POMAGAM

01 grudnia 2020

MISJONERA 2021 - RADOŚĆ ODKRYWANIA

grupa na FB MISJONERA 2021 – Radość odkrywania

 

Coroczna wyprawa z misją niesienia pomocy i sprawiania radości afrykańskim dzieciom, pomimo wielu ograniczeń wynikających z ogólnoświatowej pandemii COVID-19, planowana pierwotnie na drugą połowę stycznia, została przełożona na marzec – w związku z trzecią falą pandemii w Europie.

 

Jeśli dojdzie do skutku, a mocno wierzmy że TAK!, to jej szlak poprowadzi fundacyjnych „podróżników z misją” na krańce północnej Ghany, by rozświetlić promyk nadziei tam, gdzie zwykle „diabeł mówi dobranoc”.

 

I nie ma w tej frazie przesady. Bundoli i Gnani to miejsca bardzo odległe od tętniącej życiem cywilizacji i jednocześnie zapomniane, do których nikt z zewnątrz nie dociera. Za sprawą misjonarza o. Mariusza Pacuły SVD w roku 2013 trzem cywilom z fundacji (nie duchownym) udało się odkryć nieznany świat plemienia Komba. W takie zapomniane miejsca chyba nikt nie chce trafić. Nie ma w nich bowiem żadnych wygód takich jak elektryczność, zasięg telefonii komórkowej, bieżąca woda i absolutnie nic godnego uwagi przeciętnego turysty. Jednak dla „podróżników z misją” takie zapomniane miejsca są szansą na stworzenie warunków edukacji dla najmłodszego pokolenia, wybudzenia go z letargu, zainspirowania do aktywności, rozwoju osobistego i poznania świata.

 

W Bundoli od siedmiu lat działa już szkoła Dzieci Afryki dla najmłodszych dzieci. Od stycznia w nowowybudowanym budynku przyjmie także uczniów klas starszych.

 

W Gnani – wiosce czarownic, gdzie mieszkają kobiety i dzieci posądzone o czary fundacja wspiera okazjonalnie jej mieszkańców – absolutnie najbiedniejszych z biednych, zmuszonych do życia poza marginesem społeczeństwa.

 

Właśnie dzieci z tych najbiedniejszych i zapomnianych wiosek świata są beneficjentami planowanej na styczeń MISJONERY do Ghany. Dla nich, fundacyjni „podróżnicy z misją”, przemierzą najpierw tysiące kilometrów w przestworzach, potem setki po ghańskich drogach, by na koniec pokonać dziesiątki kolejnych kilometrów po bezdrożach północnej części kraju. Robert Noga i Paweł Werakso – założyciele fundacji oraz Agata Wiszniewska – podróżniczka i wolontariuszka Dzieci Afryki zorganizują dzieciom najpiękniejsze dni, pełne niezapomnianych chwil, bogatych w atrakcje, by przywrócić im radość dzieciństwa, uchylić okno na świat, dać nadzieję na lepsze jutro.

 

W planie misjonerskiej wyprawy, poza formalnymi sprawami takimi jak uroczystość oddania do użytku drugiego budynku szkoły Dzieci Afryki nr 2 im. Ryszarda Kapuścińskiego wraz z domem dla nauczycieli i wolontariuszy z Polski, zakup i wręczenie podręczników uczniom w Bundoli oraz udzielenie edukacyjnego wsparcia dzieciom w Gnani, jest organizacja pięciodniowej wycieczki autokarowej nad ocean (opcja 1) lub dwudniowej po północnej Ghanie (opcja 2) – w zależności od budżetu przedsięwzięcia.

 

Skupiając się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb dzieci, często odsuwamy na później moralny obowiązek zadbania o realizację ich niezaprzeczalnego prawa do radosnego, beztroskiego dzieciństwa, które w Afryce trwa przecież tak krótko!

 

 

Wspierając MISJONERĘ stajesz się jednym z fundatorów wspaniałej dziecięcej przygody, która bez Twojej pomocy, w trudnych afrykańskich warunkach, nigdy by się nie wydarzyła.

 

Wspierając MISJONERĘ dołączasz w sposób duchowy do „podróżników z misją”, możesz śledzić wyprawę na bieżąco, wysyłając zaproszenie do prywatnej grupy utworzonej na portalu FB „MISJONERA 2021 – Radość odkrywania” (po zaksięgowaniu dowolnej wpłaty od Ciebie z tytułem „MISJONERA 2021″ zostaniesz przyjęty).

 

Wspierając MISJONERĘ darowizną przynajmniej 50 zł otrzymasz pocztówkę z Ghany podpisaną przez dzieci uczestniczące w niezwykłej wyciecze (pocztówki mogą zostać wysłane z Warszawy, jeśli ghańskie urzędy pocztowe w styczniu nadal nie będą świadczyły usług do Europy).

 

Minimalny budżet przedsięwzięcia to 5.000 zł, optymalny 13.200 zł +… Zbiórka trwa do 28 lutego 2021 r. Fundacyjni „podróżnicy z misją” tradycyjnie koszt wyprawy pokrywają z własnej kieszeni.

 

Pięknie dziękujemy za dar Twojego serca:


FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M2 – MISJONERA 2021

 

 

 

akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc  mamy już 3.742,00 zł
/stan na dz. 17.02.2021 r./

 

Agnieszka - Choszczno
Agnieszka – dotpay
Agnieszka - Niżatyce
Alicja – dotpay
Andżelina - dotpay
Aneta - Karpacz
Anna – Kamienica Królewska
Anna - Łódź
Anna - Swarzędz
Anna – Warszawa
Barbara – Warszawa
Beata - Kotuń
Beata – Myślenice
Elżbieta – Wyględy
Ewa – Warszawa
Damian – Wejherowo
Filip – Podkowa Leśna
Kamila – dotpay
Katarzyna - Górowo Iławieckie
Krzysztof – Otwock
Maria – Poznań
Mateusz – dotpay
Monika - Zamość
Patryk – Adamowo
Patryk - Susz
Paweł – Łomianki Dolne
Radosław – Warszawa
Robert - Warszawa
Weronika - dotpay

 

879 zł na zbiórce FB /stan na dz. 17.02.2021 r./

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK