FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

MARKET DZIECI AFRYKI 24h/7

FUNDUSZ MISYJNY

Program polega na gromadzeniu środków finansowych i dzieleniu ich na najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez misjonarzy lub odwiedzających Afrykę przedstawicieli fundacji. Środki przeznacza się na pomoc konkretnym dzieciom, uzdolnionej młodzieży, ubogim rodzinom, osobom chorym i starcom, instytucjom opieki zdrowotnej, szkołom.

 

Podróżując po Czarnym Lądzie możemy pomagać dzięki Ludziom Pięknych Serc zasilających regularnie lub jednorazowo misyjny fundusz ogólny.

 

Dziękujemy za wsparcie programu misyjnego: 

Fundacja DZIECI AFRYKI
od roku 2009 z misyjnego funduszu ogólnego przekazała
na cele statutowe w Afryce:

w roku 2020
54.959 zł (sfinansowanie wysyłki kontenera z ciągnikiem i darami dla społeczności Tonga oraz udzielenie pomocy doraźnej potrzebującym, w tym dożywianie dzieci w Malawi, sfinansowanie szkolenia dla początkujących przedsiębiorców w Ghanie oraz szkolenia dla nauczycieli w Republice Środkowoafrykańskiej, zakup pomocy dydaktycznych i zeszytów w Ghanie, Republice Środkowoafrykańskiej i Tanzanii, zakup mundurków szkolnych w Czadzie, dofinansowanie edukacji uczniom w Ghanie, sfinansowanie ubezpieczenia zdrowotnego kobietom i dzieciom w wiosce czarownic w Ghanie,  zakup sprzętu na plac zabaw w Kamerunie, dofinansowanie zakupu motocykla dla animatora zajęć edukacyjnych w Czadzie, wsparcie chorego na AIDS dziecka w Republice Środkowoafrykańskiej oraz sfinansowanie wysyłki artykułów medycznych do Czadu)   

 

w roku 2019

25.486,94 zł (ufundowanie stypendium dla nauczyciela w Tanzanii oraz dla uczniów w Ghanie – w tym zakup roweru, wsparcie edukacji młodzieży w Ghanie, zaopatrzenie w artykuły spożywcze Domu Jedno Serce w Malawi, sfinansowanie wysyłki paczek dla przedszkolaków w Czadzie i Ghanie, zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły w Etiopii, zakup materaców dla ubogich rodzin w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie obiadu dla uczniów szkół Dzieci Afryki w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie świątecznej wyprawki dla niewidomych oraz dożywianie chorego chłopca w Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie żywności dla kobiet w wiosce czarownic w Ghanie, zakup drukarki dla szkoły w Ugandzie, zakup zabawek rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnego dziecka w Ugandzie, wsparcie działalności ośrodka zdrowia w Ghanie oraz dofinansowanie akcji „Paczka dla dzieciaczka”)

 

w roku 2018

18.968,53 zł (wsparcie działalności dwóch przedszkoli w Czadzie, szkoły w Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, remont świetlicy w Malawi, wsparcie edukacji młodych w Ghanie i Ugandzie, wsparcie ubogich dzieci w Etiopii, Senegalu, Ugandzie i Tanzanii oraz sfinansowanie wysyłki przyborów szkolnych do Czadu, Ghany, Kamerunu, Malawi i Zambii)

 

w roku 2017

22.642,67 zł (wsparcie działalności szkoły w Tanzanii, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, wsparcie działalności oratorium dla dzieci oraz dofinansowanie organizacji Dnia Dziecka Afrykańskiego i kolonii dla dzieci w Kamerunie, sfinansowanie leczenia ubogich w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie wysyłki paczek z przyborami szkolnymi do Burundi, Czadu, Etiopii, Kamerunu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Ugandy oraz artykułów krawieckich do Rep. Środkowoafrykańskiej)

 

w roku 2016

10.469,14 zł (wsparcie działalności przedszkola oraz ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Czadzie, wsparcie uczniów oraz dzieci ulicy w Ugandzie, wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, sfinansowane wysyłki paczek z lekami do Kamerunu, z piórnikami do Etiopii i Kamerunu oraz z darami rzeczowymi do Ugandy)

 

w roku 2015

7.999,97 zł (wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wyposażenie przedszkola w Zambii, dofinansowanie zakupu sprzętu okulistycznego, wsparcie ubogich dzieci w Burundi i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie paczek z artykułami szkolnymi do Kamerunu oraz sukienek dla kobiet w Ghanie)

 

w roku 2014

5.840,53 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie i Burundi, wsparcie działalności misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie, w tym dożywianie dzieci, zakup odzieży dla dzieci oraz pomoc ubogim rodzinom w Kamerunie, sfinansowanie wysyłki paczek z sukienkami dla kobiet w Ghanie)

 

w roku 2013

5.207,14 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie, pomoc dzieciom w ramach 6. misjonery – Uganda, Rwanda i Etiopia, sfinansowanie wysyłki paczki z okularami do Mauretanii)

 

w roku 2011

6.870,23 zł (pomoc młodzieży i rodzinom – Kamerun, wsparcie leczenia niewidomego chłopca – Dem. Rep. Konga, pomoc ofiarom suszy – Somalia, wsparcie wolontariackiej działalności dentysty – Kamerun, pomoc dzieciom w ramach 4. misjonery – Zambia i Namibia)

 

w roku 2010

4.325,25 zł (szkoły katolickie w Nguelemendouka i Betare-Oya, pomoc osobom chorym i starcom, pomoc dzieciom i młodzieży – Kamerun)

 

w roku 2009

2.520 zł (szkoła katolicka w Nguelemendouka oraz pomoc osobom chorym i starcom – Kamerun)

w roku 2021
 
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 15.166,21 zł

(stan na 31.10.2021 r.)

 

Andrzej - Warszawa
Aniela - Nowy Targ
anonim
Barbara - dotpay
Bogusława - Lubenia
Bogusław - Skawina
Ewa - Zamość
Grzegorz - Nowa Dęba
Iwo - Starogard Gdański
Iwona - dotpay
Józef - Tęgoborze
Justyna - Dobczyce
Justyna - Kraków

Kamila - Śmiłowo
Krzysztof - Otwock
Lidia - Jarocin
Małgorzata - Lublin
Małgorzata - Łódź
Marek - Kielce
Mariusz - Bydgoszcz
Mateusz - Łambinowice
Mateusz - Warszawa
Mieczysław - Radziszów
Mirosław - Środa Śląska
Natalia - Gdynia
Renata - dotpay
Roman - Kościan
Seweryn - Barlinek
siepomaga.pl
Tomasz - dotpay
Tomasz - Radom
Waldemar - Włodawa
Władysław - Gdańsk
Wojciech - Rokiciny Kolonia
Zofia - Łochów

 

 

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna M1 - fundusz misyjny