POMAGAM

20 kwietnia 2021

CHCEMY PODNIEŚĆ JAKOŚĆ NAUCZANIA

 

Dziękuję za hojność dla naszej społeczności, zwłaszcza dzieci którym finansujecie edukację, dając szansę na godne życie – pisze o. Pius Dunga Kibunga, proboszcz parafii w Kisoga. Przez ostatni rok modliliśmy się, abyśmy wszyscy sprostali wyzwaniom jakie stawia przed nami pandemia COVID-19, która negatywnie wpłynęła na życie ludzi na całym świecie.

 

Z radością informuję, że w Ugandzie, po rocznej przerwie, w marcu i kwietniu rząd otworzył szkoły. W Kiruddu, w szkole Dzieci Afryki, do której uczęszczają wasi podopieczni (z programu Adopcja Serca) mamy obecnie uczniów z klas IV, V i VI. Młodsze roczniki wznowią naukę w czerwcu. Wszyscy są bardzo zadowoleni z powrotu do ławek szkolnych i chętnie uczą się. Jest ich obecnie 90. Ponadto sześciu uczniów z klasy VII nadal uczą się w szkole z internatem w Kisoga, przygotowując do egzaminów.

 

Podczas niedawnej wizytacji przedstawicieli fundacji w Kiruddu, której przewodniczył Robert Noga – prezes fundacji, wspólnie uzgodniliśmy, że w jednej klasie nie może być więcej niż 30 uczniów, co powinno ułatwić naukę poprzez lepszy dostęp do materiałów dydaktycznych i podręczników.

 

W listopadzie ubiegłego roku fundacja sfinansowała zakup kompletu podręczników do klas na każdym poziomie. Dzięki tej inwestycji wszyscy nauczyciele posiadają już komplet podręczników, o którym wcześniej mogli tylko marzyć. Otrzymali wspaniałe narzędzie pozwalające odpowiednio przygotować się do prowadzenia lekcji. Prezes fundacji obiecał, że od przyszłego roku szkolnego organizacja zacznie sukcesywnie wyposażać uczniów w podręczniki, począwszy od książek do nauki języka angielskiego, który uczniowie muszą doskonalić w pierwszej kolejności, gdyż w Ugandzie jest językiem urzędowym. Wszystkie inne podręczniki napisane są także w języku angielskim.

 

Dzięki Fundacji Dzieci Afryki wszyscy uczniowie w szkole jedzą śniadanie, a od marca także codzienne obiady, które są finansowane z programu „Posiłek dla ucznia”. Dziękujemy za hojność Waszych serc wobec naszych biednych dzieci.

 

Nasza szkoła, dzięki pomocy z Polski, ma szansę stać się jedną z lepszych na półwyspie Koja. Uzgodniłem zatem z rodzicami uczniów, że od teraz będą płacili 35 000 UGX za trymestr, by zwiększyć budżet szkoły i wspólnie z Polakami partycypować w kosztach jej utrzymania.

 

Naszą misją jest teraz poprawa nawyków nauczycielskich, aby dążyć do osiągnięcia wysokiej jakości edukacji dla naszych dzieci – przekonuje o. Pius. Zamierzam zatrudnić wykwalifikowanego dyrektora oraz nauczycieli, aby spełnić wymagania fundacji i stale podnosić jakość nauczania w szkole.

 

Jednak aby zatrudnić wykwalifikowanych nauczycieli bardzo potrzebujemy dla nich mieszkań, tu na miejscu w Kiruddu. Dziękujemy fundacji za obietnicę wybudowania domu z niewielkimi mieszkaniami oraz propozycję organizacji wolontariatu misyjnego dla wolontariuszy z Polski. Wierzmy, że współpraca przyniesie tak bardzo oczekiwane rezultaty, a naszym biednym uczniom dobry poziom nauki.   

 

Jeszcze raz dziękujemy za podręczniki dla nauczycieli, budowę studni przy szkole, która ułatwiła wszystkim trudne życie, zakup mundurków oraz obuwia dla najbiedniejszych uczniów.

 

Nasi ukochani Przyjaciele, bądźcie błogosławieni.

 

o. Pius Dunga Kibunga

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK