POMAGAM

27 sierpnia 2023

WALKA Z GŁODEM W PRAKTYCE

 

 

Walka z głodem w Sercu Afryki w Ngaoundaye ma wiele płaszczyzn - relacjonuje s. Eliza Michalak ze Zgromadzenia Sióstr Pasterzanek. Dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację Dzieci Afryki pomoc najbiedniejszym może być realizowana. Rozliczając ostatnio przekazaną dotację w ramach akcji "walki z głodem" misjonarka wylicza przykłady codziennych bitew o nasycenie głodnych brzuszków, dostarczenie organizmom dziecięcym odżywczych składników, wspieranie najuboższych rodzin.

 

Najpowszechniejszym problem są niedożywione dzieci. Ten chłopiec (zdj.1) z braku odpowiedniego żywienia ma niedobór witamin. zdj.1Spuchnięte ciało, wrzody na rękach i zmiana koloru włosów z czarnego na rdzawy. Z przekazanych środków temu chłopcu i innym dzieciom z problemem niedożywienia mamy możliwość dostarczyć mleko, ryż i słodkie ciastka. Dziękujemy.

 

Kolejna akcja z zagospodarowania funduszy "Walki z głodem w Afryce" to przygotowanie produktów spożywczych dla najbiedniejszych rodzin. W każdej paczce ofiarowanej rodzinie znajduje się ryż, cukier, oliwa, przyprawy, koncentrat, sól i kawa.

 

Niewidomi - kolejna grupa docelowa pomocy żywieniowej. Żyją w skrajnej nędzy. Wielokrotnie pozbawieni pomocy nawet najbliższej rodziny (zdj.tytułowe).

 

Beneficjentami akcji "Walka z głodem" są także noworodki, które straciły biologiczne mamy z powodu śmierci (niedożywienie matki, komplikacje porodowe, HIV, nieleczona malaria). Dziecko bez mleka matki umiera, zakup mleka w proszku z pobliskiego Kamerunu przekracza możliwości ubogich rodzin. Szansą dla tego malucha (zdj.2) jest misyjna pomoc z wykorzystania środków przekazanych w ramach „Walki z głodem w Afryce”. 

 

W naszej szkole większość dzieci to sieroty społeczne. Ponadto dzieci przychodzą na lekcje z odległych okolicznych wiosek, idąc na nogach nawet po 10 kilometrów. Przygotowany 3 razy w tygodniu posiłek dla naszych uczniów to konkretna pomoc w walce z głodem. Dzieci w ubogich rejonach, dotkniętych konfliktem zbrojnym czasami jedzą tylko raz dziennie a nawet raz na kilka dni. Dożywianie dzieci w szkole przekłada się na lepszy rozwój intelektualny i zdrowotny. Najedzone dzieci mniej chorują na malarię, chętniej się uczą i radośniej bawią. Najczęściej gotujemy im ryż z sosem arachidowym i lokalnym warzywami - bardzo smaczny i pożywny posiłek. Dzieci w szkole otrzymują ryż na słodko w ramach akcji " Walki z głodem w Afryce" (zdj.3). 

 

Kiedy rodzą się bliźnięta rodzina rzadko decyduje się na wychowanie obojga dzieci. Wybierają silniejsze a słabsze powoli umiera z głodu. Ratunkiem dla tych maluchów jest konkretna pomoc. Czasami wystarczy kubek mleka regularnie podawany, by uratować kolejne dziecko. Takim bliźniętom także pomagamy, dzięki Waszemu wsparciu jest to możliwe.

 

Najpiękniej dziękujemy :)

 

 

Akcję "Walki z głodem w Afryce" Fundacja Dzieci Afryki prowadzi na portalach społecznościowych. Obecnie zbieramy środki finansowe na zakup żywności dla wychowanków sierocińca w Tanzanii (zrzutka.pl),  dla poszkodowanych przez cyklon w Malawi (siepomaga.pl) oraz  dla ubogich rodzin w Ugandzie (pomagam.pl).

 

można pomóc bezpośrednio także przez rachunek fundacji:

 

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna - walczymy z głodem w Afryce

 

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK