FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

MARKET DZIECI AFRYKI 24h/7

PODRĘCZNIKI UCZNIOM

- solidarność szkolna nie ma granic

Staranna edukacja to klucz, który otwiera drzwi do świata. Wiedza nie stanowi jedynie zbioru informacji, ale odpowiednio wykorzystana jest narzędziem, które pomaga przetrwać i funkcjonować w społeczeństwie. Łatwość dostępu do edukacji w naszej rzeczywistości przysłania często świadomość, jak bardzo jest ona istotna i jak szkodliwy społecznie byłby jej brak.

 

Fundacja Dzieci Afryki na początku swojej działalności, jako jeden z celów statutowych, obrała sobie rozwój edukacji na Czarnym Lądzie. Po 10 latach spostrzegła, iż nie wystarczy budować szkół i wyposażać uczniów w przybory szkolne ale konieczne jest inwestowanie w kapitał ludzki (Stypendium dla nauczyciela) i dostarczanie narzędzi do pogłębiania wiedzy.  

 

Budynki czterech szkół Dzieci Afryki wybudowane w ubogich rejonach wiejskich, na ogólne warunki i standardy panujące w krajach afrykańskich, są na naprawdę wysokim poziomie. Do każdej ze szkół uczęszcza około 200 uczniów. Wszystkie szkoły mają dostęp do wody bieżącej, trzy posiadają sanitariaty, dwie zaopatrzone są w panele słoneczne. Przy jednej wybudowany jest dom dla nauczycieli, przy drugiej budowa takiego domu wkrótce się rozpocznie (Dom w Kiruddu). 

 

Niestety pomimo stworzenia odpowiedniego zaplecza do nauki uczniowie nie wszędzie korzystają z podręczników, dzięki którym mogliby sukcesywnie zdobywać i poszerzać swoją wiedzę. Może wydawać się to niewiarygodne, ale w Afryce bardzo często nawet sami nauczyciele nie są w posiadaniu podręczników, co znacznie utrudnia im prowadzenie lekcji, a co za tym idzie, negatywnie rzutuje na poziom nauczania. Dzięki naszej fundacji uczniowie w Bundoli (Ghana) i Kwamneke (Tanzania) mają już dostęp do części podręczników. Od listopada 2020 roku także nauczyciele szkoły w Kiruddu (Uganda) posiadają  komplet podręczników do nauczania wszystkich przedmiotów w klasach I - VII. Ale dla uczniów jeszcze są nieosiągalne. Podobny problem mają nauczyciele i uczniowie szkoły Dorze (Etiopia). 

 

Pragniemy, by szkoły Dzieci Afryki gwarantowały uczniom rzetelną edukację. Dlatego w obliczu powyższych faktów, postanowiliśmy rozpocząć nowy program, mogący stać się krokiem milowym w rozwoju edukacji uczniów, gdyż ma zapewnić im odpowiednią liczbę podręczników. 

 

Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł. Podręczniki można zakupić w Markecie Dzieci Afryki (podręcznik dla ucznia) lub wpłacając dowolną darowiznę, która zasili budżet programu przeznaczony na zakup podręczników dla wszystkich szkół Dzieci Afryki. 

 

Afrykańska kultura jest niezwykle kolorowa, jednak codzienna rzeczywistość mieszkańców Czarnego Lądu niestety bardzo często rysuje się w ciemnych barwach. Trudy dnia codziennego, choroby, ubóstwo, wykluczenie oraz cierpienie bardzo często tych najmniejszych i niewinnych zmazują uśmiech z ich twarzy, a który z tak błahych powodów potrafi na nich zagościć. My cały czas wierzymy, że dzięki wsparciu Ludzi Pięknych Serc uda namalować się najpiękniejsze barwy tam, gdzie szarość spowiła nadzieję i entuzjazm.

 

 

Dziękujemy pięknie!

w roku 2021

program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 4.277,21 zł

(stan na 31.10.2021 r.)

 

 

Beata - Myślenice
Damian - dotpay
Gminne Przedszkole Bajka w Wilczynie
Joanna - dotpay
Justyna - dotpay
Katarzyna - dotpay
Krzysztof - Żerkowice
Łukasz - dotpay
Magdalena - dotpay
Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach
Przedszkole nr 6 w Bielsku - Białej
siepomaga.pl
Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Drohiczynie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach
Szkoła Podstawowa nr 211 w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Koszalinie

Szkoła Podstawowa w Majdanie
Szkoła Podstawowa w Radzyminku
Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem

zbiórka

 

 

 

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna M15 - podręczniki uczniom