lub wykonaj przelew

 
Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna SA3 - dziewczęta w Bouar (adres e-mail)*
 
kod SWIFT: BREXPLPWMBK
   *podając adres e-mail otrzymasz do końca lutego wykaz wszystkich darowizn przekazanych w roku poprzednim w celu odliczenia od podatku 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


 

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

deklaracja

 

Imię i nazwisko
Adres zamieszkania
Numer telefonu
Adres e-mail
Liczba dziewcząt do opieki
Częstotliwość wpłat
Okres opieki
Uwagi
Jestem osobą pełnoletnią
Wyrażam zgodę na przetwarzanie daych osobowych zgodnie z RODO
Sposób otrzymywania korespondencji
Data wypełnienia deklaracji
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Fundacja DZIECI AFRYKI

od roku 2015 na realizację programu wydatkowała*:

 

 

 

*stan na dz. 31 grudnia 2023

W wyniku podjętej współpracy z misjonarkami ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, pełniącymi służbę na rzecz ubogich w Republice Środkowoafrykańskiej, fundacja wspiera dziewczęta pragnące nauczyć się zawodu krawieckiego.

 

Beneficjentami programu pomocowego są uczennice różnych wyznań, z ubogich rodzin, Centrum Kulturalnego św. Kizito w Bouar. W czasie trzyletniego kursu szycia, prowadzonego przez s. Izabelę Pilorz oraz miejscowe nauczycielki, poznają techniki krawieckie oraz szkolne.

 

Nauka zawodu, w przypadku afrykańskich dziewcząt, jest zadaniem niezmiernie ważnym. W kraju, w którym kobieta nie ma większych praw, a jej życie skupione jest wokół rodziny i obowiązków domowych, los jej zależy od woli mężczyzny; ojca lub męża. Kobieta w afrykańskiej wiosce, w której nie ma możliwości kształcenia, często analfabetka, nie ma szans na poprawę swojego losu i perspektywę lepszego życia. Zdobycie zawodu i możliwość późniejszego zarobkowania to szansa na utrzymanie siebie, rodziny, na lepszą przyszłość.

 

„Bilet do Świata" dla dziewcząt w Bouar to program polegający na wspieraniu w edukacji konkretnej dziewczyny. Osoba przystępująca do programu wypełnia deklarację pomocy, którą świadczy przez trzy lata na rzecz dziewczyny, którą zna z imienia i nazwiska, posiada jej fotografię. Dziewczyna objęta programem pomocy wie, że jest wspierana przez osobę z Polski, ale nie zna jej imienia i nazwiska, nie może nawiązać z nią kontaktu (ewentualny kontakt wyłącznie przez fundację i misjonarkę).

 

Po pomyślnym ukończeniu kursu, z funduszu przeznaczonego dla wychowanki fundacji, kupowana jest dla niej maszyna do szycia lub za jej równowartość wyprawka do haftowania albo robienia na drutach (w zależności od nabytych umiejętności). Osoba wspierająca dziewczynę, na zakończenie trzyletniego kursu, otrzymuje od niej podziękowanie w formie własnoręcznie wykonanej pracy wraz ze zdjęciem z podarowaną wyprawką.

 

Z uwagi na możliwość przerwania nauki przez wychowankę dopuszcza się przekierowanie środków na inną (nową) uczennicę. O fakcie i przyczynach przerwania nauki fundacja zawiadamia polskiego opiekuna.

 

Koszt trzyletniego programu pomocowego wynosi 2.160 zł

 

dopuszcza się wpłaty roczne po 720 zł, półroczne po 360 zł, kwartalne po 180 zł, miesięczne po 60 zł

 

Dziewczęta można wspierać bez wypełniania deklaracji:

DZIEWCZĘTA W BOUAR

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK