wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

19 czerwca 2022

MISJONERZY 2022 - ZASŁUŻENI DLA DZIECI AFRYKI

 

Do Księgi Wyróżnionych Dzieci Afryki, Założyciele fundacji dopisali nazwiska kolejnych osób o pięknych i bezinteresownych sercach. Podczas tegorocznego Święta Dzieci Afryki w Częstochowie, które odbyło się 12 czerwca, Robert Noga i Paweł Werakso wyróżnili tych, którzy w ostatnich latach w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju działań fundacji w kraju i na kontynencie afrykańskim.

 

 

w kategorii wolontariat krajowy wyróżniono Sylwię Ausfeld

 

Osoba nominowana od wielu lat wspiera działania fundacji w kraju na rzecz jej projektów w Afryce. Osobiście poznała już Czarny Ląd, odwiedzając przed laty jego wschodnie wybrzeże. Gdy po raz pierwszy przekroczyła próg miejscowego sierocińca zaalarmowała cały znany jej świat, by poprawić los mieszkających w nim dzieci.

 

Sylwia Ausfeld… od lat niestrudzenie porusza serca setek osób rocznie, by przekonywać je o potrzebie pomagania. I czyni to bardzo skutecznie w miejscu pracy, podczas niedziel misyjnych, czy pielgrzymek. Oczkiem w jej głowie są projekty rozwojowe, szczególnie te, mające służyć dzieciom osieroconym. Chyba tylko jej znana jest liczba wszystkich kur i perliczek, owiec i baranków, kóz, krów, byków i ukochanych, nad wszystkie boże stworzonka, świnek, które zamieszkały, dzięki wysiłkom wolontariuszki, na farmach w Tanzanii i Kamerunie, pomagając usamodzielnić się trzem sierocińcom.
 

w kategorii wolontariat w Afryce wyróżniono Consolatę Abbe

 

Osoba nominowana zaangażowana jest w wolontariat w Afryce od wielu lat. Jej sercu bliskie są osoby potrzebujące pomocy zwłaszcza dzieci, w tym niepełnosprawne fizycznie i psychicznie. Ostatnie swoje urodziny postanowiła spędzić w sierocińcu właśnie z kalekimi dziećmi, by sprawić im radość, okazać zainteresowanie i ufundować smaczny, urodzinowy posiłek. Będąc dzieckiem sama doświadczyła wsparcia od polskich misjonarzy. Gdy była już osobą dorosłą została przez nich zarekomendowana fundacji, by pomóc jej ukończyć kosztowe studnia z zarządzania finansami.

 

Consolate Abbe… przed kilkoma laty beneficjentka fundacji, teraz jej wolontariuszka w Ugandzie. Podczas naszego pierwszego spotkania, wyraziła wolę współpracy z fundacją, pragnąc w ten sposób zwrócić otrzymaną pomoc. Obecnie jest nieocenionym wsparciem w realizacji projektów adopcyjnych oraz cennym pośrednikiem w kontaktach ze szkołą Dzieci Afryki w Kiruddu oraz partnerami. Wzorowo reprezentuje fundację w Ugandzie. W imieniu polskiej organizacji wizytuje miejsca, także odległe, by zdiagnozować zgłoszony fundacji problem. Jej wizytówką jest profesjonalizm działania, który umacnia pozycję fundacji w jej kraju.

 

w kategorii Darczyńca / Sponsor wyróżniono Pana Stefana Gwoździa

 

Osoba nominowana wspiera działania fundacji od roku 2012. Przez 10 lat, razem z Dziećmi Afryki, buduje dobro na kontynencie niesprawiedliwości społecznej. Aktywnie włącza się w projekty dożywiania oraz z zakresu przedsiębiorczości, hojnie je wspierając.

 

Pan Stefan Gwóźdź z Wadowic Dolnych… osoba o wysokim stopniu empatii reprezentuje szerokie grono Ludzi Pięknych Serc, którzy zaufali naszej fundacji. Z pasją zaangażował się w poprawę warunków życia naszych ubogich afrykańskich sióstr i braci, niosąc im wiarę w drugiego człowieka oraz nadzieję na lepsze jutro. Stali Darczyńcy, tacy jak pan Stefan, są dla fundacji siłą, która napędza jej działania. Ta siła, w formie stałych darowizn, umożliwia realizację projektów a także zaspokajanie podstawowych oraz tych bardziej ambitnych potrzeb naszych beneficjentów.

 

w kategorii Misjoner Honorowy wyróżniono Małgorzatę Kiedrowską

 

Osoba nominowana współpracuje z Fundacją Dzieci Afryki od roku 2017. Jednak jej zaangażowanie misyjne sięga znacznie dłuższego okresu. Misje są drogą jej życia a wizytówką służebna postawa wobec najmłodszych mieszkańców Afryki, którzy na stałe zamieszkali w jej sercu.

 

Małgorzata Kiedrowska… jest misjonarką świecką i ambasadorem dobra w krajach środkowej Afryki. Bezinteresownie dzieli się wiedzą i umiejętnościami pedagogicznymi z afrykańskimi koleżankami i kolegami. Stale zabiega o wyższą jakość edukacji w afrykańskich wiejskich szkołach. Jej głowa, zatroskana o dzieci, zawsze pełna jest pomysłów. Jesteśmy dumni, że część z nich mogliśmy realizować razem. Zawsze chętna do współpracy i dzielenia się doświadczeniem misyjnym. Jest inspiracją dla osób poszukujących swojego miejsca w przestrzeni działalności charytatywnej w Afryce. Współpraca z Małgosią jest zaszczytem
i przyjemnością.

 

 

Wszystkim wyróżnionym składamy najserdeczniejsze podziękowanie i gratulacje!

 

Robert Noga & Paweł Werakso
Założyciele Fundacji Dzieci Afryki

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK