POMAGAM

18 lutego 2021

MISJONERA 2021 JEDNAK W UGANDZIE 

 

 

Wyprawa edukacyjna organizowana dla dzieci z Bundoli w północnej Ghanie niestety nie odbędzie się w marcu tego roku. Zwiększające się zagrożenie covidem i obostrzenia wprowadzane przez rząd tego kraju sprawiły, że plan misjonerskiej wyprawy musieliśmy zacząć układać na nowo.

 

Była to bolesna decyzja, ale przeważyło bezpieczeństwo dzieci - nie odważymy się zabrać uczniów z bezpiecznej epidemiologicznie północy kraju do znacznie bardziej zaludnionych terenów południa. To byłoby nieodpowiedzialne z naszej strony. Jednak nie rezygnujemy z Misjonery w Ghanie, odkładamy ją na kilka miesięcy, może do jesieni, a może na rok? 

 

Skoro tegoroczna Misjonera w Ghanie, organizowana tradycyjne w okresie zimowym, okazała się niemożliwa, to pojawiła się potrzeba wybrania innego, bardziej bezpiecznego kierunku. A w szkole w Kiruddu, na półwyspie Koja w Ugandzie, także czekają na nas uczniowie i jest wiele spraw do omówienia z lokalnymi partnerami. "Sytuacja covidowa w Ugandzie wydaje się być stabilna" - zapewniają misjonarze. Zatem najrozsądniej okazało się przebukować bilety lotnicze z lotniska docelowego w Akrze na lotnisko w Entebbe.  

 

I tak 12 marca rozpocznie się MISJONERA 2021 - RADOŚĆ ODKRYWANIA. Jej program został zmodyfikowany i dostosowany do lokalnych potrzeb. Więcej czasu zabiorą nam ważne sprawy inwestycyjno-administracyjne w Kiruddu, które będą wymagały wielu rozmów z proboszczem parafii, na terenie której zlokalizowana jest szkoła Dzieci Afryki, jej dyrektorem, nauczycielami i rodzicami uczniów.

 

Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla dzieci: nowych kredek i arkuszy do rysowania, zabaw ruchowych z latawcami i freesbee.

 

Misjonera byłaby niepełna, gdybyśmy nie zabrali dzieciaków na wyprawę edukacyjną. Tym razem będzie to całodzienna wycieczka trzema busami do ogrodu zoologicznego i do „wielkiego miasta”. Oczywiście utrzymujemy w mocy wszystkie akcje, które planowaliśmy realizować w Ghanie, czyli:
 

  • relację na żywo z całej Misjonery do Ugandy dla członków grupy na FB Misjonera 2021 – Radość odkrywania (zapraszamy do śledzenia naszych kroków),
  • pierwsze kieszonkowe dla dzieciaków, które pochodzi z zakupu "Caffe latte" dostępnego w Markecie Dzieci Afryki (będziemy na bieżąco relacjonować na co dzieci wydają te niespodziewanie podarowane im przez Was pieniądze),
  • mini reportaż, w którym zadamy jedno ważne i uniwersalne pytanie napotkanym mieszkańcom Ugandy (pytanie, które chcecie zadać możecie wpisać do postu na FB Dzieci Afryki)

 

Zapewniamy, że jak zawsze będziemy czujni. Będziemy reagować na krzywdę i potrzeby dzieci napotykanych na całym szlaku Misjonery... a w planie mamy do przebycia setki kilometrów od północnego brzegu Jeziora Wiktora po południowo-zachodnie krańce Ugandy.  

 

To nie wszystkie zmiany, o jakich chcemy Was poinformować. Zmienił się też skład osobowy Misjonery. Szefem i siłą sprawczą wyprawy będzie tradycyjnie Robert Noga, a w roli jego prawej ręki Agata Wiszniewska, która spróbuje ogarnąć sprawy organizacyjne. Paweł Werakso, który uczestniczył w licznych Misjonerach, tym razem zostaje w Polsce... Was jednak nie może zabraknąć!

 

Zaktualizowany budżet przedsięwzięcia wynosi 8.500 zł

 

Wspierając MISJONERĘ darowizną przynajmniej 50 zł otrzymasz pocztówkę z Ugandy podpisaną przez dzieci uczestniczące w niezwykłej wyciecze do "wielkiego miasta".

 

 

Pięknie dziękujemy za dar Twojego serca:
 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M2 – MISJONERA 2021

 

akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc  mamy już 3.945,56 zł
/stan na dz. 25.03.2021 r./

 

Agnieszka - Choszczno
Agnieszka – dotpay
Agnieszka - Niżatyce
Aleksandra - dotpay
Aleksandra - Siemiatycze
Alicja – dotpay
Andżelina - dotpay
Aneta - Karpacz

Anna – Kamienica Królewska

Anna - Łódź

Anna - Swarzędz

Anna – Warszawa

Barbara – Warszawa

Beata - Kotuń

Beata – Myślenice

Elżbieta – Wyględy
Ewa - dotpay

Ewa – Warszawa

Damian – Wejherowo

Filip – Podkowa Leśna
Jolanta - Dąbrowa Górnicza

Kamila – dotpay

Katarzyna - Górowo Iławieckie

Krzysztof – Otwock

Maria – Poznań

Mateusz – dotpay

Monika - Zamość

Patryk – Adamowo

Patryk - Susz

Paweł – Łomianki Dolne

Radosław – Warszawa

Robert - Warszawa

Weronika - dotpay

 

 

879 zł na zbiórce FB /stan na dz. 25.03.2021 r./

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK