płać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

08 stycznia 2021

DAĆ WĘDKĘ, NIE RYBĘ!

 

Początek nowego roku sprzyja snuciu marzeń, podejmowaniu planów. Czasem do ich realizacji nie potrzeba wiele. Bywa i tak, że to „niewiele” wydaje się nieosiągalne. Wtedy można poprosić o pomoc, choć szukanie pomocy też nie jest łatwe. Ale Joachim, młody chłopak z Ghany, nie rezygnuje z marzeń…

 

Kilka słów o Joachimie

 

Joachim Duut  ma 25 lat. Mieszka w  Gushiegu w Ghanie. Wychowuje go matka. Joachim ma sześcioro rodzeństwa. Pomimo bardzo skromnych warunków, również dzięki wsparciu Darczyńców Fundacji DZIECI AFRYKI, ukończył Tamale Technical University, zdobywając wykształcenie elektrotechniczne. Joachim stoi u progu dorosłości. Z głową pełną marzeń, powrócił do rodzinnego domu. Teraz chce spłacić „dług” wobec swojej społeczności  i pomóc matce w utrzymaniu rodziny. Joachim wie jak to zrobić. Marzenia przekuł w bardzo konkretny biznes plan, który naszym zdaniem ma duże szanse na powodzenie.

 

Biznes plan Joachima

 

Joachim marzy o założeniu małej myjni motocykli i innych pojazdów w Bandaya-Gushiegu w północnym regionie Ghany, gdzie mieszka ze swoją rodziną. Firmę nazwie Duut Enterprise.  Część zysków zainwestuje w sklep z artykułami elektrycznymi, prowadzący również usługi w zakresie zgodnym z wykształceniem  mężczyzny. Joachim zbadał rynek, w najbliższym obszarze nie ma myjni, natomiast w związku z rozbudową okolicy rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Joachim posiada skromny wkład finansowy, środki które zdołał odłożyć, pragnie zainwestować w zakup terenu wzdłuż drogi, na którym powstanie myjnia, są one jednak niewystarczające na jej budowę i uruchomienie.

 

Jak i dlaczego warto pomóc Joachimowi?

 

Joachim potrzebuje wsparcia finansowego. Szczegółowo obliczył koszt inwestycji. Brakująca kwota, której potrzebuje do rozpoczęcia działalności to 1.000 EUR (około 5.000 PLN)Za pozyskane środki Joachim wyleje posadzkę, zbuduje zadaszenie, zakupi i zainstaluje myjkę, zbiornik wody, przyłącza elektryczne.

 

Po miesiącu myjnia zacznie przynosić pierwsze zyski. Joachim planuje zatrudnić wówczas dwóch pomocników – chłopców, którzy jak kiedyś on sam potrzebują pieniędzy, by wesprzeć własną edukację. Po kilku miesiącach, część zysków zostanie zainwestowana w otwarcie sklepu elektrycznego. Joachim będzie przyuczał swoich pracowników w kierunku prowadzenia prostych usług elektrotechnicznych.

Dlaczego firma Joachima jest wyjątkowa?

 

Firma Joachima zapewni utrzymanie jego rodzinie, ale też wspomoże lokalną społeczność. Po sześciu miesiącach działalności plan Joachima zakłada przeznaczenie 20% zysków na działalność Szkoły Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli, która otworzyła mu szansę na lepsze życie i niezależność.

 

Dla nas to zaledwie kilka tysięcy złotych, dla Joachima i społeczności, w której żyje to szansa na godne życie i lepszą przyszłość.

Pomożesz urzeczywistnić marzenie Joachima?

 

Wsparcia można udzielić wpłacając dowolną kwotę przez aktywną zbiórkę na portalu Siepomaga.pl

https://www.siepomaga.pl/joachim-duut

 

Elżbieta Wolska

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK