POMAGAM

16 maja 2021

SOLIDARNOŚĆ SZKOLNA NIE MA GRANIC 
- PODRĘCZNIKI UCZNIOM

 

 

pilotażowa edycja

adresat: uczniowie szkoły w Ugandzie

termin: 17 maja - 30 czerwca 2021 r.

 

Pomimo stworzenia odpowiedniego zaplecza do nauki uczniowie szkół Dzieci Afryki nie wszędzie korzystają z podręczników, dzięki którym mogliby sukcesywnie zdobywać i poszerzać swoją wiedzę. Może wydawać się to niewiarygodne, ale w Afryce bardzo często nawet sami nauczyciele nie są w posiadaniu podręczników, co znacznie utrudnia im prowadzenie lekcji, a co za tym idzie, negatywnie rzutuje na poziom nauczania.

 

Dzięki staraniom Fundacji Dzieci Afryki uczniowie w Bundoli (Ghana) i Kwamneke (Tanzania) mają już dostęp do części podręczników. Od listopada 2020 roku także nauczyciele szkoły w Kiruddu (Uganda) posiadają komplet podręczników do nauczania wszystkich przedmiotów w klasach I - VII. Ale dla uczniów szkoły jeszcze są nieosiągalne! 

 

Aby szkoły Dzieci Afryki zapewniły swoim uczniom rzetelną edukację inaugurujemy nowy program "Podręczniki uczniom", będący krokiem milowym w rozwoju ich edukacji, gdyż pomoże zagwarantować odpowiednią liczbę podręczników. Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł.

 

Do wzięcia udziału w pilotażowej edycji akcji zachęcamy polskie szkoły!!!

 

Szkoła Dzieci Afryki w Kiruddu (Uganda) powstała w dużej mierze dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej. Pięknym gestem dobroci podzieliły się Gimnazjum nr 42 w Warszawie, Gimnazjum nr 44 w Warszawie i Zespół Szkół w Górkach. Rozwój szkoły Dzieci Afryki w Bundoli (Ghana) zawdzięczamy zaangażowaniu młodzieży szkół średnich w Warszawie i Województwa Pomorskiego. Jak widać solidarność szkolna nie ma granic. Tym razem także wierzymy, iż ta jedność w podobny sposób pomoże zrealizować to piękne dzieło i da szansę ubogim afrykańskim dzieciom na lepszy rozwój.

 

Jak polskie szkoły mogą pomóc?

 

Bardzo łatwo! Jak zwykle niewielkie gesty budują wielkie sprawy. Wystarczy, że każda klasa ufunduje jeden podręcznik, otwierając szansę na korzystanie z niego dla dwóch uczniów w Afryce! (z jednego podręcznika korzysta dwóch uczniów). Szkoła z 15 oddziałami może w ten sposób podarować podręczniki do jednego przedmiotu dla uczniów jednej klasy w Afryce! (klasa liczy 30 uczniów). Jednak tym większa będzie radość im więcej podręczników uda się sprezentować. Może wystarczy podręczników dla każdego ucznia? Dlatego dla 10 szkół, którym uda się sfinansować najwięcej podręczników (ze średnią powyżej 3 podręczniki na klasę w przeliczeniu na liczbę oddziałów) fundacja odwdzięczy się pamiątkową fotografią (format A3 na piance*) z logotypem wyróżnionej szkoły na tle szkoły Dzieci Afryki w Kiruddu (Uganda) z obdarowanymi uczniami - dla których dedykowana jest pilotażowa edycja akcji.  

 

Zatem serdecznie zachęcamy do udziału!

 

1. Placówka deklarująca przystąpienie do akcji wypełnia formularz zgłoszenia - jej nazwa zostaje opublikowana na stronie akcji.

2. Podręczniki można zakupić w Markecie Dzieci Afryki (w uwagach wpisać nazwę szkoły) lub przez wpłatę na rachunek fundacji (w tytule dodać nazwę szkoły). Podręczniki można kupować przez cały okres akcji lub jednorazowo (wyniki w wykazie szkół/placówek edytowane są w dni robocze a podręczniki kupowane na bieżąco uwzględniane w wykazie).

3. We wrześniu wszystkie szkoły otrzymają pisemne podziękowanie na pocztę email, a w pierwszym kwartale 2022 r. 10 wyróżnionych szkół pamiątkowe fotografie z Afryki ze swoim logotypem. 

 

Pierwsze podręczniki chcemy dostarczyć jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego już w sierpniu.

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
darowizna M15 – podręczniki uczniom w Kiruddu

 

plakat akcji do pobrania

 

 

WYKAZ SZKÓŁ / PLACÓWEK pilotażowej edycji
wraz z liczbą podarowanych podręczników w przeliczeniu na liczbę oddziałów w szkole

 

1. Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Drohiczynie 20/9 - 2,22

2. Zespół Szkół Samorządowych w Jedwabnem 22/17 - 1,29

 

 

FUNDACJA DZIECI AFRYKI

al. Zjednoczenia 13

01-829 Warszawa

 

tel. 22-381-27-74, 601-319-878

 

rachunek w mBank:
04 1140 2004 0000 3302 8070 6407

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

kod SWIFT: BREXPLPWMBK