FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

e-mail: biuro[at]dzieciafryki.com

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK

ADOPCJA SERCA W AYOS

Dzieci do godnego życia potrzebują miłości. Poza podstawowymi potrzebami materialnymi takimi jak posiłki, ubrania oraz przybory szkolne potrzebują osoby, która się nimi zaopiekuje i zainteresuje. Osierocone dziewczynki w Ayos, we wschodnim Kamerunie, spotkały na swojej drodze misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, które wybudowały dla nich bezpieczny dom. Teraz potrzebują Ciebie, byś wsparł je w trudach dnia codziennego oraz towarzyszył w drodze do dorosłego życia.  

 

Jesienią 2020 roku do Fundacji Dzieci Afryki z pokorną prośbą o pomoc zwróciła się s. Dariusza Dąbrowska. Misjonarka poleciła naszej uwadze kameruńskie sieroty - dziewczynki, które bez wsparcia nie mają żadnych perspektyw na godne życie. Z pomocą Polskiej Fundacji dla Afryki misjonarka wybudowała dom dla 30 dziewczynek, z pomocą naszej fundacji wyposażyła dom w łóżka i szafy wnękowe a z pomocą innych życzliwych polskich serc zakupiła materace na łóżka oraz stale wyposaża dom, by dziewczynkom niczego w nim nie zabrakło.

 

Dla normalnego funkcjonowania domu, którego rozpoczęcie działalności planowane jest na 15 sierpnia 2021 r., placówka będzie potrzebowała stałego wsparcia finansowego. Możemy je zapewnić, przekazując dar naszych serc na program "Sierociniec w Ayos" i/lub podejmując się trudu "adopcji na odległość" jednej z dziewczynek. Dzięki programowi „Adopcja Serca” dziewczynki będą miały opłaconą naukę i leczenie, zakup mundurków szkolnych, plecaki oraz żywność i odzież. Część środków adopcyjnych będzie zasilało budżet sierocińca, który pozwoli na zakup pomocy dydaktycznych, podręczników, zeszytów etc. oraz utrzymanie domu.

 

„Dziewczynki są w wieku od 3 do 12 lat - informuje s. Dariusza. Pochodzą z biednych rodzin. Większość z nich to sieroty. Były wychowywane przez ciocie lub babcie. Rodziny, w których mieszkały, mają już swoje dzieci i nie były zdolne się nimi zająć, a ich babcie są starsze i schorowane. W kilku przypadkach dzieci nie uczęszczały regularnie do szkoły. Mieszkając tutaj w Kamerunie od wielu lat, ze smutkiem, muszę powiedzieć że nie możemy liczyć na pomoc państwa, tak samo jak nasze dziewczynki” – podsumowuje misjonarka.

 

Przystępując do programu ADOPCJA SERCA wspierasz dziecko, często sierotę, w wieku przedszkolnym lub szkoły podstawowej. 
Twoja pomoc przeznaczona jest głównie na jego naukę, dożywianie i leczenie. 

 

Opiekun dziecka, raz w roku otrzymuje informację o wynikach w nauce - jeśli dziecko jest w wieku szkolnym, raz na dwa lata aktualną fotografię.
Aby przystąpić do programu pomocy należy
wypełnić deklarację oraz regularnie opłacać opiekę. Roczny koszt opieki wynosi 720 zł / kwartalny 180 zł. 

 

Sierociniec oraz jego podopiecznych można wspierać bez wypełniania deklaracji:

 

 

więcej

wpłać teraz przez Przelewy24.pl

lub wykonaj przelew
 
Fundacja Dzieci Afryki
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna K1 - sierociniec w Ayos

kod SWIFT: BREXPLPWMBK