wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

16 października 2022

WOLONTARIAT W AFRYCE W TWOIM ZASIĘGU

 

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE…

 

Kto z nas nie chciałby choć na moment przenieść się na Czarny Ląd? Ile osób śni o pobycie w jakimś zakątku Afryki? Marzycie o wolontariacie w Afryce, ale nie wiecie od czego zacząć? Ta informacja jest skierowana właśnie dla Was.

 

Wybierając wolontariat z Fundacją Dzieci Afryki lepiej poznasz siebie, własne możliwości i potencjał oraz drzemiące w Tobie pokłady dobra, ale przede wszystkim poznasz Afrykę od środka – ludzi i ich codzienne życie, problemy, radości…

 

Dlaczego warto pojechać na wolontariat do szkół Dzieci Afryki i jej uczniów?

 

Powody mogą być liczne. Możesz kierować się potrzebą serca. Możesz chcieć zdobywać nową wiedzę i umiejętności, uczyć się działać w trudnych warunkach, doceniając przez to, co ma się na co dzień. Wolontariat w szkołach Dzieci Afryki to nie tylko sposób pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom, to nie tylko dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Dzięki zaangażowaniu będziesz mieć realną szansę poprawić los afrykańskich dzieci bardziej, niż się może wydawać. Wolontariat w szkole Dzieci Afryki pozwoli zrozumieć, że to, co inne, wcale nie musi być gorsze, a przebyty z dziećmi czas sprawi, że docenisz piękno świata i ludzi, zmienisz swoje priorytety, bardziej otworzysz się na drugiego człowieka.

 

Wolontariat w Afryce – jak dobrze i mądrze pomagać?

 

Do wyjazdu na wolontariat w Afryce należy się mądrze przygotować. Przede wszystkim należy się zastanowić i określić, co będzie jego celem już na miejscu. A potem… Wystarczy się odważyć i otworzyć na nową przygodę! Jeśli więc znajdziesz w sobie trochę odwagi, rozważ możliwość odbycia szkolenia przygotowującego do wolontariatu misyjnego w szkołach Dzieci Afryki.

 

By wyjechać na wolontariat misyjny Dzieci Afryki, musisz mieć ukończone 18 lat i znać język angielski w stopniu komunikatywnym. Przydatne jest wykształcenie pedagogiczne i/lub umiejętność pracy z dziećmi/uczniami. Konieczne jest odbycie 80 godzinnego szkolenia. 

 

Podczas szkolenia zapoznasz się z działalnością Fundacji Dzieci Afryki, szkołami które prowadzi i które wspiera, poznasz problemy społeczności dziecięcej oraz różnice kulturowe. Zdobędziesz podstawy edukacji globalnej, medycy tropikalnej, bezpieczeństwa i profilaktyki oraz dowiesz się jak świadomie i mądrze pomagać. Dowiesz się oczywiście jakie są cele i zadania wolontariusza w placówce misyjnej. Na aktywnych warsztatach z ratownikiem medycznym nauczysz się udzielać pierwszej pomocy. Przejdziesz też szkolenie z fundraisingu, aby pomóc zgromadzić własne fundusze na wyjazd oraz na realizację założonych planów pracy wolontariackiej. Przez kilka miesięcy przygotowań poznasz ludzi, którzy z pasją od lat działają na rzecz dzieci w Afryce, chętnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Poznasz też osobiście współpracujących z fundacją misjonarzy oraz afrykańskich partnerów.

 

Po ukończeniu szkolenia, będziesz mógł wyjechać do szkoły Dzieci Afryki w Ugandzie (w latach 2023/2024), aby dzielić się zdobytą wiedzą i własnymi umiejętnościami - zgodnie z programem wolontariatu misyjnego, który opracujesz w trakcie szkolenia.

 

Nabyte umiejętności otworzą Ci drzwi do szkół Dzieci Afryki w innych krajach, w kolejnych latach – jeśli będziesz chciał kontynuować wolontariat misyjny z naszą fundacją.


Od kandydata na wolontariusza misyjnego Dzieci Afryki oczekujemy też aktywności podczas szkolenia, respektowania chrześcijańskiego systemu wartości i możliwości wyjazdu do Afryki na okres od 6. tygodni do 3 miesięcy lub dłużej.

 

Przygotowanie do wolontariatu misyjnego Fundacja Dzieci Afryki prowadzi w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. Roczny koszy usługi szkoleniowej wynosi 1.650 zł, przy czym w przypadku zakwalifikowania wolontariusza do wyjazdu misyjnego część kwoty (do 1 tys. zł) zostaje zwrócona w ramach ubezpieczenia podróży i pobytu w kraju misyjnym.

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z organizatorami szkolenia w Warszawie w biurze fundacji przy al. Zjednoczenia 13 (stacja metra "Stare Bielany") - Barbara Jarząbek e-mail: barbara[at]dzieciafryki.com lub tel. 22 381 27 74, 601 319 878 w każdą środę w godz. 16.00 - 18.00.

 

Kiedyś trzeba zrobić ten pierwszy krok... do zobaczenia :-)

 

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK