POMAGAM

23 czerwca 2024


TOUR PO AFRYCE Z MISJĄ

 

 

Alan i Kristina swoim nietuzinkowym samochodem planują wyprawę z misją przez Afrykę pod patronatem Fundacji Dzieci Afryki. "Takie inicjatywy warto wspierać, bo wypływają prosto z młodzieńczych serc, z potrzeby pomagania i sprawiania radości - zupełnie tak jak było to w naszym przypadku" - komentuje Robert Noga, współzałożyciel fundacji.

   

W pierwszym półroczu 2025 roku na trasie o długości ponad 7.000 km odwiedzimy wybrane placówki oświatowe i zorganizujemy program edukacyjno-rozrywkowy dla afrykańskich dzieci.

 

Czy wyruszasz z nami?

 

Angażując się w naszą wyprawę to Ty pomagasz w zakupie gier planszowych, żywności oraz artykułów higienicznych dla dzieci w kilku krajach w Afryce.

 

Nasza podróż rozpocznie się w Namibii. To tam planujemy odebrać nasz samochód po jego długiej podróży statkiem. W następnych tygodniach planujemy przejechać ok. 6.500 km przez takie kraje jak: Namibia, Zambia, Malawi, Rwanda, Uganda, Kenia i Tanzania. Po drodze odwiedzimy placówki oświatowe i poznamy lokalne społeczności, przede wszystkim dzieci i młodzież. To właśnie im możemy wspólnie pomóc!

 

Nasz Suzuki Samurai to niezwykle charakterystyczny samochód terenowy, wyglądający nieco jak zabawka z dziecięcych marzeń. Ale nie daj się zwieść jego słodkości! Jest on bardzo walecznym wojownikiem w terenie. To auto, które, choć dalekie od luksusu, urzeka serca na całym świecie. Jest oczywiście bardzo niewygodny, co jednak dodaje mu uroku i czyni każdą podróż niezapomnianą przygodą.

 

Nasza ekspedycja to więcej niż zwykła wyprawa - to misja, która narodziła się z pragnienia niesienia pomocy dzieciom w odległych zakątkach Afryki. Naszym celem jest odwiedzenie społeczności, gdzie dzieci zmagają się z trudnościami codziennego życia. Wyruszamy, by dostarczyć nie tylko artykuły pierwszej potrzeby, ale przede wszystkim edukację i radość poprzez program edukacyjno-rozrywkowy.

 

Twoja darowizna to kropla w morzu, która stanie się falą radości dla wielu młodych ludzi w różnych krajach Afryki.

 

Dzięki Twojemu wsparciu, zakupimy materiały, które będą służyły dzieciom jeszcze na długo po naszym powrocie do Europy.

Podczas naszych odwiedzin poszczególnych placówek przeprowadzimy program, który połączy naukę z zabawą.

 

W każdej placówce chcemy nauczyć dzieci czegoś na temat: higieny osobistej, ekologii, różnorodności kulturowej, ochrony środowiska

organizując pokazy filmów, gry i zabawy oraz warsztaty tematyczne / eksperymenty.

 

Dodatkowo w każdej placówce przygotujemy:

  • wspólne obiady dla dzieci oraz nauczycieli,
  • sesję zdjęciową + wydruk zdjęć,
  • pokazy filmowe (kino) przy użyciu projektorów.

 

Alan i Kristina

 

 

* * * * * 

 

Alan z zawodu jest logistykiem, a od kilku miesięcy także wolontariuszem Fundacji Dzieci Afryki, Kristina jest naziemną stewardessą, oboje mieszkają w Niemczech. Przy okazji nietuzinkowej, trudnej i pełnej wyzwań przygody - jaką niewątpliwie jest wyprawa samochodowa przez kontynent afrykański młodzi ludzie zamierzają podróżować z misją. Wspaniale, z radością dołożymy wszelkich starań, aby pomóc im osiągnąć założone cele.

 

W Markecie Dzieci Afryki można zakupić symboliczną grę planszową - którą Alan i Kristina przekażą w Waszym imieniu afrykańskim dzieciom.

 

Dziękujemy za okazane wsparcie młodym i odważnym podróżnikom:

 

Fundacja Dzieci Afryki
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna W1 - Tour po Afryce z misją (adres e-mail)*

 

*podając adres e-mail otrzymasz do końca lutego wykaz wszystkich darowizn przekazanych w roku poprzednim w celu odliczenia od podatku

 

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

 

 

projekt Alana i Kristiny wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 0 zł

(stan na 08.07.2024 r.)

 

1.
2.
3.

    

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK