FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

Zespół

Elżbieta

Wolska

 

sekretarz Zarządu,

opiekun wolontariuszy misyjnych

Katarzyna

Piotrowiak-Tyc

 

sekretarz Rady

Mariusz

Smelkowski

 

członek Rady

Teresa

Stachowicz-Janke

 

członek Zarządu,

rzecznik prasowy,

koordynator programu

"Czyta woda"

Robert

Noga

 

założyciel,

prezes Zarządu

Paweł

Werakso

 

założyciel,

przewodniczący Rady

Iwona

Kreczmańska

 

członek Zarządu

DOŁĄCZ DO NAS

MARKET DZIECI AFRYKI 24h/7

Globtroter, właściciel prywatnej firmy. „Ludzie często zadają podobnie brzmiące pytanie – Dlaczego Afryka?… przemierzając niemalże cały świat właśnie tutaj spotkałem najbardziej skrajną nędzę a zarazem najwięcej szczerego ciepła. To uczy pokory i szacunku…”

Pedagog specjalny, wychowawca młodzieży, podróżnik. „Ubóstwo Afrykanów budzi we mnie pokorę, ich naturalna radość wyzwala energię a wdzięczność motywację podejmowania trudu. Wierzę, że dziś obdarowani oddadzą otrzymane dobro swoim dzieciom i krajowi a Świat stanie się odrobinę piękniejszy”.

Z zawodu nauczyciel, na co dzień pracuje z młodzieżą dotkniętą różnego rodzaju niepełnosprawnością. „Nikt nie jest samotną wyspą, uważam, że nawet najdrobniejsze gesty życzliwości mają ogromne znaczenie, a dobro, które czynimy powraca…”

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obecnie pracownik administracji. Kontynent afrykański, dzieci oraz niesienie pomocy mam w sercu – stąd wolontariat w Fundacji DZIECI AFRYKI.  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Jestem niepoprawną optymistką i marzycielką. Z radością łączę swoje pasje, podróże i fotografię.

Nauczycielka w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie. „W swojej pracy spotykam się z młodzieżą, którą pragnę uwrażliwić na ludzką biedę i krzywdę. Na co dzień wychowuję trzy wspaniałe córki. Cierpliwa i pogodna osoba. Miła i kochana mama, która rozumie potrzeby innych ludzi”.

Z wykształcenia ekonomista, absolwentka SGH w Warszawie. Zawodowo związana z branżą reklamową. Kiedy myślę o Afryce moje serce zaczyna bić szybciej. To miejsce, które daje mi siłę i energię do działania. Czas tu płynie wolniej, ludzie żyją bliżej natury i mają zupełnie inne, jakże przyziemne priorytety. Razi tu bieda, brak dostępu do wody pitnej, opieki medycznej i edukacji. Często to niewyobrażalnie trudne i biedne życie. Tu zrodziła się moja pasja, której nie zamieniłabym na żadną inną. Tą pasją jest pomaganie dzieciom, danie im szansy na normalne, bardziej godne życie.

Technik kryminalistyki, podróżnik. „Z racji wykonywanego zawodu w życiu codziennym spotykam się z przemocą i okrucieństwem, jednak to czego doświadczyłem w trakcie poznawania egzystencji ludzi Czarnego Lądu uświadomiło mnie, że każdy dzień to walka o przetrwanie.

Anna

Goworowska

 

członek Rady,

koordynator programu "Edukacja pełna inspiracji"

Dariusz

Tuleja

 

członek Rady,

koordynator programu "Dar dla oczu"

Zawodowo związana z marketingiem, dziennikarstwem i szkoleniami. Prywatnie pełna spontanicznych pomysłów podróżniczka między kontynentami, osoba patrząca pozytywnie na świat, wierząca, że chcieć to móc. „Zawsze uważałam, że nawet drobne, ale szczere gesty w kierunku innej osoby mogą dać wsparcie, wywołać uśmiech lub zmotywować do działania. Afryka zawsze była dla mnie szczególnym miejscem, które chciałam wspierać. Dlatego właśnie współpracuję z fundacją.”

Lekarz okulista. Pracuje w swoim gabinecie. „Robię to co lubię, dlatego praca zawodowa, mimo iż zajmuje dużo czasu, sprawia mi przyjemność. Uwielbiam też podróże. Dzięki Iwonie Filipeckiej zaangażowałem się w akcję „Okuliści dla Afryki” a potem we współpracę z Fundacją „Dzieci Afryki”. W czasie wyjazdów poznałem wspaniałych i niezwykłych ludzi – misjonarzy, poznałem też jak biednie i w jak trudnych warunkach żyją mieszkańcy Afryki. Uważam, że najważniejsza jest pomoc dzieciom, stworzenie im warunków do edukacji, do rozwoju, do lepszego życia. Mogę to zrobić pomagając tym, którzy źle widzą”.

Pochodzę z okolic Przemyśla, ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim, jestem ratownikiem KPP. Moją pasją są języki obce, podróże, przyroda, bieganie, siłownia oraz kolekcjonowanie pamiątek i wspomnień. Czytam dużo książek o tematyce religijnej i przygodowej. Praca w fundacji daje mi wiele radości i satysfakcji, a wszystko zaczęło się od wolontariatu i chęci wyjazdu na misje do Afryki. Fundacja stworzyła mi taką możliwość wyjazdu do Kamerunu w 2017 roku. Było to niesamowite przeżycie i zderzenie się z inną kulturą. Afryka jest dla mnie bardzo tajemnicza i intrygująca. To wielka różnorodność i bogactwo, które wymaga podejścia pełnego troski, zrozumienia i kreatywności, bo wbrew pozorom pomoc tam wcale nie jest łatwym zadaniem.

Dżesika

Haręzga

 

sekretarz biura,

programy adopcyjne

+Śp. Napoleon

Werakso

 

współzałożyciel

(03.10.1921 – 23.06.2016)

Beata

Warzecha-Litwa

 

współtwórczyni fundacji,
honorowy członek Zarządu

Emerytowany księgowy w wieku 88 lat dołączył do założycieli Fundacji DZIECI AFRYKI. W swojej autobiograficznej książce „Ewangeliczny Pielgrzym” napisał: „W moim życiu były dni radości, szczęścia i dumy, ale też chwile straszne. Bóg obdarzył mnie siłą, abym mógł przeżyć te tragiczne dni, dał moc przetrwania mroków cierpień i rozczarowań. Nadzieja nie opuszczała mnie. Dziś pozostało tylko echo tamtych wydarzeń i smutek, i żal. Jestem człowiekiem sumienia”.

Pielęgniarka pracująca w szpitalu w Myślenicach. „Od zawsze porusza mnie ból i cierpienie dzieci. Na ich twarzyczkach podziwiam malującą się szczerą i nieopisaną radość z życia, mimo wszystko. Tak pięknie potrafią cieszyć się każdym dniem i drobiazgiem, który otrzymują! Na co dzień jestem mamą dwojga dzieci”.

Szkoła w Kwamneke

Szkoła w Bundoli