FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

 

 

 

Nie ma tygodnia bym nie pomyślała o dzieciach z małej miejscowości w Namibii - mówi Grażyna Pol, wolontariuszka fundacji, inicjatorka koncertu charytatywnego. Wyczekiwałam luzowania obostrzeń, by możliwe było zorganizowanie koncertu, który uczestnikom da radość i dużo pozytywnej energii a niepełnosprawnym dzieciom w Katima Mulilo ułatwi codzienne zmagania i pozwoli poczuć radość tego, że na drugiej półkuli są ludzie, którzy o nich myślą i dzielą z nimi tym, co posiadają.

 

Ale po kolei...

 

Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa, w lutym 2020 roku jako wolontariuszka wyjechałam na Czary Ląd. Dziesiąta, jubileuszowa Misjonera Fundacji Dzieci Afryki, dla mnie była pierwszą. Pierwszą pod wieloma względami. Pierwszą wyprawą w roli wolontariuszki misyjnej. Pierwszym spotkaniem z Afryką. Pierwszym rozstaniem z dziećmi na tak długo. Tak, w tym wypadku 15 dni wydało mi się bardzo długą rozłąką. W tych dwóch tygodniach udało się upchać tak wiele zdarzeń i emocji, że można by porównać je do przejażdżki roller coaster.

 

Pojechałam z doświadczonymi podróżnikami Robertem Nogą i Iwoną Kreczmańską. Podczas przygotowań do wyjazdu, a także w jego trakcie, uchronili mnie oni przed wieloma kosztownymi pomyłkami. Kosztownymi nie tylko w sensie finansowym ale przede wszystkim zdrowotnym. Takich kompanów można sobie tylko wymarzyć!

 

W naszym misjonarskim planie były dwa kraje: Namibia i Angola. W pierwszym spędziliśmy półtora tygodnia, w drugim trzy dni. Przez Namibię podróżowaliśmy wynajętym autem, co z jednej strony umożliwiło szybkie dotarcie do Katima Mulilo, gdzie znajdował się Cheshire Home dom dla dzieci niepełnosprawnych, prowadzony przez polskie i namibijskie misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, z drugiej zaś umożliwił zatrzymanie się po drodze w kilku pięknych miejscach. Kolejne dni podążania do celu misjonery, miejscowości Katima Mulilo obdarzyły nas niecodziennymi widokami w Parkach Narodowych: Etosha i Bwabwata.

 

Do Katima Mulilo, miasta położonego nad rzeką Okawango, przybyliśmy już pełni wrażeń. Tu zaś przywitały nas radosne twarze dzieci i życzliwe siostry zakonne. Czuliśmy się tam jak w domu. Moim zadaniem było przeszkolenie trójki wychowanków Cheshire Home z oprogramowaniem do komunikacji alternatywnej AAC wraz z przeszkoleniem rodziców i nauczycieli z pobliskich szkół. Kilka dni szkoleń uświadomiły mi, że mogę być spokojna o wykorzystanie programu GRID3. Dzieci bardzo szybko zaczęły prześcigać mnie podczas wykonywania zadań… Podczas szkoleń widziałam, że nie mogą się doczekać, kiedy sprzęt na stałe powędruje w ich ręce.

 

Podczas wizyty w Katima Mulilo zorganizowaliśmy także zawody sportowe dla dzieci. Było dużo śmiechu, odrobina współzawodnictwa i szczypta szelmostwa. Garść zachwytu i ogrom radości z wymarzonych prezentów i nowych doświadczeń. Należy zaznaczyć w tym miejscu ogrom pracy sióstr zakonnych i niezastąpionej rehabilitantki Jesse. Były niezwykle zaangażowane, oddane sprawie. To nieopisane uczucie zobaczyć tak wielkie poświęcenie i oddanie pracujących na rzecz niepełnosprawnych dzieci naszych rodaczek. Żal było opuszczać to wspaniałe miejsce.


W ciągu półtora roku wydarzyło się wiele. I oto jest ten moment!

 

  • 4 lipca o godzinie 20:00, spotkajmy się w Centrum Kultury w Łomiankach - w imieniu fundacji zaprasza Grażyna Pol.
  • Dla namibijskich niepełnosprawnych dzieci zagra zespół reggae Nowa Kultura!
  • Gatunek muzyczny słynący z rytmicznego spowalnianego tempa, w wydaniu Nowej Kultury zaskoczy Cię ciekawym brzmieniem i poruszającymi tekstami!
  • Zespół Nowa Kultura dochód z wejściówek przeznaczy na zakup zabawek terapeutycznych dla oddziału fizjoterapii oraz basenu w Katima Mulilo.

 

Będzie się działo! 

 

Bilety w cenie 20 zł dostępne w Markecie Dzieci Afryki lub bezpośrednio przed koncertem.

 

 

 

KONCERT CHARYTATYWNY

03 czerwca 2021

wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum