wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

22 lipca 2021

PŁACZ I MODLITWA O ZDROWIE PACJENTA

 

List, który wlewa w serca wiarę oraz nadzieję w sens i słuszność działań fundacji. Właśnie taki niedawno otrzymaliśmy z Ghany od byłego podopiecznego, stypendysty programu "Bilet do Świata". Dziś John Mbiyieba jest już lekarzem oraz wolontariuszem Dzieci Afryki. Czujemy się zobligowani, by podzielić się jego treścią, ponieważ list również jest adresowany do wszystkich Darczyńców, którzy w ostatnich latach wspierali jego edukację.

 

Dr John Mbiyieba opisuje sytuację, która przydarzyła mu się ostatnio w pracy, a która finalnie dostarczyła bardzo dużo osobistej radości. Pisze: To kolejna chwila radości, którą chcę podzielić się ze wszystkimi moimi Darczyńcami: kierownictwem Dzieci Afryki oraz wszystkimi partnerami Fundacji.Dalej opisuje co dokładnie się wydarzyło.

 

Otóż do szpitala w Tamale, w którym pracuje, trafił pacjent, 48 – letni mężczyzna, z nadciśnieniem, który nie stosował leków. Miał on rozległy krwotoczny udar móżdżkowy, był w stanie półprzytomności i posiadał trudności z komunikowaniem się. Jego stan zdrowia rokował na bardzo poważny. John był bezpośrednio odpowiedzialny za prowadzenie sprawy tego pacjenta. Jak pisze w liście, zajmował się nim przez 22 dni.

 

I tak na skutek rzetelnych decyzji młodego lekarza, ów mężczyzna zaczął wracać do zdrowia. Jego stan poprawił się na tyle, iż mógł się poruszać i komunikować. Wkrótce został wypisany ze szpitala. Był on bardzo wdzięczny Johnowi, nazywając go nawet swoim synem.

 

Podziękowań nie szczędziła również rodzina owego pacjenta. Jak pisze John, wyleczenie ciężko chorego mężczyzny sprawiło mu ogromną radość. Był on bardzo przejęty jego stanem. Płakał i modlił się do Boga o zdrowie pacjenta. Stąd taki wybuch szczęścia, gdy kondycja chorego uległa znacznej poprawie.

 

Młody lekarz najbardziej pragnie podkreślić swoją wdzięczność dla wszystkich Darczyńców oraz całej Fundacji Dzieci Afryki. Jest przekonany o tym, że to dzięki wsparciu Ludzi Pięknych Serc, jest teraz w tym miejscu i może robić tak wielkie rzeczy jak przywracać ludzi do zdrowia, dając im uśmiech i nadzieję.

 

To co najbardziej rzuca się w oczy, czytając list, to ogromna wrażliwość początkującego praktykę lekarską na cierpienie innych oraz wdzięczność za uczynione mu dobro. W tej krótkiej wiadomości zawiera się tak wiele nauki. I nie chodzi tu oczywiście o pojęcia medyczne, którymi biegle operuje John, ale o to jak niesie się uczynione dobro. Raz wyświadczone staje się jak iskra, z której powstaje wielki płomień. Podobnie może być ze złem. To od nas zależy jaką iskrę rozniecimy w ludzkich sercach.

 

Adam Amine

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK