wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

25 czerwca 2023

MISJONERZY 2023 - GRATULUJEMY! 

 

Założyciele fundacji podczas Święta Dzieci Afryki w Częstochowie, które odbyło się 18 czerwca, wyróżnili kolejne osoby, które w ostatnich latach w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju działań fundacji w kraju i na kontynencie afrykańskim.

 

 

KATEGORIA WOLONTARIAT W AFRYCE…
 

Osoby nominowane to bez wątpienia obywatele świata. Ludzie wolni i świadomi, wrażliwi na potrzeby ubogich, zatroskani o los planety. Z pasją i zaintrygowaniem każdego dnia poszukujący prawdy i odpowiedzi na pytanie „jak mądrze pomagać, by nie szkodzić?”. Oboje przez ostatnie lata, razem z Fundacją Dzieci Afryki, zaangażowani w przygotowania do odkrywania powyższych prawd w praktyce. Przed trzema tygodniami wrócili z ostatniej swojej wyprawy życia, a pierwszej do Afryki… Iwona Sarna i Marcin Gradowski.

 

Oboje wytrwale, z przekonaniem i zaangażowaniem przygotowywali się do wyjazdu misyjnego w ramach fundacyjnego szkolenia wolontariackiego. Następnie z poświęceniem i pasją przez trzy miesiące realizowali pieczołowicie przygotowany program pracy z uczniami szkoły Dzieci Afryki w ugandyjskim Kiruddu. Kreatywni, kompetentni, zaradni wzorowo zdali egzamin z działań pro-bono w praktyce. Z największą satysfakcją wyróżniamy pierwszych przeszkolonych przez fundację wolontariuszy misyjnych, z nadzieją na dalszą współpracę.

 

 

 

KATEGORIA WOLONTARIAT KRAJOWY…

 

Osoba nominowana związana jest z fundacją od roku 2017. Początkowo wspierała jej działania stałymi wpłatami. Później zaproponowała swój wkład w rozwój fundacji, dzieląc się cenną wiedzą i umiejętnościami zawodowymi. Jej cicha praca zza komputera, niewidoczna dla osób z zewnątrz, z każdym rokiem zmienia standard pracy biurowo-administracyjnej na coraz wyższy, usprawniając codzienne funkcjonowanie biura.

 

Dawid Węgrzyn… specjalista w dziedzinie tworzenia narzędzi programistycznych zmodernizował system księgowania i archiwizowania. Zintegrował ów system z płatnościami na stronie internetowej fundacji i Markecie Dzieci Afryki. Zawsze pomocny, na bieżąco rozwiązuje zgłaszane problemy techniczne. Poznając coraz lepiej specyfikę pracy biurowo-administracyjnej proponuje coraz to nowe rozwiązania programistyczne, które będą mogły usprawniać kolejne obszary codziennej pracy jeszcze przez długie kolejne lata.

 

 

 

KATEGORIA DARCZYŃCA / SPONOSR

 

Osoba nominowana wspiera działania fundacji od roku 2013. Przez 10 lat, razem z Dziećmi Afryki, buduje dobro na kontynencie niesprawiedliwości społecznej. Regularnie, każdego miesiąca, hojnie wspiera fundusz misyjny, umożliwiając fundacji realizację celów statutowych w Afryce. 

 

Pan Mateusz Skut… z miejscowości Łambinowice w Województwie Opolskim, nie mógł wyjechać osobiście na misje, gdyż jego losy potoczyły się inaczej. Sprawy misji jednak bliskie były i są jego sercu, czemu od 10 lat wytrwale daje świadectwo. Ileż to już projektów dofinansował Pan Mateusz? Trudno to policzyć. Jedno jest pewne, ziarna dobra jakie zasiał we współpracy z naszą fundacją, uszczęśliwiły dziesiątki a może i setki osób, dając im ciepłą strawę, kubek czystej wody, plecak do szkoły czy lekarstwo na chorobę. Pana hojny dar daje ubogim w Afryce nie tylko radość ale i nadzieję, jest dowodem solidarności międzyludzkiej oraz Miłości.  

 

 

 

KATEGORIA… MISJONER HONOROWY…

 

Osoba nominowana bliska jest sercom Założycieli. Jak byli dziećmi uczyła ich ministrantury. Gdy okazjonalnie wracali do rodzinnego miasta, okazywała im przyjaźń. Gdy założyli Fundację Dzieci Afryki otworzyła dla niej drzwi parafii, umożliwiając rozsiewania ducha misyjnego w ich rodzinnym Choszcznie… ks. Andrzej Lemieszko.

 

Ks. Andrzej Lemieszko, od 13 lat duszpasterz fundacji, autor modlitwy wstawienniczej do jej Patronów: Czarnej Madonny z Jasnej Góry i Św. Kizito - 14. letniego ugandyjskiego męczennika. Pierwszy proboszcz parafii św. Jadwigi w Choszcznie i budowniczy kościoła pod jej wezwaniem - świątyni, która gościła dziesiątki polskich i nie tylko misjonarzy, wspierając tym samym misyjną działalność Kościoła oraz działalność fundacji na rzecz ubogich. Ks. Andrzej zawsze służy radą, błogosławi dziełom fundacji, głosi płomienne kazania, dając świadectwo działalności fundacji w Afryce. Z największą radością, w roku jubileuszowym 40. lecia kapłaństwa, składamy podziękowanie za ducha misyjnego, za modlitwę i obecność.

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK