POMAGAM

12 grudnia 2021

MISJONERA 2022 W KAMERUNIE

 

Czas na przygodę i odskocznię od monotonii codziennego życia dla dzieci ze szlaku najbliższej MISJONERY. Czas na wywołanie u dzieci emocji, które sięgną zenitu, na edukację w nieszablonowej formie, która pozwoli poznać piękno otaczającego świata oraz nauczyć wielu praktycznych umiejętności. Czas na coroczną wyprawę z misją pomocy i sprawiania radości ubogim afrykańskim dzieciom.

 

Fundacyjni podróżnicy „z misją” 27 stycznia udadzą się tym razem do Kamerunu, kolebki Fundacji Dzieci Afryki. Pomysłodawca misjoner Robert Noga – współzałożyciel fundacji, na szlak afrykańskich dróg i bezdroży zaprosił tym razem Teresę Stachowicz-Janke, dla której będzie to czwarta wyprawa, ale pierwsza po trzyletniej przerwie. W pierwszych dniach wyprawy będzie uczestniczyła Małgorzata Kozieł - wolontariuszka fundacji, będąca w tych dniach z  prywatą wizytą w Kamerunie.

 

Przedstawiciele fundacji, na zaproszenie misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, przybędą do Ayos, gdzie polskie siostry od kilku miesięcy prowadzą sierociniec dla dziewczynek. To właśnie one jako pierwsze doświadczą emocji misjonerskich przygód. Dla dziewczynek planowana jest wycieczka, podczas której poznają nieznane dotąd miejsca swojego pięknego kraju. Nawiążą też nowe relacje z rówieśnikami, z którymi będą rywalizowały w najrozmaitszych konkursach sportowych i edukacyjnych. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody i doskonałe, pełnowartościowe posiłki.

 

Podróżnicy odwiedzą także miejsca, w których fundacja realizuje programy pomocowe: Essiengbot i Djouth (ośrodki zdrowia), Bertoua (szkoła dla głuchoniemych), Nguelemendouka (domowy sierociniec) oraz Yaounde (Centrum Dziecka). Robert z Teresą, jak zawsze, będą mieli szeroko otwarte oczy, uszy i serca, by szukać tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia czy to doraźnego, czy długofalowego.

 

 

Wzorem poprzedniej misjonery w Ugandzie, podczas najbliższej wyprawy realizowany będzie program „Caffe Latte”, czyli pierwsze w życiu kieszonkowe, który uczy dzieci edukacji ekonomicznej. Za równowartość jednej kawy latte, którą każdy może zakupić w Markecie Dzieci Afryki, dziecko w Afryce może wydatkować wyłącznie na własne potrzeby. Zaskakujące jest to ile różności za równowartość jednej kawy może pozyskać obdarowane kieszonkowym dziecko (relacja z Ugandy).

 

 Jak zawsze fundacyjni podróżnicy „z misją” zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się do tej niezwykłej wyprawy. Wystarczy przekazać datek na rzecz dzieci ze szlaku misjonerskiej podróży i/lub dołączyć do grupy otwartej MISJONERA 2022 na portalu społecznościowym Facebook, aby śledzić na bieżąco niemal każdy krok Teresy i Roberta po kameruńskiej ziemi.

 

Darczyńcy, którzy wesprą wyprawę darowizną przynajmniej 50zł otrzymają pocztówkę z Kamerunu podpisaną przez uczestniczące w misjonarze dzieci.

  

Budżet wycieczki edukacyjnej dla dziewcząt z sierocińca w Ayos wynosi 5.000 zł. Jednakże od hojności Darczyńców zależy moc ufundowanej radości oraz ilość i jakość udzielonej pomocy czy wsparcia. Dziękujemy pięknie.

 

 

Fundacja DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M2 - MISJONERA 2022

 

 

akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc, 

mamy już 2.166,40 zł/stan na dz. 02.02.2022 r./

 

Zbiórka zakończona! Pięknie dziękujemy!

 

 

Adam - Lublin
Agata - Warszawa
Agnieszka - Krosna
Andrzej - Lubsza
Anna - Warszawa
Barbara - Warszawa
Beata - Myślenice
Danuta - Łódź
Edyta - Przelewy24
Emilia - Białystok
Katarzyna - Warszawa
Kazimierz - Toruń
Marzena - Wrocław
Michał - Radom
Monika - Zamość
Zuzanna - Gdynia

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK