POMAGAM

29 października 2023

W BOUAR RADOŚĆ Z NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

 

 

Dzieci jak zwykle z wielką radością powróciły po wakacjach do swoich szkół. Dzieci objęte programem adopcyjnym są z różnych miejscowości i uczęszczają do różnych szkół. W niektórych szkołach zajęcia odbywają się na zmianę, w jednym tygodniu rano, w następnym po południu - wyjaśnia s. Barbara Samborska, Pasterzanka, misjonarka w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

Dla dzieci w każdą sobotę organizujemy, przy centrum kulturalnym, różne aktywności sportowe i taneczne. Zajęcia te prowadzą salezjanie. Nasze dzieci w miarę możliwości uczestniczą w tych zajęciach. Starsze dziewczyny nawet pomagają w prowadzeniu tych zajęć, np. w zajęciach z tańcami. Specjalnie dla naszych dzieci organizowane są zajęcia wyrównawcze po południu dla tych dzieci, które miały zajęcia szkolne przed południem. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, aby można było pracować indywidualnie ze zwróceniem uwagi na konkretne braki dziecka. Dzięki temu wszystkie mają szansę na poprawę swoich wyników w szkole, niektóre z nich są pierwsze w swojej klasie, dla innych jest to szansa na uzyskanie promocji do następnej klasy. Dzieciom zawsze podjemy orzeszki ziemne, bo są bardzo odżywcze. Ważne jest to, aby w międzyczasie mogły coś przekąsić.

 

Ze starszymi dziewczynami spotykamy się na modlitwie, formacji, czasami są to wyjazdy na parę dni. Na takim wyjeździe dziewczyny same przygotowują posiłek.

 

W tym roku Msza Święta na zakończenie roku szkolnego, w Waszej intencji, była sprawowana 3 lipca. Niestety pora deszczowa trochę nam przeszkodziła, bo niewiele osób dotarło. Była to też okazja do spotkania się z rodzicami lub opiekunami dzieci, którzy wyrazili swoją wdzięczność za okazaną pomoc dla ich dzieci.

 

W imieniu dzieci, rodziców i opiekunów bardzo dziękuję za pomoc naszym dzieciom. Jest to dla nich ogromna szansa na naukę w dobrych szkołach, dzięki temu mają większą szansę na lepsze jutro.

 

Niech Pan Bóg obdarza Was swoim błogosławieństwem i wynagrodzi Wam Wasze dobre serca. Nzapa bata Ala!

 

Z darem modlitwy dzieci, rodzice, opiekunowie
s. Barbara Samborska

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK