PIÓRNIK

 

 

Piórnik wyposażony w podstawowe przybory szkolne. W piórniki w pierwszej kolejności wyposażani są uczniowie szkół Dzieci Afryki, w kolejnej uczniowie innych szkół, z którymi współpracuje fundacja. Cena piórnika z wyposażeniem wynosi 25 zł, w tym koszt wysyłki do Afryki.

 

PIELUCHA

 

 

Podopieczni misyjnego ośrodka zdrowia w Djouth (Kamerun), którymi opiekuje się s. Donata Krupa nie mają dostępu do podstawowych leków i materiałów medycznych. Pieluchy należą również do produktów pierwszej potrzeby. Polska misjonarka tak opisuje potrzeby ośrodka: "Potrzebujemy(...) pieluch i ręczników. Mam przypadki, kiedy odbieram porody i młoda mama nie ma nic dla dziecka, wówczas własny fartuch daję żeby owinąć dzieciątko". Koszt pieluchy tetrowej wynosi ok. 2,60 zł. Zaproponowana cena 3,50 zł uwzględnia wysyłkę do Afryki.

 

PĄCZKI DLA UCZNIA

 

 

Gdy w uczniowskim brzuszku burczy trudno skupić uwagę na nauce. Dlatego tak ważne jest dożywianie uczniów szkoły św. Klary w Yaounde w Kamerunie. "Ten posiłek, dla większości naszych uczniów, będzie pierwszym w ciągu dnia" - przekonuje s. Kolbena Frąckiewicz - pasjonistka.  Małe pączki "benie" są wykonane z mąki maniokowej i smażone na oleju palmowym. Są smaczne i bardzo lubiane przez dzieci a co najważniejsze zaspokajają ich głód. Sześć małych pączków to wydatek nieco ponad 1 złotówkę. Złotówka za zaspokojenie głodu ucznia - bezcenna! 

OPASKA ODBLASKOWA

 

 

Opaska odblaskowa dla dzieci w Afryce. Każdego wieczoru, który w Afryce zapada tuż po godz. 18.00, dochodzi do wielu potrąceń, w tym śmiertelnych. Tragedii można uniknąć w prosty sposób, przekazując dzieciom opaski odblaskowe. Dzieci chętnie je noszą, są widoczne na nieoświetlonych ulicach i drogach. Koszt produkcji jednej opaski wynosi ok. 2,5 zł‚. Opaski są koloru żółtego (w języku angielskim) oraz białego (w języku francuskim) a treść można przetłumaczyć "Jestem widoczny po zmroku".

MUNDUREK SZKOLNY

 

 

Mundurek dla ucznia szkoły podstawowej w Mbaikoro w Czadzie. Szkołę od stycznia 2019 r. prowadzi misjonarka s. Barbara Kruszewska ze Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących. Z niezwykłym zaangażowaniem zabiega, aby każdy uczeń osiągnął sukces szkolny. Dzieci pragną się uczyć, są ambitne ale też bardzo biedne. Nie wszyscy posiadają "obowiązkowy" mundurek. Jego zakup wiąże się z niemałym wydatkiem dla rodziców, którzy odkładają go na koniec listy codziennych wydatków, przedkładając żywienie nad "kosztowe wdzianko". Koszt zakupu materiału i uszycia mundurka to ok 5 euro.

MOSKITIERA

 

 

Moskitiera dla ubogich dzieci w Afryce. Malaria każdego roku zabija 600 tysięcy ludzi. Najbardziej narażone są słabe organizmy dziecięce oraz kobiety w ciąży. We współpracy z misyjnymi ośrodkami zdrowia oraz lokalnymi partnerami wyposażamy ubogie rodziny w proste narzędzie chroniące przed ukąszeniem komarów. Pod jedną moskitierą śpi zazwyczaj kilkoro dzieci.  Koszt jednej moskitiery ratującej życie przed malarią wynosi 15 zł. Siatki kupowane są w Polsce lub w Afryce.

MLEKO

 

 

Mleko w proszku dla niedożywionych dzieci, sierot i których matki chore są na AIDS. Jedno opakowanie mleka ratującego życie dziecka przed śmiercią głodową kosztuje ok. 15 zł. Mleko w proszku kupowane jest przez misjonarzy i partnerów fundacji w Afryce. Mleko przeznaczone jest dla małych dzieci w Djouth w Kamerunie (we współpracy z Siostrami Duszy Chrystusowej), w Mbaikoro w Czadzie (we współpracy z Siostrami Franciszkankami od Cierpiących), w Gatara w Burundi (we współpracy z Siostrami Kanoniczkami oraz w Nkhata w Malawi (we współpracy z Tonga Heritage Band). czytaj więcej

KOSZULKA

 

 

Koszulka - ubranko dla biednego dziecka w Afryce. Przedstawiciele fundacji, podróżując po Afryce, każdego dnia spotykają dzieci ubrane w nędzne, dziurawe ubranka. Często są one jedynym ich odzieniem. Darując dzieciom nowe koszulki sprawiamy im nie tylko radość, ale przede wszystkim ubieramy w czystą, dobrej jakości koszulkę, będącą zarazem najsolidniejszą częścią ubogiej garderoby. Koszt koszulki z nadrukiem wynosi 20 zł.

KOC

 

 

Koc polarowy dla burundyjskich ubogich, w tym osieroconych dzieci - podopiecznych misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia w Gatara. W porze suchej, kiedy wieczory, noce i poranki są bardzo chłodne koc jest niezbędny, by uchronić ciało przed utratą ciepła. W wysoko położonej północnej części Burundi ciepły koc jest artykułem pierwszej potrzeby - niewielu na niego stać. Koszt zakupu 1 szt. koca chroniącego ciało przed przenikliwym chłodem wynosi 25 zł (w tym wysyłka do Afryki).

Jedno Caffe Latte proszę, czyli KIESZONKOWE

 

 

12,50 zł - tyle zwykle płacisz za przerwę, relaks, przyjemność i komfort. Zamów Caffe Latte, a jego równowartość w lokalnej walucie dostaną dzieci napotkane na szlaku najbliższej wyprawy przedstawicieli fundacji do Afryki. To będzie pierwsze kieszonkowe życiu afrykańskich dzieci, a my będziemy przy jego wydawaniu. Gwarantujemy, że podarowane przez Ciebie kieszonkowe ma wielką moc, daje radość i zaspokaja najpilniejsze potrzeby obdarowanego dziecka. Bezcenne! - artykuł nr 1: Pierwsze kieszonkowe

 

FASOLKA

 

 

 

Fasolka dla głodujących dzieci w Gatara. W Burundi - najbiedniejszym kraju Afryki, tysiące ludzi doświadczają głodu. Najbardziej cierpią dzieci. Na miejscu od lat posługują misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Czynią co mogą, aby pomóc sierotom i biednym dzieciom z wielodzietnych rodzin. Fasolka jest najlepszym produktem, który pozwala zaspokoić głód, dostarczając potrzebne składniki odżywcze. Koszt zakupu 50. kilogramowego worka wynosi ok. 125 zł. Dzienna porcja dla ośmioosobowej rodziny to zaledwie kilogram fasolki wartości 2,5 zł.  czytaj więcej

 

BUCIKI

 

 

 

Jeszcze zbyt wiele dzieci z biednych rodzin nie posiada obuwia. Po podwórku biegają boso, ranią stopy, narażając je na groźne powikłania. To trzeba zmienić! Najtańsze buciki ochronne można zakupić w Afryce w cenie poniżej 10 zł, te lepsze, trwalsze to wydatek sięgający 40-50 zł - niewielu na nie stać, są nieosiągalnym marzeniem.  

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK