

JESSICA z Kiwawu w Ugandzie

 

Urodzona w 2003 roku. Jest czwartym dzieckiem w rodzinie składającej się z 7 osób. Miała traumatyczne dzieciństwo w wyniku przemocy domowej. Chce zostać pielęgniarką. Obecnie od dwóch lat nie uczęszcza do szkoły ze względu na trudności finansowe w rodzinie. Do programu zgłosiła ją wolontariuszka fundacji w Ugandzie Abbe Consolate. Jessica potrzebuje 5 (5/5) opiekunów. Przewidywany termin zakończenia nauki to rok 2026.

 

 
 

JONATHAN z Mpunge w Uganndzie

 

Urodzony w 2010 roku. Ojciec nie żyje. Ma tylko matkę oraz 6 rodzeństwa. Rodzina jest bardzo uboga. Jego hobby to rysunek, rękodzieło i piłka nożna. Jest jednym z czworga uczniów w szkole Dzieci Afryki w Kiruddu z najlepszymi wynikami w nauce, dlatego został zgłoszony do programu Bilet do Świata, by mógł kontynuować edukację. Od lutego 2024 roku rozpocznie naukę w szkole ponadpodstawowej w Mpunge. Chłopiec potrzebuje 2 (2/4) opiekunów do czasu zakończenia nauki w 2029 roku.

 

 

MARIA z Lulagwe w Ugandzie

 

Urodzona w 2007 roku. Dziewczynka jest sierotą, mieszka z babcią. Ma 8 rodzeństwa. Rodzina bardzo uboga. Jej hobby to szydełkowanie, rękodzieło i siatkówka. Jest jedną z czworga uczniów w szkole Dzieci Afryki w Kiruddu z najlepszymi wynikami w nauce, dlatego została zgłoszona do programu Bilet do Świata, by mógła kontynuować edukację. Od lutego 2024 roku rozpocznie naukę w szkole ponadpodstawowej z internatem w Kojja. Dziewczynka potrzebuje 4 (4/4) opiekunów do czasu zakończenia nauki w 2029 roku.

 

 

RONALD z Kiruddu w Ugandzie

 

Urodzony w 2008 roku. Matka zostawiła go razem z ojcem i bratem jak miał zaledwie dwa tygodnie. W 2013 roku zmarł ojciec Ronalda, zostawiając go samego z bratem. Chłopiec mieszka ze swoim starszym bratem, obaj utrzymują się z wyrobu cegieł. Jest jednym z czworga uczniów w szkole Dzieci Afryki w Kiruddu z najlepszymi wynikami w nauce, dlatego został zgłoszony do programu Bilet do Świata, by mógł kontynuować edukację. Od lutego 2024 roku rozpocznie naukę w szkole ponadpodstawowej z internatem w Kojja. Chłopiec potrzebuje 4 (1/4) opiekunów do czasu zakończenia nauki w 2029 roku.

 

 

 

SYNTHIA z Mbaikoro w Czadzie

 

Urodzona w 2008 roku. Dziadek, u którego mieszka z mamą i młodszą siostrą, prosi o pomoc w edukacji wnuczki. Ojciec zmarł 4 lata temu. Dziewczynka właśnie rozpoczęła naukę w gimnazjum, w którym będzie się uczyła przez najbliższe 5 lat (do roku 2028) jeśli znajdzie osoby sponsorujące jej edukację. Synthia potrzebuje 2 (2/2) opiekunów adopcyjnych. Do programu zgłosiła ją misjonarka s. Katarzyna Wiater ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących

 

 
 

DZIEWCZĘTA Z BOUAR w Rep. Środkowoafrykańskiej

 

Beneficjentami programu pomocowego są uczennice różnych wyznań, z ubogich rodzin, Centrum Kulturalnego św. Kizito w Bouar. W czasie trzyletniego kursu szycia, prowadzonego przez s. Izabelę Pilorz ze Zgromadzenia Sióstr Pasterzanek oraz miejscowe nauczycielki, poznają techniki krawieckie oraz szkolne (przejdź do programu "Dziewczęta w Bouar").

 

 

 

Misjonarzu, zgłoś ucznia!

 

Jesteś misjonarzem w Afryce? Wspierasz w edukacji młodych, zdolnych i ubogich uczniów? Potrzebujesz dla nich wsparcia finansowego? Zgłoś się do Zarządu fundacji, chętnie rozpatrzymy Twój wniosek 

 

Aby przystąpić do programu pomocy należy wypełnić deklarację.

 

 

standardowy roczny koszt opieki wynosi 720 zł / miesięczny 60 zł
niestandardowy koszt to np. zwiększony  dwukrotnie - co odpowiada dwóm opiekunom
- wypełniając deklarację należy uwzględnić wolę w uwagach
 

Przyszłość Afryki leży w rękach młodych, zdolnych i dobrze wykształconych Afrykanów. Dlatego tak ważnym działaniem fundacji jest wspieranie tych, od których zależy rozwój najbiedniejszego ale i najpiękniejszego kontynentu Program, polegający na tworzeniu funduszu stypendialnego, dedykowany jest uzdolnionym wychowankom misji katolickich i realizowany jest we współpracy z polskimi misjonarzami. 

 

Od 2009 roku fundacja wspiera w nauce najuboższych, w tym wielu zdolnych młodych ludzi. Dzięki programom opieki adopcyjnej podopieczni fundacji mają szansę zdobyć wyksztalcenie na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Najzdolniejsi uczniowie, pragnący kontynuować naukę, niestety z powodu ubóstwa, rezygnują z marzeń o wyższym wykształceniu. Stąd konieczność podarowania im "Biletu do świata" - w postaci stypendium, które pokrywa zazwyczaj od 70% do 100% kosztów nauki. 

 

Wśród beneficjentów naszej pomocy są już lekarze, nauczyciele, prawnik i magister zarządzania biznesem

 

Dzięki wsparciu programu "Stypendium dla młodzieży" możemy zapewnić młodym, zdolnym Afrykanom szansę na lepszy start w dorosłość. Kandydaci zostali przez misjonarzy bardzo starannie wyselekcjonowani spośród dziesiątków innych. Ich udział w programie jest wyróżnieniem i niepowtarzalną szansą na zdobycie wykształcenia. Są bardzo wdzięczni.

 

 można wspierać ogólny fundusz stypendialny*, dzielony zgodnie z potrzebami edukacyjnymi poszczególnych podopiecznych: 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

lub ufundować "Bilet do Świata" konkretnemu podopiecznemu, którego opiekun zna z imienia i nazwiska, śledzi wyniki nauczania, może nawiązać kontakt (należy wypełnić deklarację).

BILET DO ŚWIATA
- stypendium dla młodzieży
 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK