lub wykonaj przelew

 
Fundacja Dzieci Afryki
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M15 - podręczniki uczniom

kod SWIFT: BREXPLPWMBK
 

0
0

PODRĘCZNIKI ZA GROSIKI - SOLIDARNOŚĆ SZKOLNA NIE MA GRANIC 

 

 

edycja I - rok 2021/2022

 

 

edycja II - rok 2022/2023 


wpłać teraz przez Przelewy24.pl

 

w roku 2023

program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 13.912,83 zł

(stan na 31.10.2023 r.)

 

 

Aneta - Przelewy24
Damian - Przelewy24
Dorota - Wrocław
Kinga - Otwock
Mariusz - Goleniów
Piotr - Przelewy24
Przedszkole nr 75 w Gdańsku
Przedszkole nr 50 "Mały Kolejarz" we Wrocławiu
Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi
w Dobrzeniu Wielkim
Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Rity w Krakowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach
Sławomir - Knurów
Szkoła Podstawowa w Karsinie
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Chrobrego w Oławie
Szkoła Podstawowa nr 8 w Otwocku
Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
Wioletta - Przelewy24
Zespół Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych im. Marii Konopnickiej w Otwocku
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie (Szkolny Wolontariat Misyjny)
Zespół Szkół w Kuźnicy

 

 

 

Staranna edukacja to klucz, który otwiera drzwi do świata. Wiedza nie stanowi jedynie zbioru informacji, ale odpowiednio wykorzystana jest narzędziem, które pomaga przetrwać i funkcjonować w społeczeństwie. Łatwość dostępu do edukacji w naszej rzeczywistości przysłania często świadomość, jak bardzo jest ona istotna i jak szkodliwy społecznie byłby jej brak.

 

Fundacja Dzieci Afryki na początku swojej działalności, jako jeden z celów statutowych, obrała sobie rozwój edukacji na Czarnym Lądzie. Po 10 latach spostrzegła, iż nie wystarczy budować szkoły i wyposażać uczniów w przybory szkolne ale konieczne jest inwestowanie w kapitał ludzki (Stypendium dla nauczyciela) i dostarczanie narzędzi do pogłębiania wiedzy.  

 

Budynki pięciu szkół Dzieci Afryki wybudowane w ubogich rejonach wiejskich, na ogólne warunki i standardy panujące w krajach afrykańskich, są na naprawdę wysokim poziomie. Do każdej ze szkół uczęszcza ponad 200 uczniów. Wszystkie szkoły mają dostęp do wody bieżącej, cztery posiadają sanitariaty, dwie zaopatrzone są w panele słoneczne. Przy jednej stoi dom dla nauczycieli i wolontariuszy, przy drugiej budowa takiego domu wkrótce się rozpocznie. 

 

Niestety pomimo stworzenia odpowiedniego zaplecza do nauki uczniowie nie wszędzie korzystają z podręczników, dzięki którym mogliby sukcesywnie zdobywać i poszerzać swoją wiedzę. Może wydawać się to niewiarygodne, ale w Afryce bardzo często nawet sami nauczyciele nie są w posiadaniu podręczników, co znacznie utrudnia im prowadzenie lekcji, a co za tym idzie, negatywnie rzutuje na poziom nauczania. Dzięki naszej fundacji uczniowie w Bundoli (Ghana), Kiruddu (Uganda), Kwamneke (Tanzania) i Mbaikoro (Czad) mają już dostęp do części podręczników. Wkrótce pierwsze podręczniki trafią do rąk uczniów szkoły Dorze (Etiopia). 

 

Pragniemy, by szkoły Dzieci Afryki gwarantowały uczniom rzetelną edukację. Dlatego w obliczu powyższych faktów, postanowiliśmy rozpocząć nowy program, mogący stać się krokiem milowym w rozwoju edukacji uczniów, gdyż ma zapewnić im odpowiednią liczbę podręczników. 

 

Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł. Podręczniki można zakupić w Markecie Dzieci Afryki (podręcznik dla ucznia) lub wpłacając dowolną darowiznę, która zasili budżet programu przeznaczony na zakup podręczników dla wszystkich szkół Dzieci Afryki. 

 

Afrykańska kultura jest niezwykle kolorowa, jednak codzienna rzeczywistość mieszkańców Czarnego Lądu niestety bardzo często rysuje się w ciemnych barwach. Trudy dnia codziennego, choroby, ubóstwo, wykluczenie oraz cierpienie bardzo często tych najmniejszych i niewinnych zmazują uśmiech z ich twarzy, a który z tak błahych powodów potrafi na nich zagościć. My cały czas wierzymy, że dzięki wsparciu Ludzi Pięknych Serc uda namalować się najpiękniejsze barwy tam, gdzie szarość spowiła nadzieję i entuzjazm.

 

 

Dziękujemy pięknie!

PODRĘCZNIKI UCZNIOM

- solidarność szkolna nie ma granic

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK