wpłać teraz przez DOTPAY

lub wykonaj przelew

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna CH6 - czadowe gimnazjum

09 października 2022

IWONA & MARCIN W UGANDZIE

 

 

Wszyscy jesteśmy podekscytowani wyjazdem pierwszych wolontariuszy misyjnych Dzieci Afryki do Kiruddu. Na ten moment czekaliśmy od bardzo dawna a poprzedziły go długie lata przygotowań w kraju i w Ugandzie. Poznajcie Iwonę i Marcina - parę podróżników, oraz plan ich fascynującej misji edukacji pozaszkolnej dla ubogich uczniów w dalekiej Afryce. 

 

Iwona Sarna: "Z zawodu jestem fizjoterapeutką kardiologiczną. Od wielu lat poświęcam się wolontariatom głównie związanym z aktywizacją osób z niepełnosprawnościami oraz uświadamianiem społeczeństwa na temat ich potrzeb, zdolności i możliwości. Zajmowałam się także wolontarystycznie umacnianiem dzieci i młodzieży poprzez budowanie w nich poczucia własnej wartości. Pasjonują mnie podróże, ziołolecznictwo, medycyna ludowa i języki obce. Za najcenniejsze wartości w życiu uważam zdrowie, miłość i edukację".

 

Marcin Gradowski: "Jestem pasjonatem ochrony środowiska. Ważna jest dla mnie także sprawiedliwość społeczna. Codziennie szukam sposobów na to, by zmniejszyć wpływ naszego działania na środowisko i na ludzi wokół nas. Chciałbym także żeby za nasze wysokie standardy życia nie ponosili konsekwencji ludzie żyjący w innych krajach. Myślę, że można to osiągnąć dzięki edukacji dzieci i młodzieży. Pracuję jako inżynier w dziedzinie energii odnawialnej, interesuję się budownictwem naturalnym i lubię spędzać czas w naturze". 

 

25 stycznia 2023 r. Iwona i Marcin wyruszą na trzymiesięczny wolontariat do Ugandy.  

 

"Jesteśmy parą empatycznych ludzi, którzy od lat marzyli o wyjeździe do Czarnej Afryki. Ta chwila już niebawem nastąpi! Przez dwa ostatnie lata współpracowaliśmy z Fundacją Dzieci Afryki, która przygotowywała nas merytorycznie i praktycznie do wyjazdu. W ramach wolontariatu misyjnego wybierzemy się do szkoły podstawowej w Kiruddu, którą wybudowała i od 8 lat wspiera fundacja.

 

Na miejscu będziemy zajmować się przede wszystkim edukacją pozalekcyjną, by odwieść dzieci od powielania wzorca, jakim jest: brak edukacji = brak pracy = ubóstwoOprócz tego, zaoferujemy wsparcie merytoryczne nauczycielom. Spróbujemy też wyłonić najbardziej utalentowane dzieci, by je motywować i utorować im drogę do dalszego rozwoju."

 

Dla uczniów najstarszych klas wolontariusze zorganizują wycieczkę edukacyjną do ogrodu zoologicznego w Entebbe. Szczególną troską otoczą też dzieci osierocone, uczestniczące w fundacyjnym programie "Adopcji Serca". Oboje w programie pracy uwzględnili własne umiejętności, wiedzę i zainteresowania. Iwona: "Podstawy higieny i ludzkiego ciała – nauka poprzez proste czynności i gry; tworzenie księgi zielarskiej – na podstawie lokalnych roślin i wiedzy o ich zastosowaniu; produkcja mydła – przy użyciu naturalnych i lokalnych składników; sport – gry i zabawy z użyciem piłki :) Marcin:  "Podstawy energetyki słonecznej - budowa prostej słonecznej pompy wodnej do nawadniania; problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi - jak zminimalizować nasz wpływ na środowisko?; projekt ogrodu w szkole – sadzenie kilku prostych roślin i badanie skuteczności różnych systemów nawadniania w zakresie wzrostu roślin :) 

 

Wyjazd na misję edukacyjną do Afryki to nie tylko spełnienie marzeń Iwony i Marcina, to także inwestycja w przyszłość młodych mieszkańców Kiruddu. Aby w pełni mogli zrealizować założone cele wolontariusze potrzebuję naszego wsparcia! Ich wolontariacką misję można wesprzeć na założonej przez Iwonę zbiórce na portalu Zrzutka.pl Organizację wycieczki edukacyjnej do ogrodu zoologicznego dla uczniów można wesprzeć poprzez wpłatę na rachunek fundacji z tytułem "U4.1 wycieczka edukacyjna".

 

Iwona i Marcin, w zamian za wsparcie, oferują regularne relacje wraz ze zdjęciami z wyjazdu publikowane na fundacyjnej grupie "Iwona & Marcin w Ugandzie" a także drobne upominki, które przywiozą/przyślą z Ugandy. Oboje zapraszają także na Święto Dzieci Afryki w Częstochowie, zaplanowane na 17 i 18 czerwca 2023 r., podczas którego złożą relację z trzymiesięcznego wolontariatu misyjnego w Kiruddu.

 

 

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK