FUNDUSZ MISYJNY

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

 

w roku 2024
 
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 5.823,40 zł

(stan na 30.04.2024 r.)

 

 

 

Alicja - Przelewy24
Andrzej - Rumia
anonim - Przelewy24
Barbara - Moszczenica
Dawid - Przelewy24
Jacek - Adamów
Jadwiga - Przelewy24
Justyna - Ruda
Łukasz - Kramarzówka
Mariusz - Bydgoszcz
Marlena - Moryń
Mateusz - Łambinowice
Mirosław - Środa Śląska
Patrycja - Cekcyn
Piotr - Białystok
Witold - Gniewczyna Łańcucka
Zdzisława - Rzeszów


 


 

 

w roku 2023

17.141,40 zł (wsparcie działalności ośrodka zdrowia w Tanzanii i gimnazjum w Czadzie poprzez sfinansowanie 3. miesięcznego wynagrodzenia lekarza - na start, oraz jednorazowego wynagrodzenia nauczycieli, wsparcie działalności sierocińca w Angoli oraz placówek dla niepełnosprawnych dzieci w Czadzie, Kamerunie i Namibii, zakup spódniczek dla dziecięcego zespołu tańca afrykańskiego w Ghanie, dofinansowanie nauki uczniom w Ghanie i Ugandzie oraz sfinansowanie wysyłki paczek ze strojami sportowymi do Kamerunu)  

 

w roku 2022

14.206,51 zł (wsparcie ubogich rodzin w Kamerunie i Ugandzie poprzez sfinansowanie korepetycji dla ucznia, zakup artykułów pierwszej potrzeby i blachy falistej na zadaszenie domu; dofinansowanie zakupu żywności dla sierocińców w Ugandzie i Kenii; wsparcie działalności dziecięcego zespołu tańca afrykańskiego w Ghanie poprzez remont dachu sceny, zakup szafy i instrumentu muzycznego; zakup noszy do misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie; sfinansowanie wysyłki darów medycznych i dziecięcych strojów sportowych do Kamerun; dofinansowanie wynagrodzenia dla pracowników domu dla niepełnosprawnych dzieci w Namibii) 

 

 

w roku 2021

35.988,53 zł (sfinansowanie zakupu i montażu szaf dla sierocińca w Kamerunie oraz działalności sierocińców w Ugandzie poprzez zakup materaców, żywności i artykułów pierwszej potrzeby, sfinansowanie zakupu lekarstw dla szpitala w Angoli oraz lamp solarnych  dla uczniów w Rep. Środkowoafrykańskiej, ufundowanie stypendium dla uczennicy w Ugandzie, wyposażenie warsztatu pracy byłemu absolwentowi fundacji w Ghanie w ramach rozwoju przedsiębiorczości, sfinansowanie zakupu strojów, renowację bębnów oraz remont świetlicy dla dziecięcego zespołu tańca afrykańskiego w Ghanie, dofinansowanie remontu dachu świetlicy w Malawi, sfinansowanie zakupu dziecięcych strojów sportowych i ich wysyłkę do Kamerunu a także dofinansowanie dożywiania dzieci w Ghanie, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej)

 

w roku 2020
54.959 zł (sfinansowanie wysyłki kontenera z ciągnikiem i darami dla społeczności Tonga oraz udzielenie pomocy doraźnej potrzebującym, w tym dożywianie dzieci w Malawi, sfinansowanie szkolenia dla początkujących przedsiębiorców w Ghanie oraz szkolenia dla nauczycieli w Republice Środkowoafrykańskiej, zakup pomocy dydaktycznych i zeszytów w Ghanie, Republice Środkowoafrykańskiej i Tanzanii, zakup mundurków szkolnych w Czadzie, dofinansowanie edukacji uczniom w Ghanie, sfinansowanie ubezpieczenia zdrowotnego kobietom i dzieciom w wiosce czarownic w Ghanie,  zakup sprzętu na plac zabaw w Kamerunie, dofinansowanie zakupu motocykla dla animatora zajęć edukacyjnych w Czadzie, wsparcie chorego na AIDS dziecka w Republice Środkowoafrykańskiej oraz sfinansowanie wysyłki artykułów medycznych do Czadu)   

 

w roku 2019

25.486,94 zł (ufundowanie stypendium dla nauczyciela w Tanzanii oraz dla uczniów w Ghanie – w tym zakup roweru, wsparcie edukacji młodzieży w Ghanie, zaopatrzenie w artykuły spożywcze Domu Jedno Serce w Malawi, sfinansowanie wysyłki paczek dla przedszkolaków w Czadzie i Ghanie, zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły w Etiopii, zakup materaców dla ubogich rodzin w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie obiadu dla uczniów szkół Dzieci Afryki w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie świątecznej wyprawki dla niewidomych oraz dożywianie chorego chłopca w Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie żywności dla kobiet w wiosce czarownic w Ghanie, zakup drukarki dla szkoły w Ugandzie, zakup zabawek rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnego dziecka w Ugandzie, wsparcie działalności ośrodka zdrowia w Ghanie oraz dofinansowanie akcji „Paczka dla dzieciaczka”)

 

w roku 2018

18.968,53 zł (wsparcie działalności dwóch przedszkoli w Czadzie, szkoły w Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, remont świetlicy w Malawi, wsparcie edukacji młodych w Ghanie i Ugandzie, wsparcie ubogich dzieci w Etiopii, Senegalu, Ugandzie i Tanzanii oraz sfinansowanie wysyłki przyborów szkolnych do Czadu, Ghany, Kamerunu, Malawi i Zambii)

 

w roku 2017

22.642,67 zł (wsparcie działalności szkoły w Tanzanii, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, wsparcie działalności oratorium dla dzieci oraz dofinansowanie organizacji Dnia Dziecka Afrykańskiego i kolonii dla dzieci w Kamerunie, sfinansowanie leczenia ubogich w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie wysyłki paczek z przyborami szkolnymi do Burundi, Czadu, Etiopii, Kamerunu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Ugandy oraz artykułów krawieckich do Rep. Środkowoafrykańskiej)

 

w roku 2016

10.469,14 zł (wsparcie działalności przedszkola oraz ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Czadzie, wsparcie uczniów oraz dzieci ulicy w Ugandzie, wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, sfinansowane wysyłki paczek z lekami do Kamerunu, z piórnikami do Etiopii i Kamerunu oraz z darami rzeczowymi do Ugandy)

 

w roku 2015

7.999,97 zł (wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wyposażenie przedszkola w Zambii, dofinansowanie zakupu sprzętu okulistycznego, wsparcie ubogich dzieci w Burundi i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie paczek z artykułami szkolnymi do Kamerunu oraz sukienek dla kobiet w Ghanie)

 

w roku 2014

5.840,53 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie i Burundi, wsparcie działalności misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie, w tym dożywianie dzieci, zakup odzieży dla dzieci oraz pomoc ubogim rodzinom w Kamerunie, sfinansowanie wysyłki paczek z sukienkami dla kobiet w Ghanie)

 

w roku 2013

5.207,14 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie, pomoc dzieciom w ramach 6. misjonery – Uganda, Rwanda i Etiopia, sfinansowanie wysyłki paczki z okularami do Mauretanii)

 

w roku 2011

6.870,23 zł (pomoc młodzieży i rodzinom – Kamerun, wsparcie leczenia niewidomego chłopca – Dem. Rep. Konga, pomoc ofiarom suszy – Somalia, wsparcie wolontariackiej działalności dentysty – Kamerun, pomoc dzieciom w ramach 4. misjonery – Zambia i Namibia)

 

w roku 2010

4.325,25 zł (szkoły katolickie w Nguelemendouka i Betare-Oya, pomoc osobom chorym i starcom, pomoc dzieciom i młodzieży – Kamerun)

 

w roku 2009

2.520 zł (szkoła katolicka w Nguelemendouka oraz pomoc osobom chorym i starcom – Kamerun)

Fundacja DZIECI AFRYKI
od roku 2009 z misyjnego funduszu ogólnego przekazała
na cele statutowe w Afryce:

Program polega na gromadzeniu środków finansowych i dzieleniu ich na najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez misjonarzy lub odwiedzających Afrykę przedstawicieli fundacji. Środki przeznacza się na pomoc konkretnym dzieciom, uzdolnionej młodzieży, ubogim rodzinom, osobom chorym i starcom, instytucjom opieki zdrowotnej, szkołom.

 

Środki zasilające Fundusz Misyjny są niezwykle ważne, gdyż pozwalają nieść szybką, konkretną i skuteczną pomoc w nagłych, doraźnych potrzebach. Misjonarze często powtarzają, że mogą pomagać ubogim w zakresie socjalnym wyłącznie dzięki wsparciu takich organizacji jak nasza. A moc reagowania fundacji na potrzeby zgłaszane przez współpracujących z nami misjonarzy w znacznej mierze zależy od salda zgromadzonych środków na subkoncie funduszu misyjnego. Także przedstawiciele fundacji, podróżując po Czarnym Lądzie, mogą pomagać, korzystając z jego zasobów. Dlatego w sposób szczególny dziękujemy Ludziom Pięknych Serc, którzy regularnie lub okazjonalnie zasilają misyjny fundusz ogólny. W duchu solidarność z ubogimi wspierajmy tą ważną część misyjnego dzieła Kościoła jaką jest pomoc socjalna ubogim. Wszyscy jesteśmy misjonarzami. 

 

Dziękujemy za wsparcie funduszu misyjnego: 

 

 

 

 

 

lub wykonaj przelew

 

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna M1 - fundusz misyjny (adres e-mail)*

 

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

*podając adres e-mail otrzymasz do końca lutego wykaz wszystkich darowizn przekazanych w roku poprzednim w celu odliczenia od podatku 

 

 

 

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK